А що ви знаєте про гроші?

By  | 17.04.2018 | Filed under: Публікації

Що таке гроші? Всі ніби розуміють це поняття, але отак чітко і правильно дати визначення надзвичайно важко. А які знання про сутність грошей та які практичні навики ми маємо, розпоряджаючись власними грошима? Чи хтось отримував спеціальну освіту як керувати власними грошима? Здавалось би, це досить прості запитання, але на них нема простих відповідей.

Що ми знаємо про гроші? Та лише те, чому нас навчили власні батьки, та трохи власної практики. Як ми поводимось із грошима? Та в основному так, як це було нам закладено в родині. І це в основному обороти з готівкою.

Наші стосунки з страховими компаніями в основному починаються і закінчуються купуванням автоцивілки, і то лише тому, що так вимагають у поліції.

А що таке цінні папери, і що з ними робити? Хто ними користується?

Кредити, депозити. Як правильно і з вигодою для себе користуватись банківськими послугами?

Податки і пільги. Як законно користуватися і отримувати знижки на оподаткування?

А хто знає, що таке криптовалюта, біткоїни? Як це працює?

Мабуть, більшість людей ці питання заганяють у глухий кут, але ці всі поняття теж гроші. А це говорить про те, що в нас ніколи не було грамотних уроків з фінансової грамотності.

В суботу, 14 квітня, в URBAN-бібліотеці Трускавця відбувся один такий тренінг «Фінансова грамотність: від збереження до примноження». Тренери-консультанти Руслан Томенчук та Василь Мороз говорили про грамотний захист персональних даних щодо своїх фінансів, навіть невеликих, тих, що ми отримуємо на свої зарплатні картки.

Виконали ряд вправ щодо планування цілей. І гроші як інструмент досягнення цілей? Розібрали бюджет середньостатистичної сім’ї, видатки і можливі шляхи заощадження, проаналізували які робляться класичні помилки. І щоб краще було зрозуміло, трохи заглибились в історію, звідки взялися пенсії і податки.

Було надзвичайно цікаво. Тішить те, що на захід прийшло багато молодих людей. Адже старші люди вважають, що про гроші нема що їм вчитися, все давно відомо, а от молодь, дивлячись на своїх обмежених в ресурсах батьків, починає розуміти, що потрібно якось не так поводитись з грошима, і якось міняти свої стосунки з грошима.

У читальному залі URBAN-бібліотеки Трускавця є журнал «Гроші» та декілька цікавих книг, які здатні міняти ваші уявлення про гроші, навчити бути більш фінансово грамотними людьми.

Віра Савка, завідувач URBAN-бібліотеки м. Трускавця

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • №84326 Високооплачувана офіційна робота в Польщі.
  15.06.2018 | 10:15

  Офіційна робота в Польщі, зарплата від 10 злотих за годину і більше, житло надається безкоштовно, а подекуди і харчування, за такими вакансіями: столярі, швеї, зварники, фрезервувальники, а також в теплицях, в готелях, в пансіонатах, на заводах,на меблевих фабриках, супермаркетах, магазинах, гуртовнях, столярнях, мясокомбінатах, дорожніх роботах, по догляду, фермерських господарствах, на будівницстві та в лісі. А [...]

 • Музей придбає старі речі для експозиції
  13.06.2018 | 17:40

  Етно-музей готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) придбає речі для експозиції. Особливо цікавлять старовинні речі, стародруки, старі фотографії, давній одяг, речі повсякденного вжитку не пізніше поч. ХХ ст., господарські знаряддя, картини та ікони. Тел. (03247) 5-14-08. Також читайтеПродається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви