Будь благословенна, Мамо!

By  | 13.05.2019 | Filed under: Публікації

18 Матерів, 18 фантастичних життєвих історій і як мінімум понад півсотні нових життів. Фотовиставку робіт мисткині Тетяни Вінницької було відкрито у неділю, 12 травня, в Художньому музеї Михайла Біласа.

Перед тим як станеться чудо, виникає ідея. Спочатку розпливчаста, потім щораз чіткіша та з новими деталями. І зрештою ідея стає матеріальною, стається чудо – виникає щось нове. Чи то дитина, чи то фотовиставка.

Але в ідею потрібні інвестиції – вкладати час, зусилля, знання, гроші, любов. Терпеливо очікуючи та піклуючись про ріст та розвиток, наприкінці маєш результат. Але й після цього робота над проектом не припиняється. Чи то проект «Дитина», чи то проект «Бізнес», чи то «Хобі» або «Самовдосконалення». В будь-якому випадку самореалізація та самоствердження є складовою частиною проекту.

На стінах Художнього музею Михайла Біласа – 18 фотографій, 18 портретів матерів,  які народили та виховали троє чи більше дітей. Є серед них корінні трускавчанки, а є теперішні жительки міста, котрі народилися чи то в далекому карпатському селі, чи на східних рубежах нашої держави. Усі вони молоді і красиві, та усі поклали свої життя на вівтар власних дітей. Є багаті і не дуже. Щасливі і не дуже. Історія кожної з них могла б стати сюжетом для цікавої книги-бестселера. Тільки Автор знає розв`язку та фінал такої книги. І лише Він знає сюжети доль у другому, третьому та наступних сезонах.

Тетяна Вінницька, випускниця факультету журналістики Львівського НУ «Львівська політехніка», працівниця одного з відділів Трускавецької міської ради – також багатодітна мама. Ідея створити цикл фотопортретів до Дня Матері прийшла до неї осмислено. Фотографувати вона любить і вміє, але, зізнається, трохи страшнувато було братися за реалізацію такого надважливого проекту. Проте результат перевершив всі очікування – виставка вийшла крутою і затребуваною часом та людьми. Це засвідчили і аншлаг в день відкриття, і вдячні відгуки глядачів, і подальші плани Тетяни Вінницької, котрі виникли внаслідок натхнення від дня 12 травня.

У Трускавці є більше ніж півтори сотні багатодітних матерів. Одні з них відпустили своїх орленят чи лелеченят у вільне кружляння просторами світу, інші ще піклуються над малечею у недавно звитих сімейних гніздечках. 18 мам віком від 32 до 55 років погодилися на участь в проекті Тетяни Вінницької, і тепер їхні світлини сонячним сяйвом прикрашають давню резиденцію Раймунда Яроша, старовинну віллу «Ґопляна» (теперішній Художній Михайла Біласа). З портретів посміхаються Галина Носова, Лідія Кондратик, Анна Костюк, Лілія Гурська, Ольга Табачна, Маргарита Дубовкіна та ще дюжина інших мам, чиє покликання – давати життя та крила.

Від осені до весни тривав процес. Коли земля покривалася жовтим листям, у серці Тетяни Вінницької зародилася ідея вшанувати Маму. Коли земля буяє зеленню та квітами, коли сонечко тішить лагідно-пестливим промінням, а недільні дзвони закликають на маївку, Трускавець теж вшановує Маму. Концертами та букетами квітів, словами любові і фотовиставкою.

Завітайте в музей Михайла Біласа – фотовиставка Тетяни Вінницької  “Українські багатодітні матері. Портрети” експонуватиметься до кінця місяця, присвяченого Мамі.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні депутати (0)Оголошення (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю
  17.07.2019 | 09:43

  Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни. Також читайте24 липня у Трускавці не буде води (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви