Час як цінність

By  | 12.06.2019 | Filed under: Публікації

Близько двох десятків трускавчан знайшли час, щоб переглянути фільм «Час». Демонстрація стрічки, знятої ще вісім років тому, проходила 12 червня в УРБАН-бібліотеці Трускавця. В прохолодному залі імпровізованого «кінотеатру» бібліотеки глядачі не просто подивилися цей фільм, але ще й обговорили його.

Про що фільм? Науково-фантастичний трилер режисера Ендрю Нікола розповідає про світ, в якому основна валюта – не долари і не євро, не золото і не корпоративні права, а час життя. Люди за все розплачуються хвилинами, годинами, днями, роками. Тож у багатих є шанс жити вічно, а бідні економлять кожну хвилину і замість жити розміреним життям змушені бігати, поспішати, суєтитися. Але від того їм легше не стає.

Переповідати сюжет фільму – значить марно витрачати час, адже фільм необхідно дивитися, причому дивитися уважно. Попри фантастичність сюжету і відчуття дивності зображеного режисером та акторами світу є те, що стосується всіх нас. Це час і система. Час як можливість і система як зло. Тому фільм закінчується руйнуванням системи.

Люди часто впадають в крайнощі, кажучи «У мене немає часу» чи «У мене ще так багато часу». Від цих крайнощів застерігали і філософи, і християнські містики, і просто розумні люди. Кожен з нас має той час, який відміряний Богом, і ми до свого життя не можемо доточити ні однієї секунди. Щоправда, ми можемо скоротити своє життя, і не тільки в спосіб суїциду, але й за допомогою шкідливих звичок, нервувань, непотрібних ризиків типу селфі в екстремальних умовах чи експериментів з йогою.

Люди забувають, що головна ціль має полягати не у доточуванні днів до життя, а в насиченні життям цих же днів. Правильно розподілений час, плани і чітко поставлені цілі дозволяють економити години, дні, тижні для приємних речей, на які теж потрібно завжди виділяти час: на відпочинок, розваги, кохання, самотину, роздуми, подорожі.

Вихованці «Галицької Кіношколи», члени міської Асоціації інвалідів, прості трускавчани, які або бачили цей фільм неодноразово, або ж тільки чули про нього, прийшли до УРБАН-бібліотеки на півтори години, щоб замислитися над часом. Час – така ж цінність, як гривні, срібло, криптовалюта, діти, стосунки, пам`ять. Бережімо його і не витрачаймо намарне.

Хоча час вислизає з-поміж пальців, немов пісок, але полюбімо цю гру з піском. Інвестуймо в час, як в себе.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви