Є чим похвалитися, є з кого брати приклад

By  | 19.01.2019 | Filed under: Публікації

Вже два роки у Трускавці існує УРБАН-. Вірніше, філія №1 Трускавецької ЦБС на вул. Бориславській, 36 існує вже майже півстоліття (більше сорока років), проте два роки тому відбулося її переродження, оновлення, котре й сліду не залишило від традиційної радянської бібліотеки зі стелажами на всю площу, єдиною послугою читання в читальному залі чи видачі книг на дім, нудьгуючими обличчями бібліотекарів через брак відвідувачів. Бо тепер тут послуг не злічити, відвідувачів завжди повно, а широкий простір зали та зручний овальний стіл для дискусій збирають трускавчан різних уподобань. І не тільки трускавчан – до УРБАН-бібліотеки Трускавця останнім часом зачастило чимало гостей з сусіднього Дрогобича, інших міст Львівщини, а бувають навіть гості з-за кордону,

Завідувач УРБАН-бібліотеки Віра Савка про пророблену за останні два роки роботу говорила рівно годину. І не тільки говорила, а й показувала, наглядно ілюструючи фотографіями та відеоматеріалами, що бібліотека може стати найкращим майданчиком для зустрічей громадськості – варто тільки захотіти. Найактивніші представники цієї громадськості, друзі бібліотеки, прийшли привітати Віру Савку та весь колектив УРБАН-бібліотеки з дволітнім Днем відродження. А заодно і «потусуватися» на УРБАН-вечірці, прихопивши з собою хто що міг – хто тортик, хто пляцок власного виробництва, а хто фрукти чи цукерки. При святі Водохреща учасники вечірки не лише пригадали найяскравіші моменти життя УРБАН-бібліотеки останніх двох років, а й гарно побавилися.

А згадувати було що. Перегляди документальних фільмів, обговорення Стратегії розвитку Трускавця, засідання Клубу англійської мови, презентації книг, літературні майстер-класи та зустрічі з кількома десятками поетів та письменників, тематичні вечори (для прикладу, вечір пам`яті Кузьми Скрябіна), майстер-класи (сіноплетіння, хусткування, виготовлення декоративних свічок, танці та чимало іншого), психологічні тренінги, круглі столи, дискусійні клуби, заходи для дітей, вечори на терасі та спільні святкування – це ще не весь перелік того, що робиться тут, в невеликій за площею бібліотеці-філії №1 (тепер УРБАН-бібліотека).

Під час частування кожен прагнув сказати щось добре про бібліотеку, її працівників та ті зміни, що тут відбулися: письменник Василь Кузан та поетеса Тетяна П`янкова, директор кінофестивалю «Корона Карпат», депутат ТМР Олег Карпин та керівниця проекту «Перехресні стежки» Анна Литвин, режисер Тарас Варивода та краєзнавець Микола Іваник, коуч Тетяна Доценко та керуюча справами ТМР Олена Петранич. А ще в гості в цей урочистий та радісний день на Бориславську, 36 завітали начальник управління розвитку міста Наталія Скибак, коуч Маргарита Дубовкіна, краєзнавці Іван Скибак та Ігор Ліщинський, голова Трускавецької міської асоціації інвалідів Надія Заблоцька з активом ТМАІ, журналісти Галина Носова, Ніна Федько, Віталій Циніцький, родини Кондратиків (Василь та Лідія) та Мотик (Оксана Мотика з діточками), активна трускавчанка Лілія Собко та фінансовий консультант Руслан Томенчук, а ще чимало інших справжніх друзів УРБАН-бібліотеки, котрі люблять сюди приходити і набиратися наснаги, знань, доброго настрою. На святі забракло лише представництва інших бібліотек міста та відділу культури.

Вечірка вдалася, і традицію таких зустрічей започатковано. Перший рік свого відродження УРБАН-бібліотека відсвяткувала оригінально – отриманням визнання, нагороди «Кришталевий Лотос» (премія «Гордість Трускавця» в номінація «культура»). Цього ж року дату відродження книгозбірні відзначили звітом, гостиною та забавами. Попри різноманітні поточні моменти, відсутність премій та похвали за добру роботу, попри нерозуміння окремих людей ролі бібліотек в житті цивілізованого суспільства працівниці УРБАН-бібліотеки роблять свою роботу якісно і не опускаючи рук. Честь їм за це і хвала!

Зі святом, УРБАН-бібліотеко, з другим Днем народження!

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:
 • Тетяна

  Пане Володимире, хочу уточнити для Вас: у 2018 році було виплачено премію в розмірі 60% посадового окладу на День бібліотечного працівника для усіх бібліотечних працівників. Окрім цього,кожному бібліотекарю передбачено на соціально- побутові потреби 80% від посадового окладу. Кожному з них при нарахуванні відпускних передбачено матеріальну допомогу на оздоровлення в розмірі посадового окладу. За відсутності прибиральника службових приміщень – завідувач Урбан – бібліотеки та підлеглі отримують додаткові кошти.

  • Wolodymyr Kluczak

   Щиро дякую за роз`яснення. Завжди подаю ту інформацію, котра була озвучена. В даному випадку мова йшла про те, що за роботи перед відкриттям УРБАН-бібліотеки, коли бібліотекарі працювали не покладаючи рук, не лише не було премій, а й навіть зарплата чомусь була нижчою, через що навіть мав місце судовий процес між Вами та п. Вірою. Дуже приємно, що зараз цей конфлікт вичерпано, і бібліотекарі отримують такі великі кошти. Хоча, на жаль, в наших умовах навряд чи й цих грошей вистачає для гідного життя. Але це вже стосується більшості галузей, і, звичайно, жодної Вашої вини як керівника, немає в тому, що коїться в державі і чому люди масово втікають за кордон.

   • Віра Савка

    На жаль, мабуть конфлікт не вичерпано. Під час реалізації проекту (ремонту) у бібліотеці, пані Татомир з численними порушеннями видала незаконні Накази, через які зняла з мене і з наших працівників частину зарплати, так як це питання не змогло вирішитись мирно, я пішла законним шляхом і через суд довела незаконні дії пані Татомир. На це мені пішло півтора року мого життя. І лише у вересні 2018 року виплатили за осінь 2016 року, і то із скандалом. Під час відкриття-презентації URBAN бібліотеки у січні 2017р. ніхто навіть не подякував мені за всю ту титанічну працю, не те що премією, навіть подяки (папірця А4) за роботу не дали. Не дали премії і за відзнаку “Гордість Трускавця” у січні 2018р. І я так розумію, на дворіччя URBAN бібліотеки, теж ніхто не має наміру розщедритись. Практику прибирання громадських приміщень, дякуючи Татомир, я вже маю, що пора їхати на заробітки за кордон???

  • Віра Савка

   Пані Татомир, не вводьте людей в оману, по-перше працівники URBAN бібліотеки отримують рівно стільки, скільки всі інші бібліотекарі у місті, хоча працюємо у рази більше, але у вас зрівнялівка, всіх під один гребінець, по-друге, жодних фінансувань на розвиток бібліотеки, для потреб наших відвідувачів ми вже другий рік не бачили ні копійки, навіть фінансування на поповнення літератури приходиться вибивати, і менше, ніж для інших бібліотек міста, хоча через відділ культури йдуть сотні тисяч на різні витребеньки, Всі ці виплати, які ви перерахували, передбачені відповідними постановами КМУ, або іншими розпорядженнями, і вашої заслуги нема жодної. Так, я отримую 20% до окладу за прибирання, і вам не соромно про це говорити??? Я отримую доплату не за креатив, проекти, ініціативи, не за те, що вивела бібліотеку на якісно новий рівень, яка стала гордістю Трускавця, а за те, що мию підлоги і витираю порохи. Ганьба такому керівнику, що вбиває у людей мотивацію та ініціативність. Це, що вам стало вже поперек горла тих декілька гривень, вже і тієї моєї доплати за прибирання???

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю
  17.07.2019 | 09:43

  Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни. Також читайтеЗапрошуємо на зустріч з кандидатами в народні депутати (0)Оголошення (0)Для любителів риболовлі (0)До уваги [...]

 • №95488 Куб асфальта цена Санкт-Петербург
  11.07.2019 | 17:57

  Сколько стоит метр дороги из асфальта в Петербурге? Многие задают такой вопрос. Забывая, что цена складывается из комплекса работ, состояния старого полотна, местности, назначения дороги и многого другого. Качественная асфальтированная дорога – неотъемлемая часть благоустроенности территорий, будут это дворы жилых домов, территории магазинов и предприятий, тротуары или шоссе. Наша компания предлагает услуги асфальтировки с минимальными [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви