«Єврорегіон Карпати – Україна»: ефективна структура, нові перспективи

By  | 11.08.2016 | Filed under: Публікації

У Трускавці 10-11 серпня говорили на тему Карпат. 10 серпня у вузькому колі і практично майже без преси проходила робоча зустріч на тему туризму за участі представників влади карпатських регіонів України та Польщі. Натомість 11 серпня в конференц-залі готельно-курортного комплексу «Карпати» відбулися Загальні Збори Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». Представники чотирьох карпатських областей (Львівська, Закарпатська, Івано-Франківська та Чернівецька), які належать до АОМС, розглянули 15 питань порядку денного. Одне з них – прийняття нових членів до Асоціації.

На жаль, попередня влада Трускавця займалася промоцією нашого міста-курорту лише на словах. На ділі ж займалася тільки власною промоцією, себто самопіаром. Тому й не дивно, що не поспішала вона співпрацювати з такою потужною організацією як Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». За п’ять останніх років у Трускавець майже не йшли кошти ЄС, тоді як інші території черпали з них повними жменями.

Тож не може не тішити той факт, що нарешті і Трускавець став повноправним членом Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна». На Загальних Зборах наше місто-курорт представляв заступник міського голови Олександр Ткаченко. Разом з Трускавцем в Асоціацію вступили місто Новий Калинів, три районні ради Львівщини (Бродівська, Миколаївська та Пустомитівська) і одна з Івано-Франківщини (Косівська), а також чотири сільські ради. Крім того, Трускавецький міський голова був обраний до складу Правління АОМС, яке нараховує 9 осіб (всього Асоціація налічує понад 70 дійсних членів).

Що ж таке Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна»? Чим вона займається?

Асоціація створена у 2007 році як перша в Україні об’єднувальна самоврядна ініціатива, що будувалася «знизу». А вже в листопаді 2008 року Асоціація визнана Національним Представництвом України в Карпатському Єврорегіоні.

Пригадую, як ще в 2013 році на Загальних Зборах Асоціації, які, до речі, також проходили в Трускавецькому готельно-курортному комплексі «Карпати», тодішній голова Правління Асоціації та її «хрещений батько», світлої пам`яті Володимир Горбовий зазначав, що АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» створена не за вказівкою зверху, вона об’єднала депутатів рад всіх рівнів (сільські, селищні, міські, районні та обласні) за екосистемним принципом. Ініціатива, започаткована у 2007 році дев’ятьма небайдужими депутатами, переросла в масштабний проект, в якому беруть участь представники чотирьох областей – Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької.

Проблеми населених пунктів Карпатського регіону вимагають розважливого підходу до їх вирішення. Поодинці справитися важко, але коли є підтримка, то добитися чогось стає легше. АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» якраз і є таким лобістом інтересів населених пунктів Карпатського регіону, адже спектр її діяльності та наданих послуг дуже широкий: сприяння розвитку транскордонної і міжрегіональної співпраці; формування та утвердження нових підходів щодо місцевого і регіонального розвитку у рамках Карпатського Єврорегіону; формування мережевих зв’язків та процедур взаємодії у рамках Карпатського Єврорегіону; популяризація культурного, історичного, туристичного та природного потенціалу української частини Карпатського Єврорегіону; надання консультаційної підтримки органам місцевого самоврядування та неурядовим організаціям в реалізації їх завдань у сфері місцевого розвитку і транскордонної співпраці; надання технічної підтримки місцевим та регіональним ініціативам з метою підвищення конкурентоспроможності регіонів; надання підтримки щодо формування професійних структур транскордонної співпраці; підготовка та супровід проектів місцевого розвитку і транскордонної співпраці; допомога у пошуку партнерів у рамках Карпатського Єврорегіону; підготовка програмних документів, стратегій та планів розвитку громад; професійні навчання у сфері місцевого розвитку і проектного менеджменту.

Як зазначила виконавчий директор Асоціації Галина Литвин, зараз розпочинається новий програмний період Європейського Союзу на території Карпат. Вона детально окреслила ті напрямки по програмах транскордонного співробітництва, в яких можуть брати участь і залучати кошти наші громади. Якщо Львівщині «світить» лише програма «Польща-Україна-Білорусь», то три інші карпатські області мають можливість брати участь і в програмах «Румунія-Україна» та «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна». Проте дві останні програми розпочнуть приймати заявки аж в 2017 році, натомість на «Польщу-Білорусь-Україну» заявки прийматимуть вже з 11 жовтня і до кінця цього року. Пріоритетними будуть промоція місцевої історії та культури, промоція та збереження природної спадщини, покращення якості транспортних послуг та інфраструктури (отже, будуть гроші на ремонт доріг!), розвиток інформаційно-комунікаційної інфраструктури, підтримка та розвиток охорони здоров`я та соціальних послуг (це новинка від ЄС!), відповіді на спільні виклики в сфері безпеки та інші. При 10% участі громад ЄС профінансує програму «Польща-Білорусь-Україна» коштами в сумі 175 мільйонів Євро, програму «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» на 73 млн. 900 тис. Євро, програму «Румунія-Україна» на суму 60 млн. Євро. Щоправда, зараз всі проекти прийматимуться тільки англійською мовою, що для деяких громад може становити певні труднощі. Але і тут Асоціація ОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» зможе допомогти.

На V Загальних Зборах Асоціації обрали нове Правління, яке очолив голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин і в яке ввійшло 9 осіб (голова Івано-Франківської обласної ради, голова Трускавецької міської ради, голови Свалявської райради на Закарпатті, Старосамбірської на Львівщині, Косівської на Івано-Франківщині, Вижницької на Буковині, один голова сільської ради, а також виконавчий директор АОМС «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин).

Асоціація обрала Ревізійну комісію (представники Самбірського, Сколівського та Бродівського районів Львівщини), утворила своє Представництво в Закарпатській області (в місті Рахові), затвердила звіт про діяльність в 2015 році і напрямки діяльності в 2016-2017 роках. Учасники Загальних Зборів отримали папки з детальним описом програм транскордонного співробітництва, Стратегію розвитку АОМС,  річний звіт-2015 та цілу низку інших документів, які їм стануть в пригоді. Було обговорено і фінансові питання діяльності Асоціації, зокрема затверджено її бюджет, в якому чітко прописано з яких джерел йтимуть надходження і куди кошти будуть спрямовані.

Як зазначив голова Львівської обласної ради, новообраний голова Правління Асоціації органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна» Олександр Ганущин, «потрібно переформатувати відносини і активізувати роботу, щоб громади відчули ще більшу користь від Єврорегіону». Загальні Збори АОМС проходили в конструктивній обстановці і завершилися обідом в банкетному залі Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати».

Ті, хто бажає більше довідатися про Асоціацію органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати – Україна», може зробити це на її офіційному сайті http://euroregionkarpaty.com.ua

Володимир Ключак

Трускавецький вісник

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • №71998 Ремонт Холодильників,Морозильних Камер,Пральних Машин на дому т.0675836930
  26.04.2017 | 13:35

  Виконую Ремонт Холодильників,Морозильних Камер,Пральних Машин на дому у замовника у м.Дрогобич,Стебник,Трускавець,Борислав,Стрий та у селах району т.0675836930 Трускавецький вісник Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (284)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за [...]

 • У Трускавці прийом громадян проведе заступник прокурора Львівської області
  26.04.2017 | 11:02

  16 червня 2017 року об 11 год. у приміщенні Трускавецького відділу Дрогобицької місцевої прокуратури (м. Трускавець, вул. Річки, 31, тел. (247) 5-41-73) буде проводити особистий прийом громадян заступник прокурора Львівської області Борейко Галина Дмитрівна. Трускавецький вісник Також читайтеПрокуратура наполягає на стягненні пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури (0)Звернення Дрогобицької місцевої прокуратури (0)У Дрогобицькій [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

VK опитування: Найбільш впливова особа Трускавця

Архіви