Фіктивний шлюб – безпрограшна лотерея?

By  | 05.11.2018 | Filed under: Акценти

З кожним роком кількість бажаючих виїхати за кордон зростає. У пошуках щастя українці відчайдушно чіпляються за найменшу можливість стати громадянами ЄС чи Сполучених Штатів.

Який вихід із ситуації вони знаходять? Фіктивний шлюб!

Фіктивні шлюби вигадали не сьогодні і не вчора. Це реальний шанс отримати громадянство. Кому про це добре знати, як не «колишнім українцям».

Українське законодавство визначає фіктивний шлюб як шлюб, який укладено жінкою та чоловіком або одним із них без наміру створення сім’ї та набуття прав та обов’язків подружжя.

Щодо визнання шлюбу фіктивним, то це можна зробити тільки у судовому порядку, але шанси на це мінімальні, адже жодні перевірки на щирість намірів подружжів у нашій країні не здійснюються.

В Україні за  укладання фіктивного шлюбу не передбачено ні кримінальної, ні адміністративної відповідальності, зазначає очільник Львівської юстиції Тарас Грень.

Фіктивний шлюб фактично стоїть на розпутті подальшої своєї юридичної долі. Одне з двох, або фіктивний шлюб за рішенням суду визнається недійсним, або при зникненні обставин, які б вказували на небажання осіб створювати сім’ю – фіктивний шлюб стає повноцінним.

В останні роки соціум став вважати, що «несправжній» шлюб це щось нове і сучасне.  Однак подібна думка – помилкова. Такі шлюби були поширені в середині століття, коли дворянину не можна було одружуватися з простолюдинкою. Але любові, як говориться, всі віки і верстви населення покірні, тому шлюби укладалися між гідними за рангом  людьми, які часто не відчували один до одного симпатії, а швидше, навіть, навпаки.

Шлюб може бути фіктивним, але за документами — таки справжній. Та, що найголовніше, обидва в цьому фейковому подружжі – щасливі і кожен отримує те, що хоче.

Але чи може все бути настільки добре як здається на перший погляд?

Така «любов» часто йде пліч-о-пліч з таким поняттям як «покарання».

Особливо в країнах ЄС чи в США. Тому «докази кохання» повинні бути ґрунтовними та переконливими.

У США за фіктивний шлюб карають позбавленням волі до п’яти років та штрафом у розмірі 250 тисяч доларів. В цій країні до сімейного гніздечка «шлюбної пари» завітати можуть навіть уночі. Простежують буквально все: чи спить подружжя в одному ліжку, чи веде спільний побут, чи разом відпочиває.

Також у США існує практика спілкування окремо з чоловіком чи жінкою. Зазвичай ставлять найбільш неочікувані питання: наприклад, у якому магазині  отоварюються молодята або ж яку страву найчастіше готують.

У Німеччині за фіктивний шлюб передбачено кримінальну відповідальність до 3 років позбавлення волі та штрафи.

У Нідерландах громадянство можна отримати тільки після 10-річного спільного проживання.

2 роки ув’язнення передбачається законодавством Бельгії, якщо встановлять, що мета шлюбу – отримання громадянства.

У Білорусі практикується проведення ретельних перевірок. Покарання: анулювання шлюбу та дозволів на постійне проживання.

Незважаючи на досить суворе покарання фіктивних шлюбів, у багатьох розвинутих країнах світу зазначене діяння вже набуло рис бізнесу.

Здається, більшість із них навіть і не уявляє, якого головного болю можна собі нажити разом із фіктивним одруженням. Адже в житті рано чи пізно доводиться за все платити.

Тарас Грень зауважує, що перш ніж зважуватися на такий крок, потрібно сто разів подумати.

Пам’ятайте, ви не повинні платити за можливість одруження, любов є щирою та єдиною, це зважене рішення, котре потрібно прийняти по совісті, а не з комерційних та корисливих переконань.

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській області

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • Комерційна пропозиція від Львівської майстерні вареників
  07.02.2019 | 14:14

  Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (285)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за відновлення унікальної пішохідної галереї(Дептака) (86)

 • У Трускавці вшанують пам`ять Небесної Сотні
  05.02.2019 | 14:55

  Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (285)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за відновлення унікальної пішохідної галереї(Дептака) (86)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви