Гаївка у Дрогобичі – справді Велика!

By  | 19.04.2012 | Filed under: Публікації

17 квітня 2012 року увійде у історію нашого міста. Небуденна подія зібрала тисячі людей різного віку, студентів, школярів та їх батьків, а також пенсіонерів. Мене особисто вразили два моменти. По-перше: ми, дрогобичани, можемо, коли потрібно, проявити дух єдності. По-друге, цього разу ініціатива йшла не від влади і не від політичної сили (хоча представники і влади і політичних кіл не залишилися осторонь свята) – і, мабуть, саме тому стільки людей прийшло взяти участь у Гаївці. Організатори були щирими. Якщо б якась партія спробувала б провести мітинг у Дрогобичі, на нього зараз зібралася б значно менша кількість людей.

Ми живемо у маленькому місті. Дехто називає, мабуть справедливо, провінцією. Мені пригадуються слова Плутарха – “Щодо мене, то я живу в маленькому місті, і щоб воно не стало ще меншим, охоче в ньому залишаюся”. Так, місто маленьке. Але ми любимо його. Знаємо його проблеми. І все одно залишаємося у ньому. А головне – ми можемо об’єднатися і святкувати разом!

Передували проведенню свята кілька важливих подій. По-перше, було надрукованого багато інформаційних матеріалів – листівки, плакати і газету. Все було видано на місцевій поліграфічній фірмі “Коло”, директор якої – відомий підприємець і депутат міської ради, Микола Походжай. Багато креативних ідей в організації цього свята подав саме п. Микола а також його син, Остап, якому й належить сама ідея проведення Великої Гаївки. Інший важливий момент – організація волонтерів на свято. Тут вже активно проявили себе молодіжні організації та їх лідери, особливо плідно працювала НДО “Інше місто” на чолі з Остапом Походжаєм. Важливим штрихом було розмальовування асфальту в центрі міста. Всі майданчики, на яких мала бути Гаївка, об’єдналися яскравим кольоровим орнаментом. Потужно попрацювали організатори і по мобілізації волонтерів для свята. Молоді з жовтими хустками, яка реєструвала учасників і координувала рух, дійсно зібрали чимало. У нашій країні слово “волонтер” (працює безкоштовно, за ідею, за покликом серця) ще не надто зрозуміле і непопулярне. Хочу підкреслити підтримку свята ЗМІ нашого міста, зокрема, FM “Твоє-радіо”. У понеділок, напередодні Великої Гаївки ведучі влаштували марафон, присвяченій промоції свята. І, нарешті, важливо, що Гаївка об’єднала не лише молодіжні організації, меценатів, що підтримали свято фінансово (а це Віктор Возняк, Микола Походжай, Юрій Мацигін, Ярослав Кліщ, Роман Муль та Мирон Турчин). Ідею гаївки активно підтримали і наші Церкви (найбільше – парохії Пресвятої Трійці, Св.Петра і Павла – греко-католицькі, а також Св. Андрія Первозванного – православна).

І, нарешті, настало 17 квітня. Усі прогнози погоди вперто показували на дощ. Але цього разу усі прогнози не справдилися – було хоча й прохолодно, зате сухо.

Було багато усього на святі. Я додаю до статті яскраві фото – вони говорять більше за слова. Найважливіше – посмішки на лицях людей, які сьогодні домінували. Були танці і пісні, власне гаївки, грали та співали різні гурти – фольклорні, весільні музики, професійні колективи (такі як “Верховина”, керівник – Зорян Ацедонський). Неможливо бути одночасно на всіх майданчиках, тому про все й не згадаєш. Найважливішим моментом стало об’єднання людей і творення Великої Гаївки. о 17 годині всі взялися за руки і створили Велику Гаївку довжиною у кілька кілометрів. І ця Гаївка танцювала, співала, і поступово рухалася до “Шпихліру”. Саму тут відбулася реєстрація рекорду України – 5583 осіб взяло участь у Гаївці! А закінчилося свято гучним концертом з виступами гуртів “Los Colorados”, “Кораллі” і “Фліт”. Так, Дрогобич – рекордсмен! Але рекорд – це не лише цифри. Рекордним став дух Гаївки, дух Великодня, який об’єднав у грандіозному святі Дрогобичан, а також жителів Трускавця, Борислава, Стебника і прилеглих сіл.

Врешті хочу подякувати всім тим… хто вірить. Бо тільки ті, хто вірить, змогли прийти на Гаївку. У наш час багато людей зневірені. І цього разу багато хто залишився вдома (бо прохолодно), хтось просто махнув рукою, хтось скептично й цинічно коментував це свято. Але ті, хто молодий тілом і душею, як сказав організатор свята Віктор Возняк, відсвяткувавши Великдень, набралися енергією, прийшли і приєдналися до Великої Гаївки. Гаївки, яка залишить теплий спогад у наших серцях. Сподіваюся, що Велика Гаївка стане доброю традицією і переросте у щорічний фестиваль. Бо відтепер гаївка у Дрогобичі – велика!

Юрій Яцків, www.droginfo.com.ua, фото Сергія Матійка

До теми. Велика гаївка ввійшла у Книгу рекордів України

Національний проект Книга рекордів України – акредитований партнер світової Книги рекордів. І, звичайно, клопоче про реєстрацію українських рекордів. Одним з таких рекордів стала акція “Велика гаївка” у місті Котермака, яка була проведена 17 квітня 2012 року. Як повідомив співорганізатор Ігор Возняк, свої підписи в реєстраційних листах цього дня поставили 5583 чоловіки, хоча в цій акції фактично взяла участь більша кількість людей. Кожному відтак при реєстрації видавалися дипломи учасника у формі флаєрів.

Велика гаївка у вівторок відбувалася одночасно у декількох місцях Дрогобича, однак наприкінці всі охочі зібралися біля міського шпихліру, що по вулиці Грушевського в Дрогобичі. Взявшись за руки, хлопці і дівчата безперервним ланцюгом довжиною близько трьох кілометрів виконували символічний “Кривий танець”, йдучи з центру міста до шпихліру. На полі зібралися учасники усіх верств населення: від малого – до старого.

Присутніх привітали члени експертної комісії Юрій Косович – директор танцклубу “Танденс”, директор “Альфа плюс” Віктор Марченко, генеральний директор туркомплексу “Буковель” Олександр Шевченко, а також депутати Дрогобицької міської ради Юрій Яцків і Трускавецької міської ради – Ігор Пілько, отець Тарас, голова Дрогобицької міської ради Олексій Радзієвський та інші.

Для висвітлення подій були запрошені представники мас-медіа, зокрема ТРК Україна, каналу телебачення 1+1, ТРК “Алсет”, 24 каналу, Трускавецького Інтернет-телебачення, ЗІКу та ін. Завітали сюди також представники місцевої преси, фотомаестро Ігор Фецяк та відомий своєю багаторічною працею фотограф Ярослав Гайгель, успішний і креативний представник мистецького сайту Youngsoul Олег Стецюк. Подарунком для молоді стали виступи Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні і танцю “Верховина”, гостей нашого міста тріо бандуристок та співочих колективів, діти отримали можливість піднятися в небо на великій кулі, а завершилося свято молодіжною дискотекою від гуртів “Флірт”, “Кораллі” з Івано-Франківська та “Los Colorados” з Тернополя. Біля шпихліру запалювали молодь ведучі Кофеїн-TV Ігор Дьорка та симпатична Роксолана. Організаторам масового заходу “Велика гаївка” вручено дипломи, а запаленням летючих ліхтарів під музику завершилося шоу “Велика гаївка” у Дрогобичі.

Юрій Федчак, «ДрогобичІнфо»

Також читайте

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • * ВАКАНСІЯ + ДОРОГА – 50 $ – ( Везем до місця праці ) *
  14.04.2019 | 12:05

  • БезВіз — по БІОМЕТРИЧНИХ ПАСПОРТАХ • Оплата 11 – 20 зл/год. ДЛЯ • ЧОЛОВІКІВ,• ЖІНОК,• СІМЕЙНИХ ПАР. • ФАБРИКИ • ЗАВОДИ • ЗАКЛАДИ ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ • ГОТЕЛІ • КЛІНІНГОВІ КОМПАНІЇ • МИЙКИ ПРОД. ЗАКЛАДІВ • БУДОВА • та інші вакансії • Ми гарантуємо якість, надійність, порядність та підтримку • • Офіційне працевлаштування • ••• [...]

 • №92670 Офіційна робота в Німеччині та інших країнах ЄС.
  03.04.2019 | 13:29

  Офіційна робота в Німеччині та інших країнах Євросоюзу. Офіційне оформлення відбувається по паспортах Європейського Союзу та європейських ID картках, а також по польських робочих візах (відрядження А1). За консультаціє та реєстрацією звертайтесь за тел:+380679678612. На сьогоднішній день актуальні вакансії: 1) Склади REWE. м. Гамбург (Німеччина). Обовязки: Збирання та пакування замовлень. Зарплата 1400-1800 євро/місяць (нетто), від [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви