Гаряча лінія в податковій

By  | 22.02.2017 | Filed under: Акценти

Трускавецьким відділенням Дрогобицької ОДПІ проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо нововведень та актуальних питань оподаткування фізичних осіб у 2017 році.

На запитання платників податків відповідала завідувач сектору податків і зборів з фізичних осіб Марія Садлівська.

- Скажіть, будь ласка, яким чином фізичні особи обчислюють та сплачують транспортний податок?

- Згідно з п.п.267.6.1 п.267.6 ст.267 розд. ХІІ Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755 – VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом за місцем реєстрації платника податку.

Підпунктом 267.6.2 п. 267.6 ст. 267 ПКУ визначено, що податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються) платнику податку контролюючим органом за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (роком).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт. Контролюючий орган надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснюють контролюючі органи за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

- Як сплачується єдиний внесок фізичними особами – підприємцями -платниками єдиного податку І групи у зв’язку зі змінами з 01 січня 2017 року?

- Для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку І групи з 01 січня 2017 року сума єдиного внеску не може бути меншою ніж 0,5 мінімального розміру страхового внеску, тобто не менше 352,0 гривень.

- Як сплачується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів нежитлової нерухомості?

- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з об’єктів нежитлової нерухомості сплачується: юридичними особами – щокварталу авансовими внесками рівними частками до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом; фізичними особами – у 2017 році за 2016 рік протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, яке буде надіслано (вручено) платнику податку контролюючим органом за місцем його податкової адреси (місцем реєстрації) до 1 липня 2017 року.

- Чи нараховується податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, на об’єкт незавершеного будівництва?

- Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що перебувають у власності фізичних осіб, обчислюється контролюючим органом на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, а для об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток, що знаходяться у власності юридичних осіб, обчислюється такими особами самостійно виходячи з загальної площі кожного окремого об’єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об’єкт.

- Чи сплачують з 1 січня 2017 року єдиний внесок фізичні особи-підприємці, які застосовують загальну систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за період, в якому не отримували доходу?

- Починаючи з 2017 року, у разі якщо фізичними особами – підприємцями, які застосовують загальну систему оподаткування, та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, не отримано дохід (прибуток) у звітному році або окремому місяці звітного року, такі платники зобов’язані визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, при цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску (у 2017 році – 704 гривні).

- За який період необхідно сплатити єдиний внесок у разі припинення підприємницької діяльності та подати Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна»?

- У разі припинення діяльності фізичні особи – підприємці та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані подати самі за себе Звіт із зазначенням типу форми «ліквідаційна», де останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності.

Термін сплати зобов’язань, визначених фізичною особою – підприємцем або особою, яка провадить незалежну професійну діяльність, у Звіті з позначкою «ліквідаційний», настає в день подання такого Звіту, відповідно єдиний внесок необхідно сплатити до дати подання Звіту включно.

Трускавецьке відділення Дрогобицької ОДПІ

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

  • Навчальні курси (манікюру, педикюру, масажу, шугарингу) у Трускавці
    26.06.2017 | 16:55

    Запрошуємо на навчальні курси (манікюру, педикюру, масажу, шугарингу) тел.: 063 84755 55

  • №73991 Торговий представник з авто
    19.06.2017 | 17:08

    Проводимо набір молодих та енергійних працівників на вакансію: Торговий представник Місце роботи: м.Львів (а також Львівська область) Вимоги: • досвід роботи торговим представником; • водійські права категорії В.; • обов’язково наявніть власного автомобіля; • вища освіта; • дисциплінованість, відповідальність; • орієнтація на результат; • комунікабельність, наполегливість; • креативність; • бажання навчатись; • презентабельний зовнішній вигляд; [...]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви