Хто має особисту зацікавленість в реконструкції будівлі колишньої дитячої лікарні?

By  | 17.10.2012 | Filed under: Публікації

У вівторок, 16 жовтня, у Трускавці пройшли громадські слухання щодо детального плану забудови території на вулиці Данилишиних. Недіючу споруду Трускавецької міської лікарні планують використати як соціальне житло. Здавалося б, таку ініціативу можна тільки вітати. Але нагадаємо, що за попередньої влади було розроблено проект перенесення в це приміщення соціальних служб Трускавця, зокрема управління праці та соціального захисту населення (керівник Ю. Когут) та територіальний центр обслуговування пенсіонерів та одиноких громадян (керівник О. Пилат). Та теперішні керманичі міста плювати хотіли на те, що вже розроблено цей проект – управління праці вони мають намір переселити у непристосоване приміщення КП «Наше місто» на Стебницькій, 100 (біля третьої школи), а терцентр – в приміщення, котре відібрали в комунальної аптеки Тимофія Адамовича Дикого (Стебницька, 66).

А поряд із так званим «соціальним житлом» втілюватимуться проекти, в яких, кажуть, особисту і то велику зацікавленість має міський голова Трускавця Руслан Козир. Підозру викликає і факт присутності на громадських слуханнях явно підігнаних мерією осіб. Більше десятка з 35 осіб – працівники мерії. Не випадковим є і той факт, що слухання призначили на годину, коли в дрогобицькому суді проходило засідання по справі «Ілик проти Лагодича та Ключака», це спеціально, щоб на цих так званих «слуханнях» не зміг побувати представник «Трускавецького вісника».

З приводу цих «громадських слухань» беремо коментар у депутата Трускавецького міської ради Юрія Алієва.

- Ще в минулому скликанні був розроблений проект реконструкції колишньої дитячої лікарні під приміщення для соціальних служб – управління праці та терцентру. Це зрозуміло, адже будівля в центрі міста, де зараз знаходиться терцентр, є аварійною. Сьогоднішня влада вирішила зробити трохи інакше. Проект, на який було потрачено бюджетні кошти, до уваги вже ніхто не бере. Управління праці переселяють на Стебницьку, 100, в будівлю, яка колись належала адміністрації КП «Наше місто». Будівля була хороша, але під керівництвом нової влади і генеральних директорів Теодозія Капка та Галини Вацько будівля була практично знищена, система опалення повністю розморожена. В непридатність прийшли всі комунікації через безгосподарність тих посадових осіб, які про все це мали дбати.

Тепер з міського бюджету будуть шукати сотні тисяч гривень для того, щоб створити нормальні умови для роботи управління соціального захисту. Що, нема куди подіти бюджетні кошти? А все заклечається в тому, що нікому нема діла до будівель і споруд, які знаходяться у комунальній власності міста.

На так званих «громадських слуханнях», які відбулися 16 жовтня, було зареєстровано 35 чоловік. Основне питання – реконструкція споруди дитячої міської лікарні. Я як депутат підняв тему, що об’єкт, який знаходиться на території міської лікарні, на мою думку, не може бути перетворений в комерційну справу. Бо вчора заявили, що буде проводитися реконструкція під соціальне, приватне та комерційне житло. Якщо це соціальний проект, то так, нема питань, але з другої сторони говорять про інвестора, який буде мати там квартири під реалізацію.

А в місті нема пологового будинку, пологового відділення. Тепер зрозуміло – навіщо думати про людей, легше зробити комерційну справу, з якої можна мати вигоду.

Сумніваюся, що всі громадяни нашого міста, які живуть у ветхих будинках, будуть забезпечені там житлом.

На території житлового будинку треба буде робити паркову з транспортом – і все це на території Міністерства охорони здоров’я.

Тому наші жінки, на превеликий жаль, будуть і далі народжувати у Стрию, Дрогобичі, Бориславі, Львові та інших віддалених містах, віддаючи за народження своєї дитини половину тих коштів, які їм платить держава при народженні дітей. Тому дуже прикро, що наша влада думає про свої комерційні інтереси, забуваючи, що вона обрана для служіння громаді. За два роки чомусь забулися лозунги про «заможну громаду».

І це не тільки моя думка, так думає багато наших трускавчан. До речі, на цих «слуханнях» була одна жінка, 1952 року народження, котра народилася у Трускавці. Вона запитала міського голову, що заважає зробити елементарне пологове відділення. На що отримала відповідь, що народження у Трускавці йде на спад, дітей нема і найближчим часом не планується – все він знає, все вже передбачено. Я ж йому сказав, що він як мер повинен думати на перспективу. Та теперішній міський голова, на жаль, веде свою політику виключно на період однієї каденції – це думка дуже багатьох.

Наступне питання – хто ж буде інвестором при будівництві так званого «соціального житла» в дитячій лікарні. Коли я зайшов у зал засідань міської ради на ці «слухання», то побачив, що з тридцяти п’яти зареєстрованих присутніх як мінімум двадцять були дуже подібні один на одного – склалося таке враження, що сиділа велика родина близнюків, яку очолює один з підприємців міста Трускавця, котрий і займається будівництвом, але не соціального, а комерційного житла і має з того серйозні доходи.

Редакція «ТВ» висловлює вдячність депутату ТМР Юрію Алієву за роз’яснення ситуації з реконструкцією приміщення колишньої дитячої лікарні.

Підготував Володимир Ключак

Також читайте

Tags: ,
 • Левко

  Цікаво , що це за громадські слухання про які мешканці міста дізнаються після їх проведення. Це була звичайна нарада зацікавлених людей на чолі з їх керівником.

 • ветеран

  А, може, чергову “Лісову пісню” забацать біля лікарні?

 • Против

  Дякую Андрійку за твою ніби то поінформованість . Але можу тебе розчарувати. Ключак подав тобі неправдиву інформацію, як він робить завжди, що стосується міської ради і т.п. Але я догадуюсь, кого ти маєш на увазі. Подякуй Ключаку!

  • admin

   Та будь ласка.

 • Против

  Ключак і ТВ дуже про себе великої думки. Як і всі особи з великими амбіціями і ті,хто себе не реалізував у житті. До речі, нікого не цікавила думка, чрму Пристай, той що Андрійко, так вискакує проти міської влади і захищає регіанала і хабарника Грицака. А тому, що щомісяця Грицак дає йому ен-ну кількість гривеників на зарплату. Чи не так, Андрійку? А тепер можеш стирати цей комент

  • Пристай Андрій

   Олег пиши ше. Такий коментар не суперечить правилам сайту.

   ПиСи. А Валя знає хто на неї гидоту пише.

 • роман

  Напевне Кісачок щось хоче біля Козира заробити!

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • №84326 Високооплачувана офіційна робота в Польщі.
  15.06.2018 | 10:15

  Офіційна робота в Польщі, зарплата від 10 злотих за годину і більше, житло надається безкоштовно, а подекуди і харчування, за такими вакансіями: столярі, швеї, зварники, фрезервувальники, а також в теплицях, в готелях, в пансіонатах, на заводах,на меблевих фабриках, супермаркетах, магазинах, гуртовнях, столярнях, мясокомбінатах, дорожніх роботах, по догляду, фермерських господарствах, на будівницстві та в лісі. А [...]

 • Музей придбає старі речі для експозиції
  13.06.2018 | 17:40

  Етно-музей готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) придбає речі для експозиції. Особливо цікавлять старовинні речі, стародруки, старі фотографії, давній одяг, речі повсякденного вжитку не пізніше поч. ХХ ст., господарські знаряддя, картини та ікони. Тел. (03247) 5-14-08. Також читайтеПродається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви