Іван Піляк: “Спільними зусиллями зробимо нашу Східницю оздоровницею європейського типу”

07.12.2011 | Filed under: Публікації

Ми вже інформували наших читачів: нещодавно селищний голова Східниці Іван Піляк з нагоди першого року після прийняття урочистої присяги звітував перед східницькою громадою. Просторий зал селищного Народного Дому «Просвіта» був ущерть заповнений. До слова, це приміщення в перші місяці нової каденції силами селищної ради належно відремонтовано, сюди за бюджетні кошти придбано сучасну кіноапаратуру, музичні інструменти, а також озвучувальну й акустичну апаратуру. То ж перед початком звіту східничанам, які прийшли на зустріч, продемонстрували півгодинний аматорський фільм про фестиваль «Східницьке літо» – напевно, найбільшу родзинку року, завдяки чому всеукраїнська оздоровниця засяяла новими культурними барвами не тільки на всю округу. Відлуння цього великого пісенного свята завдяки тисячам відпочивальників і теплим відгукам засобів масової інформації прокотилося в усі кінці нашої України.

Отже, мав про що звітувати селищний голова. Ми й зустрілися з І. Є. Піляком уже після звіту перед громадою й попросили відповісти на низку запитань, із якими, очевидно, прийшли до свого голови східницькі виборці.

– Іване Євгеновичу, щодо Вашої передвиборчої програми і головних моментів звіту як селищного голови. Напевно-таки, на першому плані була комунальна сфера, бо це найболючіше питання в усій державі, чи не так?

– Для селищної громади чимало проблемних питань є головними. Це з якого боку глянути. Але проблеми  комуналки, соціальної інфраструктури стосуються кожного. Хоча питання освіти – то не тільки якість  шкільного навчання, а й принципове завдання: яким виростимо й виховаємо завтрашнього будівничого України.

Справді, комунальна сфера в селищі була найболючішим місцем. Це ми відчули ще з початку каденції. Гальмом у роботі було КП «Господарник», де фінансовий стан був незадовільний, трудова дисципліна – низька. Першими кроками зміни такої ситуації стало зміцнення керівництва комунального підприємства, передача на його баланс доріг і мостів, оцінку яких до цього проведено.

– Очевидно, для змін у комунальній сфері, як і в інших сферах нашого життя, першою передумовою є кошти. Як за перший рік каденції спрацювала ваша команда?

–  Власне, тут ми спрацювали добре. За рахунок плати за землю, податку з доходів фізичних осіб, місцевих податків і зборів з початку року отримано коштів на 1,3 мільйона більше, аніж за такий самий період року минулого. До селищного бюджету надійшло два мільйони 288 тисяч гривень, це без врахування міжбюджетних трансфертів.

У перші місяці каденції ми прагнули робити те, що не вимагає особливих коштів. Першим кроком стало наведення нормального санітарного стану. Очистили  прибережну смугу річки Східничанки,  прилеглі території біля джерел мінеральних вод, кронували дерева – й селище  відразу  набуло іншого вигляду.

Однією з перших робіт, що їх виконано в житлово-комунальній сфері, став ремонт «Біотала», селищному бюджетові це обійшлося в 30 тисяч гривень. А далі ми взялися за вивезення твердих побутових відходів. Облаштували чотири майданчики, врегулювали графік роботи сміттєвоза. А у вересні придбали ще одну нову сміттєзбиральну машину за 255 тисяч гривень.

– Наскільки відомо, у вельми плачевному стані були селищні дороги…

– Це правда. Але тут нам сприяв Господь і ми попрацювали в тому напрямку, щоб селище включили у програму «Євро-2012». Нам виділили на ремонт шляхового покриття на вулиці Т. Шевченка 4,3 мільйона гривень. Капітально відремонтовано дороги на вулицях Золота Баня, Івана Франка, Промисловій, Омеляна Стоцького, 16-го липня.

– Напевно, успішно працювали селищна рада, виконком, селищний голова у сфері гуманітарній, оскільки вдався фестиваль «Східницьке літо». Кажуть, що у Вас особисто виникла ця чудова ідея, Ви ж були головним її промоутером…

– Про те, наскільки вдався фестиваль, судити нашим гостям, учасникам. Хочу, аби він був не просто локальний чи реґіональний, а й вийти на всеукраїнський рівень. Бо ж ми – всеукраїнська оздоровниця. За оті більш як два місяці, гадаю, з багатим емоційним багажем поїхали від нас відпочивальники з усіх куточків України. Уявіть собі: в нас було правдиве свято виключно української пісні. І це в той час, коли в багатьох куточках нашої держави звучать російська попса чи інші неукраїномовні пісні. А ми культивуємо рідне, своє. З тією іскринкою в серці від нас поїхали люди і в Донецьк, і в Одесу, й Севастопіль. Надіюся, наступного року розшириться коло виконавців. Але це – окрема тема розмови.

– А як же ж у сфері розвитку освіти — що може селищна рада? Ремонт школи, допомога інвентарем чи меблями, сучасними комп’ютерами…

– Щодо східницької школи – йде виготовлення проектно-кошторисної документації для утеплення фасаду та облаштування шатрового даху. У дошкільному закладі реконструйовано водопостачання. На 47,7 тисячі гривень придбано м’який інвентар та меблі для дитячого садка.

Але це одна частина справи. Ми зіткнулися із проблемою, що у школі поменшало дітей, класи поріділи. Зменшився рівень народжуваності? Аж ніяк. Істина проста: у сусідньому Новому Кропивнику відкрили нову середню школу. Діти з околиць подалися туди, тим більше, до школи їх доставляють автобусом.

І тут у нас народилася ідея. Про це при звітуванні я не говорив – не вкладався у час, тим більше, це наші майбутні напрацюваиня. Маємо попередній договір про наміри із Національним університетом «Львівська політехніка» про те, щоб відкрити у Східниці на базі ЗОШ № 2 коледж політехнічного університету. Учні 10-11 класів, вступивши в цей коледж, одразу, без відриву від основного навчання, здобувають середню спеціальну освіту. Навчання – в суботу й неділю. Отримавши свідоцтва про закінчення такого технічного коледжу, учні вже не проходять ЗНО, не складають вступних іспитів, а автоматично стають потенційними студентами «Львівської політехніки». До речі, найближчий такий коледж діє у Дрогобичі.

Але ми хочемо «вбити ще одного зайця”. На сьогодні в нас проблема із геодезичними зйомками Східниці, яких поки що просто не існує. Діти, які будуть навчатися в коледжі, робитимуть такі зйомки і сприятимуть оновленню генерального плану розвитку Східниці, у який саме життя вносить зміни.

– Отут ми підійшли до однієї з головних тем: турботи про цілющі багатства Східниці. Це — джерела «Нафтусі». Як Ви, селищний голова, бачите цю проблему і що робить Ваша команда, аби її успішно вирішувати?

– До речі, цього питання я теж при звіті не порушував. Але пообіцяв, що всі отакі проблеми будемо вирішувати через «круглий стіл» з небайдужими людьми – громадянами селища. Перший такий «круглий стіл» уже відбувся. Прозвучали різні думки, пропозиції, більшість яких буде враховано при прийнятті рішень.

Але що головне: ми вивели більшість співгромадян зі стану байдужості. І підприємці в більшості, й інші свідомі представники громади, розуміють, що далі так жити не можна. Ми не маємо права допустити, аби завтра чи післязавтра східничани прокинулися – а всі багатства оздоровниці опинилися вже в чужих руках, і за кожен ковток води доведеться платити.

До речі, продовження цієї розмови відбулося на недавній сесії селищної ради, де не обійшлося без пристрастей і гарячих оцінок.

– Східниця має давні спортивні традиції. Ще Ваші попередники організували й підтримували футбольну команду. А як виглядає ситуація сьогодні?

– Це питання ми розглядали,  зареєстрували спортивний клуб, створили нову футбольну команду, яку фінансуємо в межах своїх можливостей. І хоч безпосередньо теми нашої розмови не стосується, але два брати Негребінчики, які народилися у Східниці, а тепер живуть і навчаються у Львові, «засвітилися», як новітні брати Клички. Один із них – триразовий чемпіон України з боксу. І це – в сімнадцять літ. Взагалі в нас, у селищі, дуже талановиті діти. Ще й року нема, як набрали ми школярів у танцювальний гурток. А нещодавно вони привезли із конкурсу, що проходив у Львові, медаль.

Зараз працюємо над двома проектами: будівництвом дитячого і спортивного майданчиків. У принципі, обидва будуть для наших дітей.

– Ви звітували перед східницькою громадою. Наскільки виконана Ваша передвиборча програма як селищного голови? Якщо можна, конкретно…

– Два пункти я все-таки не виконав, бо вони стосуються роботи на тривалий час. А решту в основному виконано. Наприклад, такий пункт: залучення державних коштів і коштів інвесторів для очисних споруд – недавно був у Києві, Кабінет Міністрів включив нас у бюджет наступного року на будівництво очисних споруд –  це сума сім мільйонів гривень.

Будівництво електростанції «Східниця-нова» зроблено відсотків на 60. Виконують «Львівобленерго», інвестори, селищна рада. Вартість об’єкта – 20 мільйонів гривень. Автозупинку біля «Зеленого бору» зробили – туди продовжили рух автобуса від Борислава до Східниці.

Всі підприємці, які працюють на території Східниці, зареєстровані у нашому селищі. Це важливий пункт наповнення селищного бюджету.

Щодо перспектив оздоровниці: ми провели декілька тематичних конференцій. Зокрема, – з ПАТ «Укрнафта» – щодо створення в селищі музею; з головою Львівської ОДА М. Цимбалюком та найвищими посадовцями області про перспективи розвитку курорту Східниці. І тепер у які владні кабінети не ступиш, нам відчиняють двері.

Відновили кінотеатр, почистили   річку   від сміття, для чого провели толоки. І взагалі, позбулися сміття (тьху-тьху!   ~ і постукав по столу). У мене навіть інтерв’ю брав кореспондент центральної газети, який тут відпочивав,  і поцікавився:  як Східниця позбулася сміття?

Замінили два кілометри водогінної труби, ліквідували 95 відсотків витоків – власними силами. До слова, це мав би робити бориславський водоканал, який за це отримує гроші. Але вже більше року з Борислава на витоках ні техніки, ні людей не було.

Ще два пункти, над якими працюємо й будемо працювати, їх вирішення потребує значного часу. Це робота над джерелами й визначення меж селища. Але щодо меж – це вже питання Верховної Ради. Ішли розмови, аби Східницю приєднати до Дрогобицького району. Перспективне селище-оздоровниця для багатьох цікаве. Нам би ліпше набути статусу міста обласного підпорядкування, як курорт Моршин. Але потрібно мати «своїх» депутатів у Верховній Раді, які пролобіювали б це питання.

– І насамкінець нашої розмови: що Ви хотіли б побажати усій східницькій громаді й собі самому, Вашій команді на близьку й далеку перспективу?

– Спільними силами зробити нашу Східницю оздоровницею європейського типу. Працювати на те, аби піднімати оздоровчий потенціал Східниці. Але нам усім для цього потрібне відчуття не просто господаря, а й ефективного господаря.

Інтерв’ю взяв Роман Соловчук, газета “Нафтовик Борислава”

(Переглядів 215 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви