Кафе в туалеті: ноу-хау від трускавецьких підприємців

By  | 10.02.2017 | Filed under: Публікації

З початку 2017 року у Трускавці запрацював новий заклад харчування, – кафе “Органік”. Оригінальна кафешка, яка тишком-нишком з’явилась на місці жіночого туалету на бульварі Торосевича в Курортному парку, не залишила нікого байдужим.

Громадський туалет, розташований в Курортному парку, багато років служив за прямим призначенням, адже знаходиться поблизу центрального бювету, де постійно існує чималий потік людей. Колись цей туалет належав громаді міста, згодом, разом з чималою кількістю профспілкового майна, перейшов у власність ЗАТ “Трускавецькурорт”. Колись головний громадський туалет був безкоштовним. Однак, ще за каденції попереднього міського голови Трускавця Руслана Козира, послуги громадської вбиральні стали платними.

Туалет роками знаходився в доволі занедбаному стані. “Трускавецькурорт” не надто переймався тим, щоб вкладати кошти у його ремонт та приводити приміщення до належного стану. Однак влітку приміщення туалету було продано приватному підприємцю, з наближеного кола екс-мера, Петру Сивому, який став одноосібним власником вбиральні. Новоспечений власник активно взявся за реконструкцію приміщення, мовляв з благими намірами, – привести головну вбиральню міста до належного стану.

Підприємець запевняв, що туалет залишиться туалетом. Однак, ремонт вбиральні вже тоді викликав чимало сумнівів серед містян, оскільки супроводжувався чималими, на перший погляд не зовсім зрозумілими, прибудовами. І влада, і активісти міста забили тоді на сполох. В міськраді було проведено декілька комісій, метою яких було вплинути на підприємця та припинити самовільні будівельні дії в першій санітарній зоні міста. Вони на той час дали бажаний результат. Оскільки реконструкція туалету проводилась без жодних дозвільних документів, влада домоглась зупинення робіт, а всі прибудови, здійснені на той час, були демонтовані працівниками КП “Парк Курортний”.

Однак заборона реконструкцій та прибудов, тим не менше, не завадила підприємцю здійснити чималі внутрішні зміни. Половину приміщення вбиральні, що служила жіночим туалетом, хвацько відремонтували та перевтілили у кафе з символічною назвою “Органік”. Для трускавчан та гостей міста, які регулярно приїжджають сюди на відпочинок та оздоровлення, поява кафе в приміщенні туалету стала справжнім шоком. Однак, тим не менше, кафе відкрилось і почало повноцінну роботу, не зважаючи на те, що розташоване воно в першій санітарній зоні, Курортному парку, де господарська діяльність заборонена законом.

Люди, які приїжджають до Трускавця вперше і не підозрюють, що було на місці кафе до його відкриття, заходять в заклад та навіть, подекуди, хвалять його кухню. Однак ті, хто знають передісторію закладу говорять, що з метою поїсти, туди – ні ногою. “Як може кафе бути на місці туалету? Ми вперше тут, гуляємо повз нього, але не заходимо, бо навіть зараз кафе з громадським туалетом в одному приміщенні розташовані, що в принципі якось несумісно. А якщо ще й на місці кафе теж був туалет, то тим більше!” – зізнаються гості курорту.

За словами заступника міського голови Трускавця Олексія Балицького, підприємцем була здійснена самовільна реконструкція, без наявних дозвільних документів. Після цього Держархбудконтроль у Львівській області звертався до підприємця з вимогами виправити порушення, однак ці вимоги були проігноровані. “В принципі не дуже зрозуміло, навіщо люди вкладають кошти в ті речі, які завідомо є неправильними та незаконними. Проводять реконструкцію приміщення без дозвільних документів, вкладають кошти в ремонт і відкриття кафе, яке по закону там бути не може і яке, через порушення, можуть закрити. На це має бути чітка позиція і влади, і громади. А відповідні звернення вже зараз скеровано до суду” – зазначив Олексій Балицький.

Прихильники колишнього міського голови Трускавця Руслана Козира переконують, що закиди відносно незаконності відкриття кафе в туалеті, є нічим іншим як “наїздом” на приватний бізнес міста. Мовляв, туалет приватний і власник робить з ним все, що вважає за потрібне. Але, тим не менше, окрім права на підприємницьку діяльність, існує ще цілий ряд законів, які не лише регулюють підприємницьку діяльність, але й сприяють збереженню першої зони санітарної охорони Трускавця, завдяки якій місто, власне, є курортом.

Оригінальність відкритого закладу вже неоднозначно оцінили трускавчани та гості міста. Однак чи зможе кафе працювати надалі, наразі сказати важко, оскільки законність існування цього закладу встановлюватиме суд.

Ніна Федько, Трускавець-Онлайн

Також читайте

Tags:
 • Киевлянин

  гроші не пахнуть
  якщо треба то і маму продадуть

 • Дарина Кравець

  Чиє це кафе? Хто дав дозвіл на діяльність? Як це можливо в першій санітарній зоні??? У нас є влада, екологічні служби, дозвільні, громадськість, накінець??? Де так звана ГО “Рада міста”??? Чому підписи не збирають за припинення роботи цього кафе – вони ж так типу за місто “дбають” !!!

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу молодших медичних сестер
  12.12.2017 | 16:04

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу молодших медичних сестер. Тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеПрограма святкування Новорічно-Різдвяних свят у Трускавці (афіша) (0)Запрошує Святий Миколай (0)Запрошуємо на Андріївські вечорниці (1)УРБАН-бібліотека запрошує сьогодні на Українські вечорниці та Катеринівські ворожіння (0)

 • №78749 Газоблок
  11.12.2017 | 14:59

  ГАЗОБЛОК розміри : 8-30-60; 10-20-60; 15-20-60; 20-20-60; 30-20-60; 20-40-60. Діє гнучка система знижок. Є можливість доставки бортовими автомобілями та автомобілями з маніпуляторами до 24т Дрогобич, Трускавець, Борислав, Східниця, Стебник, Стрий, Самбір, Старий Самбір, Турка, Сколе, Львів Також працюємо по перерахунку з ПДВ Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви