Карбокситерапія – лікування вуглекислим газом

By  | 29.06.2016 | Filed under: Публікації

В готельно-курортному комплексі «Карпати» (м. Трускавець) застосовують карбокситерапію – новий метод лікування. Більше про цей метод, про покази та протипокази для його застосування, а також про лікувальний ефект розповість лікар-невропатолог Мар`яна Юліанівна Фірко.

- Карбокситерапія – це метод лікування, який полягає у введенні підшкірно вуглекислого газу. Це один із найефективніших методів лікування захворювань хребта та суглобів. Ця процедура відома також як газові уколи чи газові ін’єкції, і є дуже популярна на багатьох курортах Західної Європи (Карлові Вари, Маріїнські Лазні). Під впливом вуглекислого газу покращується кровообіг, розширюються кровоносні судини, насичуються киснем тканини, послаблюється больовий синдром, усуваються функціональні зміни опорно-рухового апарату. При введенні СО2 під шкіру відбувається штучне посилення так званого кисневого голодування. Доведено,що при стимуляції вуглекислим газом підвищується концентрація кисню у тканинах більше ніж у 3 рази.

Дозоване введення вуглекислого газу підшкірно застосовують не лише з лікувальною, але і профілактичною метою,а також в косметології. Використання вуглекислого газу поліпшує кровообіг, регенерацію тканин, виводить з організму шлаки, токсини і розщеплює жири. Вуглекислий газ сприяє загоєнню, оновлненню і оздоровленню шкіри, він здатний розбудити сплячі волосяні фолікули.

Карбокситерапія – це як очищення шкіри зсередини, зарядка для клітин. Процедура чудово усуває застійні явища, пов`язані з порушенням кровообігу, посилює обмін речовин, підвищує розумову працездатність, знижує збудливість нервової системи, стимулює моторику органів шлунково-кишкового тракту. Цей метод активно застосовують в лікуванні псоріазу.

Метод карбокситерапії не є новий, має немалу історію застосування в медицині з доведеним лікувальним ефектом. Його застосовували ще у середині минулого століття.

Батьківщиною методу є Франція. Французькі лікарі виявили, що вуглекислий газ прискорює заживлення ран при захворюванні судин ніг. Використовують цей метод і в кардіології, адже доведено, що газові ін`єкції покращують роботу серцево-судинної системи. А з точки зору неврології – це хронічний больовий синдром (остеохондроз, артроз), біль голови, невроз, порушення сну, його якості і тривалості.

Карбокситерапія належить до фізіотерапевтичних методів, подібно як магнітотерапія, лазеротерапія, ампліпульстерапія та ін.

- Як довго метод карбокситерапії застосовують у «Карпатах»?

- З лютого 2016 року.

- Ця процедура входить у вартість путівки?

- Ні, її призначає лікуючий лікар, вірніше, може порекомендувати цей метод пацієнтові, скеровує його до невропатолога. Враховуючи скарги пацієнта та діагноз обирається ділянка, на яку будемо впливати – паравертебрально, суглоби, нижні кінцівки (при варикозній хворобі, діабетичній ангіопатії, полінейропатії).

- Чи болюча ця процедура?

- У кожного свій поріг больової чутливості. Не можна сказати, що ви абсолютно нічого не будете відчувати. Відчуття під час процедури пацієнти описують як легку пульсацію, відчуття тиску і розпирання в місці ін’єкції. Невеликий дискомфорт триває 2-4 хвилини. Після процедури виникає почервоніння в ділянці, де вводився вуглекислий газ, що доводить процес покращення мікроциркуляції.

Процедура не викликає побічних ефектів, а газ не викликає емболій (закупорки судин). Карбокситерапія достатньо добре переноситься пацієнтами.

Після проведення процедури не варто впродовж 4 годин мочити поверхню обробленої ділянки, приймати гарячі ванни, відвідувати лазню.

- Які покази до цієї процедури? І чи є протипокази щодо проведення карбокситерапії?

- Покази – це захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинної системи, неврози, неврастенія, вегето-судинна дистонія, біль голови, мігрень, безсоння, захворювання судин ніг, псоріаз, реабілітація після травм.

Протипокази – епілепсія, важка недостатність кровообігу, важкі порушення функції печінки та нирок, вагітність, лактація, висока температура, гнійно-запальні захворювання шкіри, боязнь уколів.

- Напевно, для отримання кращого ефекту потрібно пройти курс процедур?

- Так, є курсове навантаження, процедура проводиться щоденно або через день. В середньому потрібно пройти 6-8 сеансів, хоча в деяких випадках рекомендують 10 або й 12 сеансів. Для збереження досягнутих результатів можна проводити підтримуючі сеанси 1-2 рази на рік.

- Яка вартість сеансу карбокситерапії і як можна потрапити на прийом?

- Вартість залежить від зони впливу: паравертебрально – 180 гривень, обидва суглоби – 160 гривень, нижні кінцівки – 250 гривень.

Проводять карбокситерапію у спеціально обладнаному кабінеті (№ 68) у лікувально-діагностичному центрі готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2). Записатись на процедуру можна за тел. (03247) 62-300, або в каб. № 93 ЛДЦ ГКК «Карпати».

Спілкувався Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Мы платим за лайки! – Ежедневные выплаты!
  22.09.2018 | 05:43

  Мы платим за лайки! – Выплаты по требованию! Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фото заказчиков, которые готовы платить за качество. Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги. Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 [...]

 • УРБАН-бібліотека запрошує на два майстер-класи
  20.09.2018 | 13:28

  Також читайтеЗапрошуємо на зустріч “Медіація як спосіб вирішення конфліктів” (0)УРБАН-бібліотека запрошує сьогодні на Українські вечорниці та Катеринівські ворожіння (0)Дотик до душі (0)Ми не Африка, але… (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви