Конфлікт у СШ № 3 м. Трускавця: просто факти

By  | 22.12.2010 | Filed under: Некатегоризовано

У «Трускавецькому віснику» (№ 116 від 16 грудня 2010 р.) ми вже згадували, що в СШ № 3 нашого міста виникло певне непорозуміння між батьками учнів одного з третіх класів та адміністрацією школи. Проблемою зацікавилися навіть на рівні області, свою інформаційну підтримку батькам готові надати солідні обласні та регіональні газети, а навіть всеукраїнська газета «Експрес». В той же час на місцевому рівні проблема замовчується, хоча існує вона вже з 2009 року. Саме тоді першокласника Романа К. було переведено із СШ № 2 в СШ № 3. Вже більше півтора року батьки домагаються від адміністрації СШ № 3 вислухати їх та зрозуміти, але, як наразі – марно.

Щоб не бути голослівними та відкидаючи звинувачення в упередженості чи заангажованості, нижче вміщуємо тексти документів, наданих нам самими батьками. Єдина правка, яку використовуємо – невказування в цих текстах прізвищ з етичних міркувань. Із класу, в якому навчається 20 дітей, 18 – категорично проти навчання із їхніми дітьми хлопчика, який є дебоширом та забіякою. Детальніше – в нижченаведених документах.

«Директору СЗШ № 3 м. Трускавця п. Умновій Г. І. батьків учнів 3-Б кл. СЗШ № 3

Заява

Ми, батьки учнів 3-Б класу просимо Вас посприяти в належному навчально-виховному процесі наших дітей. 5 березня 2009 р. до нашого класу був переведений учень К. Роман, який заважає своєю поведінкою вчитись нашим дітям. Для нас, батьків, є боляче те, що він дозволяє собі ображати, бити, знущатись, принижувати гідність однокласників. В його поведінці спостерігається жорстокість, агресія, ненависть до дітей і вчителів.

У зв’язку з цим вчителям важко налагодити навчальний процес в класі, бо приділяється увага дисципліні Романа більше. ніж навчанню наших дітей. Тому ми хвилюємося, що наші діти не отримають належної навчально-пізнавальної інформації.

Вчитель Любов Михайлівна з першого класу виховала в наших дітях повагу один до одного, доброзичливість, в нашому класі панувала належна моральна атмосфера.

Тому Ми вимагаємо, щоб учня К. Романа забрали з нашого класу.

/Підписи 18 батьків/»

Заяву батьки подали 06.12.2010 р., її зареєстрували у СШ № 3 під вхідним номером 77. Заяву аналогічного змісту батьки подали на ім’я завідувача міськвно п. О. П. Лобика (вхідний № 30 від 06.12.2010 р.).

Педагогічне, а правильніше сказати – освітнє керівництво побачило вирішення проблеми в інший спосіб, дуже вже оригінальний. Замінити класовода! Класовод, якого поважають батьки та учні класу, мав впасти жертвою обставин тільки тому, що освітня влада не спромоглася піти на крок, якого від неї очікували батьки – переведення хлопця-забіяки в паралельний клас. Бо в паралельному класі – діти високих чинів місцевого рівня, зокрема і з СБУ, а також рідна онучка директриси школи.

Батьки вже півтора року намагалися вирішити питання полюбовно. Тим більше що серед них – працівники цієї ж школи, вчителі. Довідавшись про такий «спосіб вирішення проблеми», батьки обурилися і подали ще одну заяву – директору СШ № 3 п. Умновій, завідувачу міськвно п. Лобику, меру міста п. Руслану Козиру. Ось її текст:

«Ми, батьки учнів 3-Б класу СЗШ №3, категорично проти заміни нашого класовода Крамар Л.М. Вважаємо, що тільки завдяки великому професіоналізму та педагогічній майстерності Любов Михайлівни вдавалося втримати ситуацію по розгортанню конфлікту між учнем К. Романом та усіма учнями класу. В ситуації, яка склалася зараз вбачаємо винним дирекцію школи. Якщо дирекція школи перекладе відповідальність за даний конфлікт на плечі класовода Крамар Л. М. і буде заміна нашого класовода на іншого, ми будемо вимушені:

1) страйкувати разом з дітьми, викликавши представників телебачення «Інтер», «1+1»;

2) виставимо усю інформацію по цьому конфлікту на сайт Міністерства Освіти;

3) звернемося в Міську Раду в комісію по боротьбі з корупцією.

Непрофесіоналізм та байдужість дирекції веде до порушення прав 18-ти дітей на освіту в нормальному, спокійному оточенні з ПЕРШОЮ ВЧИТЕЛЬКОЮ, яка для них є взірцем культури, виваженості та порядності. І безпідставна заміна нашого класовода стане стресом для 18-ти дітей, але не змінить поведінку 1-го учня. Ми ще раз наголошуємо, що конфлікту між класоводом та 18-ти дітьми не було і бути не може».

Цю заяву батьки подали 9 грудня і підписалися під нею знову ж всі 18 батьків. І хоча текст її дещо наївний, але видно, що писали її майже в пориві відчаю. Адже при освітньо-чиновницькій безвідповідальності може дійти до страшного випадку. В класі є діти хворі, зокрема  і на цукровий діабет і будь-яке фізичне насилля може стати фатальним для тієї чи іншої дитини. Але справа вже не обмежується дітьми – вітчим Романа К. Мар’ян М. вчиняє хуліганські дії та погрожує розправою та самосудом батькам дітей. Якщо врахувати, що він двічі судимий та ще й кримінальний авторитет у Трускавці, то стає зрозуміло, що побоювання батьків зовсім не безпідставні.

Наступний крок батьків – звернення до голови постійно діючої комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму, молодіжної політики ТМР п. Олександра Ткаченка. Звертаються до нього батьки і як до депутата міської ради, і як до голови Трускавецького МВ ВГО «Комітет по боротьбі з корупцією».

«Просимо прийняти міри негайного реагування по вжитті заходів до учня К. Романа шляхом переводу у паралельний клас, оскільки останній в силу відсутності можливо батьківського виховання постійно збиває наших дітей, грубо знущається, постійно вживає нецензурну лайку, зриває навчання тощо, про що ми неодноразово звертались у дирекцію школи та жодних дій не було прийнято, оскільки учень К. Роман ставить під небезпеку здоров’я та життя наших дітей».

Паралельно батьки просять голову постійно діючої комісії з питань освіти, культури, спорту, туризму, молодіжної політики ТМР п. Олександра Ткаченка ( і його ж як голову Трускавецького МВ ВГО «Комітет по боротьбі з корупцією») прийняти міри негайного реагування до директора СШ № 3 та інших службових осіб, які не вживають жодних дій на неодноразові письмові та усні звернення. Дані 4 документи супроводжуються додатками, а саме:

«1. Заява до директора СЗШ №3, м. Трускавця, п. Умновій Г.І. від Б. Т. О., про побиття доньки Б. Д. та учня Б. В. від 03.12.2010, Вх. № 77.

2.            Заява до директора СЗШ №3, м. Трускавця, п. Умновій Г.І. від Б. Т. О., про додання до заяви (Вх. № 77), медичного заключення ендокринолога та окуліста про крововилив в око у Б. Дарини.

3.            Заява до начальника Трускавецького МВ УМВСУ у Львівській обл. майору міліції Малиш І.П. від А. Н.В. про хуліганські дії та погрози в розправі та самосуду М. Мар’яна (вітчима К. Романа), Кравець Галини, від 03.12.2010р. Вх. № 1461.

4.            Заява до директора СЗШ № 3, м. Трускавця, п. Умновій Г.І від батьків усього класу (3-Б кл.), СЗШ №3, про вимогу перевести в З-А кл. учня К. Романа, від 06.12.2010 р. (в паралельний клас).

5.            Заява зав. міському відділу освіти м. Трускавця, п. Лобику О.П. від батьків усього класу( 3-Б кл.), СЗШ № 3, про вимогу перевести в 3-А кл. учня К. Романа (в паралельний клас), від 06.12.2010 р., Вх. № 30.

6.            Заява до директора СЗШ № 3, м. Трускавця, п. Умновій Г.І від батьків усього класу (3-Б кл.), СЗШ №3, про захист класовода Крамар Л.М., та бездіяльність дирекції школи, підписи батьків усього класу.

7.            Заява зав. міському відділу освіти м. Трускавця, п. Лобику О.П. від батьків усього класу (3-Б кл.), СЗШ №3, про захист класовода Крамар Л.М., та бездіяльність дирекції школи, підписи батьків усього класу»

Розпач батьків можна зрозуміти, хоча дуже важко зрозуміти недбалість та бездіяльність керівництва школи, яка межує на грані халатності та злочинності. Директор не має підстав перевести учня в паралельний клас, можливо це правда. Але і залишати все так як є, теж не має права – ні морального, ні як посадова особа. Батьки готові на врегулювання цього конфлікту, вони дуже не бажають писати заяву у прокуратуру, бо не бажають звільнення директора школи, чи притягнення до кримінальної чи іншої відповідальності ні Галини Іванівни, ні Ореста Павловича ні будь-кого іншого з керівництва.

Батьків дуже занепокоїла відповідь, надана їм керівництвом СШ № 3 (за підписом директора Умнової Г. І, вихідний номер № 183/5).

«Дирекція середньої загальноосвітньої школи №3 м. Трускавця розглянула підписану вами колективну заяву батьків 3-Б класу щодо неадекватної поведінки учня 3-Б класу К. Романа на засіданні ради профілактики 07 грудня 2010 року та мікропедраді вчителів початкових класів 08 грудня 2010 року, на яких ПРИЙНЯТО РІШЕННЯ:

1.            Поставити К. Романа на внутрішкільний облік.

2. Рекомендувати п. К. Г. С. провести обстеження її сина К. Романа у спеціалістів Трускавецької міської лікарні для з’ясування причин відхилення у поведінці.

3.            Організувати чергування батьків під час перерви.

4.            Надати допомогу вчителю Крамар Л.М. в питанні налагодження належного психологічного клімату в класі»

Один із останніх документів, який знову ж підписало 18 батьків – на ім’я п. Умнової і п. Лобика від 18 грудня. Ось його повний текст.

«Ми, батьки учнів 3-Б класу, ознайомилися з відповіддю дирекції школи за № 183/5 від 15 грудня 2010 року. Ми вкрай незадоволені прийнятими рішеннями Ради профілактики від 07 грудня 2010 року та мікропедради вчителів початкових класів від 08 грудня 2010 року щодо неадекватної поведінки учня 3-го Б класу К. Романа. Тепер докладно по кожному пункту прийнятого рішення:

1.            Перший пункт є суто статистичним. Нагадуємо Вам, що К. Роман мав би вже стояти на внутрішньошкільному обліку, згідно протоколу засідання ради профілактики на підставі заяви вчителів: Крамар Л.М., Пузеняк М.А., Філенко А.Л.

2.            Відмова матері К. Г.С. провести обстеження її сина К. Романа у спеціалістів Трускавецької міської лікарні автоматично викреслює цей пункт.

3. Цей пункт не являється підставою для керівників установ, де працюють батьки, по наданню відгулу для чергування батьків у школі. Це є недоцільним і неможливим для практичного впровадження.

4.            Цей пункт сформульований неграмотно. Недопустимо вважати неадекватну поведінку К. Романа неналежним психологічним кліматом в класі. Необхідно захистити батьків та учнів 3-Б класу від К. Романа. Усі учні класу спілкуються та приймають спільну участь у навчально-виховному процесі.

Нагадуємо, що ми звернулися до Вас щодо неадекватної поведінки учня 3-Б класу К. Романа. Вимагаємо підійти до цієї загальношкільної проблеми відповідально і скласти новий план заходів, які б зменшили агресивність К. Романа та покращили його поведінку. Просимо виключити відвідування дирекцією школи уроків в 3-Б класі, що додатково створить психологічний тиск на наших дітей та класовода Крамар Л.М., а проводити індивідуальну роботу з К. Романом (без присутності наших дітей).

Вважаємо усі пункти вашого прийнятого рішення абсурдними.

Батьківські збори постановили: після наших неодноразових письмових звернень, усю відповідальність від подальших неадекватних дій учня 3-Б класу К. Романа ми покладаємо на дирекцію школи № 3».

На цьому можна було б покласти жирну крапку, але ми ставимо кому. Наша зустріч із батьками та написання цієї статті відбувається 22 грудня. 23 грудня має пройти сесія ТМР. 28 грудня відбудеться прийом громадян міським головою Козиром Р. Я., на який батьки вже записалися. Наша публікація документів, копії яких є в нашому розпорядженні, повинна не загострити існуючий конфлікт, а навпаки – вирішити його. Висловлюємо сподівання від імені редакції «Трускавецького вісника» і від імені батьків учнів 3-Б класу СШ № 3 міста Трускавця, що влада (як освітня, так і загальноміська) піде назустріч батькам, а головне – 18 діточкам, які вже не мають сили більше терпіти цей шкільний (чи класний) терор. Цілком можливо, що зміна обстановки для Романа К., переведення його в паралельний клас (бо мама відмовилася від індивідуального навчання) сприятимуть його виправленню і з нього виросте хороша людина, порядний та чесний громадянин українського суспільства. Ми поінформуємо про подальший хід цієї справи і бажаємо, щоби вона не була скандальною, а щоб стала показовим прикладом, як в нашій українській освіті вміють вирішувати складні педагогічні проблеми.

Володимир Ключак та батьки учнів 3-Б класу СШ № 3 (Белінська Т. І., Данилко Л. В., Гудз С. Ю., Стецишин І. В., Лутчин Л. О., Богуцька Т. О., Цапів Н. Б., Гнат Н. Я., Паньків О. М., Кравчук Г. І., Онисько Г. Я., Наймушина О. В., Олексів І. Ю., Войціховська О. І., Супруненко Н. С., Франківська І. З., Габчак В. В., Копанько О. А.)

Також читайте

Tags: , ,
 • Вихователь

  А я сусід цього Ромчика і його бідної сімї, і скажу вам таке- весь будинок потерпає від цього сусідства. Мати Ромчика, Галька в п’яному угарі вічно верещить у вікно нецензурщину.І не приведи Господи дати зауваження цьому малому-прибіжить і Галька і вічно пяний Марьян.Міліція чергує біля їхнього вікна і всім вже просто надоїло їх викликати.Ні мати Ромчика , ні Марьян не працюють , питання за які баблоси вони бухають? Про які служби ви говорите , ви самі в цей брєд вірите? Якщо вірите , то і замовляйте служби.. А я знаю одне четверте покоління хуліганів переросте в п’яте. А якщо не виправити його зараз, то буквально через три роки ви в школі будете верещати , що він по одному вбиває ваших дітей. А хтось, який зухвало називає себе сином Бога живого(Ісуса за таке розіп’ялиі я вважаю це верхом неповаги до Бога)буде казати , що вам треба замовити служби вже в 30 церквах , і буде вказувати в кого саме. Відкати маєте в “служителів божих”?
  P.S. Мене цей гамнюк обходить десятою дорогою – бо знає напевне : рипнеться – урию ту мразь , разом з батьками конченими алкашами.
  А ви і далі поводитесь, як сцикливі , чисто українські, боягузи. А такі як Ромчик мочили ваших дітей і будуть мочити, та і вас заодно.
  Труси, бездарі і зовсім не бажаєте добра своїм дітям. хто з вас встав на захист своєї дитини? Чи ви думаєте, що папірцями ви чогось доб’єтесь? Чи те що скинете то мале чмо в інший клас змінить обстановку? Та ваші діти , як раби будуть бігати в інший клас і їсти з підлоги. В хуліганів народжуються хулігани, а в рабів – раби!

 • PG

  З того, що менi вiдомо, цей хлопець в дуже важкiй ситуац11, замiсть того, щоб допомогти дитинi,ви-батьки i вашi дiти хочете знищити хлопця i з так травмованою психiкою. цiкаво чому вiн б’е ваших дiтей, а тому, що знущаються над ним, бо вiн з бiднои сiм’i.Уявiть себе в ситуацii тiеi дитини, хто допоможе?словом- 3в1iрi ви, а не люди!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!i суддя вам Бог.

 • ігор до Володимир

  Племінник вчиться в 3 школі, школа не проста. Не думаю що вчителька матюкається не чув такого. На рахунок того Чапського не знаю. Має плюси і мінуси. Але в освіті як риба у воді. Влада прогадала що не взяла його кудись в школу. Все залежить від директора. Умнова за все відповідає.

 • Володимир

  Мій син навчається в 7 класі. В 6-му класі вчителька яка вела російську мову, зі слів учнів класу вела себе не коректно висловлюючи лайку, нецензурні вислови, ображала учнів класу при цьому вживала нецензурні слова. На батьківських с борах в кінці навчального року нас класний керівник запевнив, що в наступному році воно посприяє у керівництва школи про заміну вчительки з російської мови. На жаль на початку навчального року російську мову зі слів мого сина веде та сама вчителька.
  Прошу допомогти в написанні звернення до керівництва школи про заміну вчителя по російській мові.
  Коментар Чапський Володимир on 23.12.2010 at 18:31 дуже сподобався.

 • син Бога живого

  Прийди Господи і благослови нас на молитву! Зповни нас Святим Духом! Прийди Святий Духу і відкрий серця батьків, керіництва і мене грішного! Господи, ти єдиний бачиш наші сльози , переживання, страхи, болі, зневірювання і тревоги! О Господи я прошу тебе: очисти наші серця від того що віддаляє нас від тебе і примнож те що зближує! Огорни нас своєю благодаттю, вірою, любовю та миром! Дай нам силу пробачити і з вірою любити! Дай нам справедливости та співчутливости! Даруй нам силу і здоровя йти по дорогах, які ти нам приготував! Ми віддаємо тобі Господи все наше життя! Керуй нашими долями, нашим здоровям, нашими достатками, нашею волею, думками і кожним ударом нашого серця! Промов Господи до нас у свій чудесний і невимовний спосіб і покажи дорогу твою, яку ти приготував для нас! Не відверни Господи від нас погляд свій, при усій гріховності нашій і на суді страшному помилуй нас! Дякуємо тобі Господи за твоє велике милосердя, за всі твої дари земні та неземні, видимі і невидимі, адже все що я маю -то це завдяки тобі, а моє це тільки гріхи-прости мені їх Господи! Благослови Господи наших дітей на навчання і навчи їх ділитися хлібом і радістю з ближнім через Господа нашого, Ісуса Хреста! Амінь.
  Благословення всемогутнього Бога, Отця-вседержителя , Творця неба і землі, всього видимого і невидимого! За молитвами пресвятої Діви Марії! За молитвами всіх святих, ангелів і архангелів, мучеників на небі і на землі, священників і монахів, царів Божих, євангелистів і проповідників, апостолів і всіх божих створінь нехай зійде на кожного з Вас! Розрішає болі і загоює рани, захищає, охороняє, оберігає, збагачує вірою , любовю і всіма Божими ласками, оздоровлює , просвічує і провадить дорогами Божими! Во імя Отця, і Сина, і Святого Духа і нині і по всяк час і на віки вічні, Амінь!”
  Слава Ісусу Хресту!

 • син Бога живого

  Я дякую Вам батьки за проявлену доброту і любов, за терпіння і повагу одне до одного,-як Ви бачите Бог вас почув, гора зрушилась,- мати хлопчика почула Вас – вона зробила перший крок.Огорніть цю дитину своєю увагою і недайте йому відчути відкинутість і зречення сімї (шкільної) , подайте і ви кусок хліба у відповідь назустріч. Сьогодні Бог відкрив її серце і Вона почула Ваші сльози. Моліться за цього хлопчика,- він потребує цього. Це перший крок, наступні небудуть легші, але не каменуйте дитину, не хороніть її заживо, ради Бога! Ви зрозумійте , саме зараз невідверніться від матері і її дитини – якби вона знала як….сьогоднішньої проблеми б небуло! Мати як ніколи потребує ВАШОЇ допомоги і підтримки, але НЕ ОСУДУ….НЕ КАМЕНУВАННЯ..-це вона вже мала в попередній школі…садіку…це ні дочого непризвело доброго.
  Бог дав свою благодать і відкрив серце і оці мами Г. (вона зробила крок), а запамятайте щеважче втримати цю благодать (реально пробачити і дати руку) !

 • син Бога живого

  ДЛЯ :Тетяна on 26.12.2010 at 19:23

  Закарпаття , с.Поушено, там католицький монастир в якому сестра Ліді (вона смуглошкіра низенька монашка із Індії) її Бог наділив дарами Св.Духа – зцілення і оздоровлення ,- непожалійте грошей і їдьте туда з дівчинкою і залиште мені номер для звязку. Я обовязково звяжусь з вами. Бог сильно любить вашу дитину , довіртесь йому, бодай через молитву монашки Ліді. Мені є багато що Вам розповісти-але це вже віч-на віч. Бог зцілює дуже багато людей через неї. Не падайте духом!

  Батькам:Зрозумійте для того щоб потім наші нащадки були здоровими і не були подібні тому хлопцю…може нам варто бодай гнів із серця залишити за дверима і тоді сідати за стіл переговорів. Неможна з пеклом у серці вирішувати такі питання,-я знаю і співболію за вас і ваших дітей і ваші біди, прийдіть в понеділок з миром у серці, і Бог вам поможе. А я зараз помолюсь за ваших дітей разом із дружиною.
  Слава Ісусу Хресту!

 • Тетяна

  Шановний “син Бога живого” а тепер пожалійте і помоліться за мою донечку (інваліда-дитинства в неї діабет, інсулінозалежну, 4-ри уколи щодня, без яких вона помре), а кожен стрес для неї це дорога до КОМИ. То кого вам більше шкода? Я віддала її в школу для навчання, а не для щоденних стресів і побиття. Внаслідок ударів указкою, вона мала травму ока. Що чекати мені далі?????????????

 • Батьки 3-Б кл.

  Тільки відповідальність за вчинки перед однокласниками, дирекцією школи може хоч якось змінити його поведінку. Перед кримінальним кодексом всі рівні: і сироти, і папів сироти, і заможні, і бідні. Це йому повинні втлумачити в школі, бо колись може стати пізно і постраждає невинна людина. То на чиїй совісті будуть Романа вчинки????????????? Зараз мати б”є Романа, а потім він буде збивати її. Це класичний сценарій таких сімей.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви