Король української пісні

By  | 06.03.2019 | Filed under: Публікації

Червона руто, чого ти зів’яла,

Молоденька дівчинонько, чого ж заплакала?…

Так, ще й досі в Карпатах побутує легенда про диво-квітку – червону руту. Упродовж багатьох років рута жила в легенді, чекаючи, щоб хтось молодий і сміливий відкрив і оспівав її. І нарешті – сталося! «Червона рута» стала улюбленою піснею мільйонів людей. Навіть тих, хто не знав її автора – Володимира Івасюка.

Вшановуючи пам’ять легендарного композитора-виконавця, поета, одного з фундаторів української національної масової музики в центральній міській бібліотеці Трускавця 5 березня було проведено музичну годину «Король української пісні».

Ведучі впродовж вечора вели стежинами життєвого шляху Володимира Івасюка. Програма вечора була насичена чудовими мелодіями, піснями, проникливими віршами. Пісні у виконанні автора, які були знайдені серед музичних ресурсів Інтернету, викликали у слухачів сльози на очах.

Із щемом в серці говорив про особистість Івасюка трускавецький поет В’ячеслав Умнов. Він наголосив, що такі люди як Володимир Івасюк приходять на землю не просто так… Вони як світло, що запалює, не дозволяє бути байдужими.

Очільник клубу «Сива давнина» Микола Іваник розповів про подорож членів клубу на батьківщину Івасюка і пригадав, коли не стало молодого талановитого поета і композитора. Навіки замовкла співуча струна Генія – і заридала уся Україна, так що здавалось – почорніло українське небо…

Була організована книжкова виставка фотографій та матеріалів про В. Івасюка «Черлена рута». Кульмінацією заходу, справжньою даниною пам’яті великого композитора та поета було виконано разом найвідомішу і наймелодійнішу пісню Володимира Івасюка «Червону руту».

Яка б нас не гнітила скрута,

Та виживе наш рідний край,

Бо в нім цвіте «Червона рута»

І грає в горах « Водограй».

Підготувала Ореста Касперська, провідний бібліотекар читальної зали Трускавецької ЦБС

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • 24 липня у Трускавці не буде води
  19.07.2019 | 11:50

  З 2 години ночі 24 липня (середа) по 1 годину ночі 25 липня (четвер) буде припинено подачу води на м. Трускавець. Причина – планові ремонтні роботи на водозаборі «Гірне», які проводить КП «Дрогобичводоканал». Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні депутати (0)Оголошення (0)Для любителів риболовлі (0)

 • Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю
  17.07.2019 | 09:43

  Козацька слобода «Раковець» у с. Воля Якубова Дрогобицького району запрошує на риболовлю коропа, карася, лина, білого амура, товстолобика. Можливе приготування страв з риби на замовлення. Бар працює з 9 до 21 години щоденно. Телефон для довідок +38-067-657-22-24. Доїзд через Дрогобич-Рихтичі-Добрівляни. Також читайте24 липня у Трускавці не буде води (0)Запрошуємо на зустріч з кандидатами в народні [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви