Лев Грицак: «Для мене головне – порядність»

By  | 23.12.2015 | Filed under: Публікації

Генеральний директор готельно-курортного комплексу «Карпати», двічі міський голова Трускавця (2002-2010) Лев Ярославович – людина відома, заможна та успішна. Багато хто очікував, що він знову балотуватиметься на посаду міського голови, що повернеться в політику, але участі у виборах 2015 року Лев Ярославович не брав.

Сьогодні ми спілкуємося з Левом Грицаком не про політику, а про життя – чи легко бути успішним, і яких життєвих принципів слід дотримуватися, щоб люди тебе любили, шанували, поважали.

- Леве Ярославовичу, головною подією року, що минає, були місцеві вибори. Хоча Ви і не брали в них участі, та Вас немало обливали брудом, і як завжди – незаслужено. А в загальному – яким був цей рік для Вас, як Ви його оцінюєте?

- Якщо про людину зовсім нічого не говорять, то людина ніяка. За мене говорили багато, отже, я не з тих, хто нічого не робить. Те, що говорили погано, звісно, є неприємно. Але треба дивитися хто говорив. А говорили не якісь порядні люди, говорили мої опоненти, від яких не можна було очікувати чогось кращого. Бо це, м’яко кажучи, люди найнижчої категорії.

В загальному рік 2015-й був кращим, ніж рік 2014-й. В першу чергу через те, що на Сході України реально почало діяти перемир`я – це надзвичайно велика справа. Збільшилася кількість відпочивальників на курорті Трускавець, а це впливає на добробут жителів міста, зокрема працівників санаторіїв. Люди працювали, принаймні в нашому готельно-курортному комплексі «Карпати», на повну ставку, ще й була можливість виплачувати деякі невеличкі премії – це вже добре.

Ну і головна подія року, яка відбулася – це місцеві вибори і обрання нового міського голови Трускавця. Найбільша проблема для міста була в минулому голові і в його команді. На мою думку, люди не бачили перспективи розвитку курорту. Я вже не говорю про ті утиски, які вони робили (для «не-своїх», в тому числі журналістів), порушуючи Конституцію України і чинне законодавство України. Було дуже багато порушень законодавства – на сьогодні їм це ще сходить з рук, а як буде в майбутньому – не знаю. Але в будь-якому випадку було видно, що люди не бояться ні закону, ні Бога.

Тож те, що у Трускавці до влади прийшла нова команда, вселяє надію на краще. Впевнений, що вони працюватимуть заради людей, заради розвитку курорту.

- Леве Ярославовичу, Ви – людина багата, відома та успішна. Чи важко бути успішним?

- Я б навіть не так ставив питання, а дещо по-іншому. Я б ставив питання про життєву позицію людини.

Я по-іншому не можу. Я не ставлю якусь мету підленьку, щоб комусь зробити зло, а навпаки – ставлю за мету зробити щось хороше, щоб воно було корисне в першу чергу для людей. А якщо і мені щось з цього перепаде – це теж буде непогано.

- Яких життєвих принципів Ви дотримуєтеся?

- Перш за все – це порядність. Я вважаю, що кожна людина в своїй діяльності, в своєму житті повинна дотримуватися цього принципу.

Друге – це залишити щось після себе. Залишити для майбутнього своїх земляків, залишити для майбутнього своєї сім`ї, для майбутнього держави.

Я ставлю собі поетапні завдання. Зробив одну справу – відразу намічаю іншу. Ще не закінчив першу, а вже намічається друга. Отакими етапами я просуваюся до того, що щось залишаю в житті.

Один з моїх опонентів, колишній депутат, одного разу заявив про мене (чи то на сесії, чи то в газеті), що «от, він розпустив коріння по всьому Трускавці, всюди має об’єкти». Так, я ті об’єкти побудував. Але ж я їх не заберу з собою. Вони тут залишаться і працюватимуть на благо міста, на благо людей.

Для прикладу, я взяв колись земельну ділянку неподалік від залізничного вокзалу і побудував там ресторан і готель «Дворик Лева». Але я це взяв і зробив свідомо. Бо як тільки я став міським головою, то подумав, що треба зробити кілька об’єктів, які були б у найкращому сучасному стилі. Це мали б бути об’єкти розкидані по місту – Стебницьке кільце, Дрогобицьке кільце, площа біля церкви св. Миколая та інші. Щоб дивлячись на них, наші трускавецькі підприємці робили так само – щоб таким чином підняти благоустрій курорту. І підняти його до того рівня, щоб люди, приїжджаючи зі всієї України і з-за кордону, бачили, що це висококультурний, розвинений курорт. З «Двориком Лева» мені це вдалося досягнути – це зразковий заклад, на який рівняються інші.

- А чим займаєтеся зараз?

- Крім того що ми вдосконалюємо наш готельно-курортний комплекс «Карпати», зараз я зайнявся будівництвом бази відпочинку у селі Воля Якубова Дрогобицького району. Це родинне село Андрія Мельника, визначного політичного діяча, полковника армії УНР, соратника Коновальця, голови Проводу ОУН, який все своє життя присвятив боротьбі українського народу проти окупантів і заслуги якого перед Україною досі, на жаль, не оцінені належним чином.

Село Волю Якубову Сталін хотів фізично знищити, стерти з карти світу. Я ж маю намір підняти цю депресивну територію, щоб люди належним чином довідалися про це місце, відкрили для себе чудову природу, яка там є, щоб люди з Дрогобицького району і інших місцевостей мали можливість якісного відпочинку.

У Волі Якубовій, в урочищі Раковець ми робимо базу відпочинку, де можна буде половити рибку, відпочити сім`єю, сходити в СПА-центр, відвідати ресторан з дикого дерева. Хочемо, щоб люди могли гарно провести час, щоб дозвілля було культурним та екологічним.

- Леве Ярославовичу, чого побажаєте Трускавцю, всім його мешканцям і гостям в Новому 2016 році?

- Перш за все хочу побажати всім миру, бо від цього залежить щастя та добробут. А ще хочу побажати мудрості.

Недавно я слухав передачу про київського художника Сергія Пояркова, який сказав, що одним із наших серйозних ворогів у побудові демократичної держави є наш виборець. Цими своїми словами він популярно передав те, що я весь час хотів сказати людям. Щоб люди орієнтувалися на майбутнє, щоб цікавилися політикою, читали не одну якусь газету, а кілька різних газет, в тому числі опозиційних, щоб могли сформувати думку про ті чи інші події та явища, щоб могли зробити правильний висновок.

І ще дуже хочу, щоб люди зрозуміли, що майбутнє залежить від них, тобто від кожного з нас. Майбутнє нашого міста, нашої держави, майбутнє кожної окремо взятої людини.

Ну і бажаю Божої ласки Трускавцю, всім нашим мешканцям та відпочивальникам.

Спілкувався Володимир Ключак

Також читайте

Tags:
 • Роман

  У Януковича теж досить таких Влодків які рахують , що він хороша
  людина і добрий сім”янин !

 • Wolodymyr Kluczak

  Лев Грицак – хороша людина. Крапка.

  • Вовк

   Пане Володимир а хто платить Вам зарплату?

 • Роман

  Повір Ключак більш мерзенної істоти ніж “тото” важко взагалі віднайти!
  Воно продажне ,самолюбиве підле створіння ! Я памятаю як воно
  прийшло в сан . “Карпати ” десь в кінці 80-х.років.Приблудило десь із
  Шацьких озер.Голе босе але з непомірними симптомами клептомана!
  І є досить людей які підтвердять , що Грицак системний злодюга.

 • Wolodymyr Kluczak

  Андрія Пристая знаю, а от “Ярік” дуже змахує на “колишніх”, тобто козирних. Почерк той же, злобний і людиноненависницький. Навіть не хочеться коментувати, пояснювати, що Грицак був успішним та заможним задовго до того як став міським головою Трускавця. Кому? Аноніму не варто й відповідати…

  • Вовк

   Успішний у чому? Яка зарплата в Карпатах була і є? Успішний в тому що при високих цінах в Карпатах зарплата людей яка? Просто отримує надприбутки за рахунок малих зарплат та показушних допомог. Писало тут що дав на футбольну команду 500 грн – та він на бензину трате більше. А якщо додати все його майно і декларації то навряд зійдеться

 • Ярік

  Крутий заголовок. Головний злодій в історії Трускавця пише, що для нього головне – порядність.
  Саме через те, що такі люди, як Грицак, перебуваючи на держ. посадах, стали дуже успішними, 90% українців живе гірше чим в Африці.
  Доцільно було б написати, що він не двічі мер Трускавця, а два з половиною рази. Тому, що діючий мер на половину належить йому, а друга половина належить Возняку. Зрештою це видно по заступниках.

 • http://protruskavets.org.ua/ Андрій Пристай

  Кльовий дядько но – РИГ, крапка

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на фестиваль циркового мистецтва “Трускавецький фігляр”
  20.04.2018 | 15:21

  Також читайтеЗапрошуємо на роботу адміністратора (0)Запрошукємо на роботу адміністратора та офіціанта (0)Запрошуємо на роботу директора та бухгалтера (0)На роботу потрібні медсестра та дієтсестра (0)

 • DoorFloor – двері та підлогове покриття
  19.04.2018 | 17:38

  Салон та інтернет-магазин DoorFloor пропонує якісні та надійні вхідні та міжкімнатні двері переглянути каталог можна за посиланням – https://doorfloor.ua/mizhkimnatni-dveri/mizhkimnatni-dveri-tryskavec Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (284)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви