Людина, яка не має слова. Частина друга. Обіцянки й декларації та їх виконання

19.06.2014 | Filed under: Публікації

 «Хоч би москаль з неба – вірити йому не треба»

«Бреше, як москаль»

«Брехнею світ пройдеш, та назад не вернешся»

Українські прислів’я

«Что взято – то свято»

 «С трудов праведных не наживёшь палат каменных»

«Не обманешь – не продашь (не проживёшь)»

«Наш человек сеет ниву рожью, а живёт ложью»

Московські прислів’я

“Від кожного вимагатиму служіння громаді… Хабарництво та корупція не повинні бути синонімами влади… Влада має бути чесною, громада заможною, а місто – чисте, зелене, зручне, комфортне… Стратегію втілення в життя цих планів розробляли фахівці…»

Руслан Козир (ТВ № 104 (227) від 16.11.2010)

Є люди, які обіцяють і роблять. Є люди, які роблять не обіцяючи. А є  й такі, хто обіцяє дуже багато, але своїх обіцянок не виконує. Про одного з цієї останньої категорії поговоримо ще раз (попередній матеріал читай тут: http://protruskavets.org.ua/lyudyna-yaka-ne-maje-slova-prohrama-ta-jiji-vykonannya/).

Руслан Ярославович Козир на сьогодні працює міським головою Трускавця. Від листопада 2010 по лютий 2014 року доводилося багато разів стикатися з ним по роботі – на щотижневих нарадах, на сесіях міської ради, на засіданнях виконкому, на різних заходах та урочистостях. Свою думку щодо Руслана Козира як приватної особи в жодному разі ніхто висловлювати не збирається. Обмежимося виключно його публічними висловлюваннями, деклараціями, обіцянками, які так і залишилися невиконаними. Слово – не горобець, вилетиш – не впіймаєш і не повернеш. З вуст чинного мера Трускавця вилетіло надто багато марних обіцянок та задумів, які так і не стали дійсністю.

В другій частині публікації ми торкнемося виключно теми невиконання Русланом Козиром обіцянок, озвучених ним в період 2010-2013 рр., а також теми його марнослів’я, яке наскільки ж велике, як і його марнослав`я. А щоб стаття вийшла читабельною, то розставлятимемо все по пунктах, посилаючись на номер «Трускавецького вісника» та дату, коли та чи інша обіцянка/декларація пролунала з вуст міського голови. Принагідно зауважимо, що перевірити всі матеріали можна за посиланням на номери «Трускавецького вісника» на сайті http://truskavetskyjvisnyk.io.ua/story.

1. «Влада стане більш відкритою для громади» (ТВ № 106 (229) від 22.11.2010). Якщо деталізувати це висловлювання, то можна було б розписувати про обіцянки міського голови щоквартальних зустрічей з мешканцями, про створення дорадчого органу, про дослуховування до думки громади у важливих питаннях. Насправді ж влада (читай – Козир) абсолютно не радиться з громадою, думка громади їй не цікава. Міська влада та громада міста – це наче два паралельні світи. Зменшення кількості людей, які приходять на прийом до представників влади – свідчення абсолютної втрати довіри громадян до того, що трускавецька влада колись їх почує. Такої низької довіри до місцевої влади у Трускавці як маємо зараз, напевно не було за всю історію незалежної України.

2. «Трускавець чекає сертифікована система управління 9001» (ТВ № 113 (236) від 07.12.2010). Нова система «сертифікат 9001», яку обіцяв для Трускавця Р. Козир, передбачала б більш прозорий процес прийняття рішень, а робота чиновників характеризувала б їхню доцільність подальшого перебування на посадах. «Мулька» так і залишилася «мулькою», жодної сертифікованої системи управління Трускавець не має. Трускавець не став Вінницею, Калушем чи Львовом, подібно як Р. Козиру далеко до Андрія Садового, Ігоря Насалика чи Володимира Гройсмана.

3. «Рекламу з парку приберуть» (ТВ № 115 (238) від 13.12.2010). Парк курортний мали очистити від реклами до 1 січня 2011 року. Йшла мова і про тишу в парковій зоні. Надворі червень 2014 року і висновки кожен може зробити сам – виконано цю декларацію чи ні. Гучна какофонія в центральній частині міста є свідченням того, що ця обіцянка так і не виконана. А «східницький телевізор» та ресторан «Корчма» є показовими прикладами, як влада «бореться» з шумовим забрудненням та безглуздою рекламою в самісінькому серці курорту. Окрім того маємо галас біля приміщення бювету (реклама концертів ПК імені Шевченка), галас трішки нижче біля музичної крамниці, і одночасно – безліч реклами. Окрім того реклами в місті побільшало саме для наближених структур, як це маємо з прикладом нових сіті-лайтів навпроти готелю «Парк».

4. «Собачі вертепи не повинні гуляти парком» (ТВ № 3 (247) від 10.01.2011). Собачі зграї гуляють не тільки парком, а всім містом, проблему не вирішено. Те, як цю проблему хотіли вирішувати у Трускавці, знають зоозахисні організації не лише України, а й Європи. Намагання відмити кошти на псевдо-притулках та самозваних благодійних фондах для тварин йшли у парі з переслідуванням зоозахисників Трускавця протягом всього часу перебування Р. Козира на посаді мера міста.

5. «Платиш вчасно за комунальні послуги – матимеш знижку» (ТВ № 37 (281) від 11.04.2011). Навіщо міському голові взагалі було озвучувати таку ідею без жодного юридичного підґрунтя – незрозуміло. Жодного механізму впровадити цю новацію в житті у міського голови не було і на це йому вказували очільники комунальних підприємств. Тому це висловлювання можна розцінювати виключно як голий популізм.

6. «На дороги Трускавця виділяється сума, найбільша за всі роки існування міста-курорту» (ТВ № 37 (281) від 11.04.2011). Сума на ремонт доріг Трускавця у 2011 році дійсно сягнула 18 мільйонів гривень, але те, як їх було використано, явно виглядає на корупційні діяння. Щоправда, тут можна говорити не так про обман трускавчан Русланом Козирем, як про його невміння урядувати, бездіяльність та безпорадність, що є однозначним мінусом для посадової особи такого рівня. Аналізувати стан вулиць Трускавця на даний момент явно немає сенсу.

7. Відновлення роботи потягу «Трускавець – Москва» (ТВ № 37 (281) від 11.04.2011). Ясна річ, що питання не зрушило з мертвої точки. Інша річ, чи хтось пробував це питання вирішувати ще тоді, коли в ньому була доцільність? По сьогодні не відновлено рух поїзду за маршрутом «Трускавець – Харків». Є багато інших питань логістики, які чекають свого вирішення.

8. Побудова об’їзної дороги на Борислав (ТВ № 37 (281) від 11.04.2011). Таке повідомлення міський голова Трускавця Р. Козир дав спеціально для інформаційного центру «Україна-2012». Цей задум міський голова озвучував згодом неодноразово, але він так і залишився утопією. Або мер – надто незначна фігура, щоб такі питання обговорювати та вирішувати, або сама ідея неправильна в корені.

9. Підписання «Дорожньої карти» з ЗАТ «Трускавецькурорт» та її реалізація (ТВ № 55 (299) від 03.06.2011). Обіцяне покращання стосунків із ЗАТ «Трускавецькурорт» так і не настало. Прикметно, що в перший рік урядування Р. Козир вину за невміння знайти спільну мову із ЗАТом звалював виключно на попередників. Проте його обійми та поцілунки із генеральним директором Товариства Віктором Ждановим та головою Наглядової ради Павлом Якубенком жодного ефекту не дали. Відносини міської влади Трускавця та ПрАТ «Трускавецькурорт» порівняно з 2010 роком не лише не покращилися, а значно погіршилися. При особистій зустрічі з автором цих рядків Віктор Жданов поклав відповідальність за це особисто на міського голову, який замість сидіти в кабінеті та виглядати у вікно манни небесної мав би дійсно працювати на благо всього міста.

10. Впровадження досвіду австрійських муніципалітетів відносно пасажирських перевезень (чергування по більш та менш рентабельних маршрутах) (ТВ № 78 (322) від 08.08.2011). Просто озвучена мрія, яка не стала реальністю у Трускавці. Безглузда ідея із закупівлею комунального автобуса (а цього року планували купувати ще один), невирішення проблеми з паркоматами, невміння працювати з керівниками середньої ланки призвело до повного краху політики мерії в цій царині. Хороший спеціаліст Дмитро Масляник, який очолював комунальне АТП, написав заяву на звільнення і тепер це АТП фактично дихає на ладан.

11. Відкритість для преси, щотижневі прес-конференції для місцевих ЗМІ, щомісячні зустрічі з мешканцями в мікрорайонах (ТВ № 106 (229) від 22.11.2010). Цей пункт певною мірою перекликається із пунктом 1. Руслан Козир обмежив участь всіх непідконтрольних йому ЗМІ у нарадах та засіданнях, отримати доступ до необхідної для роботи інформації вкрай важко, а інколи практично неможливо. Свою справжню позицію щодо преси цей хам показав 24 лютого 2014 року, коли позбавив журналіста участі в щотижневій нараді без жодних на те підстав. Організовані зустрічі міського голови в мікрорайонах від початку каденції до цього часу не проходили, за винятком екстрених ситуацій (для прикладу, біля Бориславської, 36 чи на місці аварій). Розчарування людей у дієздатності та добрих намірах міського голови призвело до того, що мешканці міста почали ігнорувати навіть прийоми громадян як такі, що нічого не вирішують.

12. Залучення коштів Євросоюзу – для відновлювальних робіт у курортному парку і для ремонту музеїв міста (ТВ № 86 (330) від 29.08.2011). На відміну від Львова чи навіть сусідньої Східниці Трускавець за 2010-2014 роки не отримав жодної гривні коштів від участі у програмах транскордонного співробітництва. Це явний показник нефаховості, непрофесійності команди Р. Козира. Зараз очільник міста нібито знову дає доручення посилити роботу в цьому напрямку, але прогнози отримання коштів від ЄС для Трускавця невтішні.

13. Наповнення міської казни орендною платою за землю від т. зв. бюджетних санаторіїв (ТВ № 86 (330) від 29.08.2011). Неодноразово міський голова Трускавця нахвалявся, що санаторії «Перлина Прикарпаття», «Трускавецький», «Джерело», «Батьківщина» та деякі інші відомчі санаторії платитимуть за землю. По сьогоднішній день ці санаторії не сплачують за землю у бюджет Трускавця ні копійки, нема також жодної копійки компенсації від міністерств, у підпорядкуванні яких знаходяться ці оздоровчі заклади.

14. Доведення до ладу міського стадіону та утримання власної футбольної команди. Тут, як кажуть, без коментарів. На офіційному сайті мерії в архівах можна пошукати фото мера з футболістами – підтримка футболу міською владою виявилася одноразовою акцією. Зараз спортом у місті займаються більше особи та організації, не пов’язані з міським головою.

15. Зловживання та порушення законів попередньою владою Трускавця (ТВ № 110 (354) від 28.10.2011). Неодноразово під час нарад та сесійних засідань міський голова Трускавця Р. Козир висловлював думки про освоєння коштів, зловживання посадовим становищем представниками попередньої влади. Розкидаючись прикладами неефективної діяльності, міський голова з радістю повідомляв про кожну нову перевірку дій попередньої влади правоохоронними чи фінансово-контролюючими органами. В результаті численних перевірок жодних злочинів попередньої влади виявлено не було. А за свої безпідставні наклепи Р. Козир так і не вибачився. І це ще один доказ, що цей посадовець місцевого самоврядування аж ніяк не дорожить своїм словом, не несе і не має наміру нести відповідальності за озвучене. А тим часом правоохоронні органи здійснюють перевірку ряду діянь вже цієї влади. І ще невідомо, чим вона, ця перевірка, закінчиться.

16. Столики для зручності шахістів (ТВ № 68 (312) від 13.07.2011) та № 95 (339) від 21.09.2011). Невиконана обіцянка, дана міським головою відпочивальникові під час прийому громадян. Мер не сподівався, що відпочивальник (відомий шахіст, голова об`єднання українців у Москві!) знову приїде до Трускавця і знову прийде на прийом громадян.

17. Музей шоколаду в цокольному приміщенні музею Михайла Біласа (ТВ № 143 (522) від 21.11.2012). Можливо, цю ідею колись вдасться зреалізувати, але чи є сенс це робити? Що пов`язує Трускавець та шоколад?

18. Рівні умови ведення бізнесу для підприємців. В тому, що у Трускавці нема жодної рівності щодо ведення бізнесу, переконався підприємець Олег (ТВ № 98 (342) від 30.09.2011). Ось пряма мова підприємця з його емоційного виступу під час прийому громадян: «”Ви наперсточники, всі кришуються на Вас, бо саме від Вашого імені це все проводиться… На цвинтарі теж люди ходять. То може мені там стати продавати овочі? Чому Ви своє “Арко” не перенесете на Боберню? Там теж люди ходять… Маю контракти з поляками на мільйони євро, хочу сплачувати податки і в Трускавець, та влада просто душить нас, душить бізнес… Заявляйте прямо, що нема чого сюди приходити розвивати бізнес у Трускавці! Всім можна торгувати, тільки не трускавецьким…”. Останні слова підприємця фактично підтверджують той стан речей, який склався з торгівлею в центрі Трускавця, де власне заїжджим торгашам створюються всі умови, а корінним трускавчанам ставляться палки в колеса. Взагалі рівні умови ведення бізнесу у Трускавці – тема для окремої публікації.

19. Управляючі компанії (ТВ № 37 (416) від 28.03.2014). В часи урядування Віктора Януковича найулюбленішою страшилкою Р. Козира для людей були управляючі компанії, які з 1 січня 2014 року прийдуть на ринок і ніхто нічого людей не питатиме, тарифи піднімуться в рази, тому конче треба створювати ОСББ та переходити на автономне опалення. На щастя, злочинна кліка Януковича впала під натиском народу, а тому для міського голови прийшло гірке розчарування, що управляючих компаній до кінця його каденції у Трускавці не буде. Уявімо собі з яким розмахом взявся б міський голова за чергове реформування ЖКГ у Трускавці, якби дійсно злочинна влада стала запроваджувати ці управляючі компанії.

20. 2014 рік – пріоритетний для доріг (ТВ № 53 (596) від 15.04.2014). Якщо когось цікавить тема доріг у місті, то хай пригадає собі уривок з фільму «Діамантова рука»: «Не виноватая я…». Не винна міська влада Трускавця, що в місті такі погані дороги, винне казначейство… Втім, 2014 рік ще не закінчився, як кажуть любі друзі-політтехнологи з Пітєра, «авось да небось»… Ану ж та ще й відремонтують дороги у Трускавці до кінця року…

***

Цих 20 пунктів невиконаних обіцянок та декларацій – лише дещиця зі сказаного і не зробленого. Дороги, собаки, тарифи, футбол, законність рішень, логістика, реклама, відкритість влади, стосунки із ЗАТом, побудова громадянського суспільства – перелік того, чого не вдалося зробити, можна продовжувати. Перманентні кадрові зміни та перестановки напевно мають на меті вказати на винних у провалах. Майже двісті тисяч гривень на міське радіо мають вплинути на формування громадської думки, що насправді у Трускавці все дуже-дуже-дуже добре і це заслуга особисто міського голови, а якщо десь є якісь проблеми, то це вина спритних ділків та ворогів курорту.

Зараз в Україні активно обговорюється тема потреби децентралізації влади та посилення ролі місцевого самоврядування. Тема явно неоднозначна, адже досить лише уявити собі, що всю повноту влади в містах отримують такі люди як Черновецький, Кернес, Штепа чи Козир. Потрібно створити механізми не тільки відкликання мера, депутатів та посадовців місцевого самоврядування, а й притягнення їх громадою до кримінальної відповідальності за порушення, у тому числі за порушення даного слова. Потрібно обдумати як не допустити до владного корита брехунів, які вміють багато обіцяти та декларувати, а на ділі виявляються недолугими менеджерами та небезпечними пройдисвітами, хоча й амбітними.

Коли відбудуться чергові вибори міських голів та депутатів місцевих рад – не знає ніхто. Та незалежно від дати їх проведення люстрацію потрібно проводити вже. І ця публікація – наш вклад у люстрацію людини, котра дійсно вміє гарно обіцяти, декларувати, пояснювати, виправдовуватися, говорити та знаходити винних у всьому. У кожного з нас є голова на плечах, так що думаймо та робімо висновки, який мер потрібен для Трускавця. Невже такий, як є зараз?

Володимир Ключак

(Переглядів 730 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви