Мешканці «хрущовки» налаштовані відстояти сонце у своїх вікнах

By  | 09.12.2011 | Filed under: Публікації

Трускавчани, які живуть у будинку на вул. Івасюка, 7, кілька років поспіль чинять спротив зведенню багатоповерхівки перед їхніми вікнами. Вони стверджують: через новобудову у квартирах поменшає світла.

Ще за радянських часів на території, що межує з прибудинковою на вул. Івасюка, 7 постав невеликий металевий павільйон, у якому продавався різний дріб’язок. У 1994 році трудовий колектив комунального підприємства, чиїм підрозділом він був, викупив цю споруду. Деякий час у приватизованому об’єкті жевріло життя, проте згодом його остаточно занедбали. І ще раз продали. Покупцем напівзруйнованої заіржавілої конструкції стало приватне підприємство «Роко», зареєстроване у Дрогобичі.

Про грандіозні плани нового власника: звести на клаптику землі, площею 0, 0326 га магазин-офіс з житловими приміщеннями у три поверхи з мансардою мешканці вул. Івасюка, 7 дізналися весною 2008 року. Саме тоді дрогобицьке підприємство розпочало інтенсивні земляні роботи, переносячи інженерно-технічні комунікації за межі прибудинкової території. Люди звернулися із запитами до Трускавецької міськради, вимагаючи пояснень стосовно дій приватного підприємства. Отримані відповіді, за словами мешканки будинку Оксани Лисик, яка продемонструвала нам папку зібраних документів, просто приголомшили.

З’ясувалося, що рішенням виконкому ще у квітні 2007 року ПП «Роко» було надано дозвіл на реконструкцію металевого павільйону. Згоди мешканців на це, звісно ж, ніхто не питав, більше того, їх навіть не вважали за потрібне повідомити. І на підставі цього рішення, як зазначалося у відповіді головного архітектора Олександра Грищенка, очолюване ним управління у березні 2008 року надало архітектурно-планувальне завдання, відповідно до якого замовник почав розробляти проект. Цей документ, як запевнив Олександр Грищенко, є підставою для видачі дозволу на виконання будівельних робіт інспекцією Держархбудконтролю у Львівській області. Отже, ПП «Роко» не вчиняє жодних порушень – такий висновок можна зробити з офіційних відповідей.

Подейкують, що потужне «зелене світло» в погодженні усіх необхідних документів та дозволів приватне підприємство отримало не випадково: Роман Когут є родичем одного із депутатів Трускавецької міської ради минулого скликання, який буцімто активно опікувався цією справою. Люди ж, плекаючи надію на захист своїх порушених прав, продовжували звертатися в усі можливі інстанції: до міського голови, очільника обласної держадміністрації, у прокуратуру, в урядову «гарячу лінію». Все марно – будівництво таки розпочалося. Проте мешканці «хрущовки» на вул. Івасюка, 7 наполягають на своєму: є підстави вважати його незаконним, адже міське управління архітектури та проектна організація проігнорували розрахунок інсоляції – природного освітлення приміщень прямими сонячними променями. Щоб інсоляція будівель була належною, відстань між сторонами житлових будинків заввишки чотири поверхи і більше має становити 20 метрів, – стверджують мешканці, посилаючись на Державні будівельні норми України. А новобудова зводиться всього в 9 м від їхньої п’ятиповерхівки!

Розставити крапки над «і» щодо законності будівництва на вул. Івасюка, 7а,б ми попросили начальника управління архітектури та містобудування м. Трускавця Олександра Грищенка. Головний архітектор покладає відповідальність за конфлікт, який триває, на інспекцію ДАБК у Львівській області. Мовляв у березні цього року саме їй держава законом «Про врегулювання містобудівної діяльності» делегувала усі повноваження у цій сфері. Олександр Павлович запевняє: інспекція видала 25 червня 2011 р. «Роко» декларацію про початок виконання будівельних робіт, не перевіривши подану приватним підприємством інформацію. «А забудівельник вдався до фальсифікації, вказавши, що проект був нами погоджений, – говорить Олександр Грищенко, – хоча виконавчий комітет Трускавецької міськради не надавав Роману Когуту містобудівних умов та планувальних обмежень, не було укладено також угоди про пайову участь у розвитку інфраструктури міста».

Допоки чиновники лише розводять руками, не в змозі допомогти людям, на Івасюка, 7а,б активно тривають будівельні роботи. Проте мешканці не мають наміру відступати. Вони налаштовані рішуче: своє сонце у вікнах відстоюватимуть у суді.

Коментарі

Андрій Кульчинський, депутат Трускавецької міськради, голова ОСББ: “Я на стороні людей. Нещодавно ми оформили документи на відведення землі під прибудинкову територію. У такий спосіб убезпечили її від зазіхань забудівельника. Вирішення цього конфлікту бачу в укладанні мирової угоди із фірмою «Роко». Якщо вона створює незручності мешканцям, то мала б їх в той чи інший спосіб компенсувати. Але поки що підприємство «Роко» не налаштоване на співпрацю”.

Роман Когут, директор ПП «Роко»: “Ми отримали усі дозвільні документи, вклали уже чималі кошти, тому будівництво не припинятимемо. Тим більше, що воно жодної шкоди людям не завдасть. Норми інсоляції не порушено, про це свідчить висновок обласної санепідемстанції. А узгоджувати свої дії з мешканцями ми не зобов’язані, бо будуємо на приватній території. Ми також не зобов’язані робити ремонтні роботи у будинку на вул. Івасюка, 7. Але плануємо піти назустріч мешканцям і утеплити фасад торцевої стіни будинку, навпроти якої постане наша будівля”.

Ольга Куц

Також читайте

Tags: ,
 • Трускавчанин

  “Вирішення цього конфлікту бачу в укладанні мирової угоди із фірмою «Роко»” – це, що і тут урвати бабло.
  Ніяка мирова угода. Тільки демонтаж самовільної будови. А таких обранців дупутатів як Андрійко Кульчинський гнати до СРАКИ і з лікарні і з мерії. За шмат гнилої ковбаси і рідну матір він продаси.

 • Левко

  Нехай побудують павільйон а не висотку і буде все добре.

 • http://nmvm tatata

  мешканцям хрущовки .покажеш мэдный грош и делай там шо хош ..така правда .

 • сусіди

  Відповідь на коментар нахабного забудовника Р.Когута (з доповненнями) -Ми отримали(методом обману)усі дозвільні документи (фальшиві), вклали уже чималі кошти (в чию кишеню, п.Когуте, ви вклали ці кошти?), тому будівництво не припинятимемо. Тим більше, що воно жодної шкоди людям не завдасть(а потріскані стелі від буд.робіт?, це не шкода по-вашому? А помешкання без сонця???). Норми інсоляції не порушено (це ж хто вирішив?), про це свідчить висновок обласної санепідемстанції (зухвала брехня Р.Когута). А узгоджувати свої дії з мешканцями ми не зобов’язані (а прийдеться…), бо будуємо на приватній території (і ще одна брехня: площа забудови – 0,10092га, приватна територія 0,0163га, інша площа взята в оренду…, тай відстань від вікон і балконів порушує державні буд.норми).

 • Для раздватри

  Пане “БУДУЙТЕСЬ-РОЗВИВАЙТЕСЬ”, – ти скільки викурив? Невже ти не бачиш, що там 5 метрів від будови людські балкони. Яка, нафіг красота, там ту херню металеву потрібно було розвалити і зарівняти з землею. А великі “керівники” тільки перед виборами трясуться за підписи, а всю решту часу серуть на дурних баранів, що не здатні боронитися. Для чого тоді здалися ті мудаки, що створюють якісь будівельні норми, ще й називають їх державними, якщо інші мудаки не звертають на них увагу.

 • Трускавчанин

  За такі справи Грицачка Льошу, Русланчика Козирного, андрійчика Кульчинського та Сашку Грищенка пропоную відіслати до буцугарні в районі 30-ти кільометрової Чорнобильської зони. Нехай її розбудовують.

 • раздватри

  шановні краяни, Трускавець був селом, з двома власниками. коли почалась розбудова, то будувались віллочки, потім хрущовки, потім багатоповерхівки, санаторії пансіонати і т.д. Як ви думаєте, люди котрі жили на місцях вище перечислених об єктів не були проти руйнації їх помешкань за для будівництва тієї ж хрущовки? Ні влада ні сусіди їм не допомогли. На томість туди заселили людей з горів, надали їм роботу, садочки, школи (теж на чиїхось ділянках, теж комусь заважали буряк садити). Тепер читаю про негативізм забудови різними обєктами. На мій погляд забудови потрібнні, всі, для розвитка міста, для нових робочих мість, для красоти вашого містечка (бо повторюю що далеко вже живу, але не байдужий до Трускавця), Що було на тому місті? Залізний магазин? красота!!! Тепер проєкт гарного будиночка. Читаю що Ластовецький забороняє, тобто постійно проти виступає, будівлі, медицинского призначення в проході біля “юпітера”, де раніше, вибачте сцяли і срали. Будівництво для Вас потрібне, але красиве, щоби Ви гордились своїм містом, а то одна стаття висвітлює світлини зі старими об єктами, мовля треба цей позор зруйнувати, а інша- люди гваут, будують, грандують. БУДУЙТЕСЬ-РОЗВИВАЙТЕСЬ. Світ на місті не стоїть. (А в загалі з ваши теперішнім президентом, щось заперечувати- абсурт)

 • Михайло

  Отака у нас влада!!! у Вас ще дещо кращий варіант будівництва, ніж у цьому випадку – одразу до стіни будинку будують і дозвіл також погодили!!!
  http://protruskavets.org.ua/2011/11/20/chy-dopomozhe-vlada-hromadi/

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • №84326 Високооплачувана офіційна робота в Польщі.
  15.06.2018 | 10:15

  Офіційна робота в Польщі, зарплата від 10 злотих за годину і більше, житло надається безкоштовно, а подекуди і харчування, за такими вакансіями: столярі, швеї, зварники, фрезервувальники, а також в теплицях, в готелях, в пансіонатах, на заводах,на меблевих фабриках, супермаркетах, магазинах, гуртовнях, столярнях, мясокомбінатах, дорожніх роботах, по догляду, фермерських господарствах, на будівницстві та в лісі. А [...]

 • Музей придбає старі речі для експозиції
  13.06.2018 | 17:40

  Етно-музей готельно-курортного комплексу «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) придбає речі для експозиції. Особливо цікавлять старовинні речі, стародруки, старі фотографії, давній одяг, речі повсякденного вжитку не пізніше поч. ХХ ст., господарські знаряддя, картини та ікони. Тел. (03247) 5-14-08. Також читайтеПродається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви