На крилах поезії та музики

By  | 06.10.2015 | Filed under: Публікації

- Ми об’єднуємо не лише тих, хто пише, а тих, хто творить взагалі – творить поезію, прозу, співає, малює, займається публіцистикою.

Так про Літературний клуб, друге засідання якого відбулося у Дрогобичі в неділю, 4 жовтня, сказав один з його учасників, Олег Стецюк, історик, пошуковець, редактор сайту «Drohobyczer Zeitung».

Спроби об`єднати творчих людей міста Котермака були і раніше, але не надто вдалі. Можливо, причина – в інтравертності дрогобичан, каже Олег Стецюк. Він вважає, що нам бракує відкритості на світ, екстравертності. А ще юнака болить те, що відомими дрогобичани стають переважно поза межами рідного міста. Невже спрацьовує принцип «Нема пророка у своїй вітчизні»?

Літературний клуб «Pro Patria» у Дрогобичі – це проект, який не був створений в один день чи одною людиною. Але його хрещеним батьком, без сумніву, є дрогобичанин Юрій Федчак. Стартувавши з літературного конкурсу на сайті «ДрогобичІнфо», проект пройшов трансформацію і зараз має на меті об`єднати всіх людей культури, які люблять Дрогобич і які той Дрогобич в культурному плані творять.

На відміну від погоджувальної ради та першого засідання Літклубу, друге його засідання не було чисельним. Причина, можливо, криється в передвиборчому марафоні, який так чи інакше зачіпає всіх нас. А ще, можливо, у втомі та зневірі, які охопили наш народ після піднесення Революцією Гідності. Але ті, хто завітав на Літературний клуб 4 жовтня, відразу відзначили прогрес та новизну. Одне з нововведень – поезія читається не «насухо», як раніше, а під звуки музики. Інше – чергування поезії та прозових виступів, можливість виступу для всіх.

- Робимо ставку на молодь, щоб передати їй штурвал «корабля», – каже вчителька Галина Жубіль. – Нам треба стати душею Дрогобича, цього великого міста талантів…

Пані Галина зачитує свій вірш «Коли я піду…» і під впливом її ніжного голосу та чарівних звуків скрипки та фортепіано вимальовуються образи горнятка від кави та рожевого гребінця, які з часом втрачають частку власника, а далі виринає сам образ цього власника – закоханої жінки.

Духовний зміст наповнює твори іншого дрогобичанина, Степана Якима. Цю знану в місті людину нема потреби представляти – це багатолітній директор механічного технікуму, якого люблять та поважають і випускники, і викладачі. Вчитель з 1970 року, майстер на всі руки та автор дисертації «Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект (1939-1944 рр.)» тепер стає відомий і як поет. Кілька своїх творів, які писав «в шухляду», Степан Степанович зачитує для аудиторії, котра зібралася в недільний полудень у Народному домі Дрогобича.

Наступне засідання Літературного клубу «Pro Patria» організатори планують провести 18 жовтня, до свята Покрови та Дня захисника Вітчизни. В рамках заходу пройде і благодійна акція.

- Наші люди останнім часом збайдужіли, – каже Галина Жубіль. – Якщо раніше кошики для збору товарів для наших військових у «Сільпо» були переповнені, то зараз буває, що за день і один повний кошичок не назбирується…

На Літературний клуб 18 жовтня планують запросити не тільки творчих людей, але і представників влади, волонтерів і воїнів.

Володимир Ключак, фото автора та Сергія Матійка

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви