На крилах поезії та музики

By  | 06.10.2015 | Filed under: Публікації

- Ми об’єднуємо не лише тих, хто пише, а тих, хто творить взагалі – творить поезію, прозу, співає, малює, займається публіцистикою.

Так про Літературний клуб, друге засідання якого відбулося у Дрогобичі в неділю, 4 жовтня, сказав один з його учасників, Олег Стецюк, історик, пошуковець, редактор сайту «Drohobyczer Zeitung».

Спроби об`єднати творчих людей міста Котермака були і раніше, але не надто вдалі. Можливо, причина – в інтравертності дрогобичан, каже Олег Стецюк. Він вважає, що нам бракує відкритості на світ, екстравертності. А ще юнака болить те, що відомими дрогобичани стають переважно поза межами рідного міста. Невже спрацьовує принцип «Нема пророка у своїй вітчизні»?

Літературний клуб «Pro Patria» у Дрогобичі – це проект, який не був створений в один день чи одною людиною. Але його хрещеним батьком, без сумніву, є дрогобичанин Юрій Федчак. Стартувавши з літературного конкурсу на сайті «ДрогобичІнфо», проект пройшов трансформацію і зараз має на меті об`єднати всіх людей культури, які люблять Дрогобич і які той Дрогобич в культурному плані творять.

На відміну від погоджувальної ради та першого засідання Літклубу, друге його засідання не було чисельним. Причина, можливо, криється в передвиборчому марафоні, який так чи інакше зачіпає всіх нас. А ще, можливо, у втомі та зневірі, які охопили наш народ після піднесення Революцією Гідності. Але ті, хто завітав на Літературний клуб 4 жовтня, відразу відзначили прогрес та новизну. Одне з нововведень – поезія читається не «насухо», як раніше, а під звуки музики. Інше – чергування поезії та прозових виступів, можливість виступу для всіх.

- Робимо ставку на молодь, щоб передати їй штурвал «корабля», – каже вчителька Галина Жубіль. – Нам треба стати душею Дрогобича, цього великого міста талантів…

Пані Галина зачитує свій вірш «Коли я піду…» і під впливом її ніжного голосу та чарівних звуків скрипки та фортепіано вимальовуються образи горнятка від кави та рожевого гребінця, які з часом втрачають частку власника, а далі виринає сам образ цього власника – закоханої жінки.

Духовний зміст наповнює твори іншого дрогобичанина, Степана Якима. Цю знану в місті людину нема потреби представляти – це багатолітній директор механічного технікуму, якого люблять та поважають і випускники, і викладачі. Вчитель з 1970 року, майстер на всі руки та автор дисертації «Західні землі України в Другій світовій війні: військово-історичний аспект (1939-1944 рр.)» тепер стає відомий і як поет. Кілька своїх творів, які писав «в шухляду», Степан Степанович зачитує для аудиторії, котра зібралася в недільний полудень у Народному домі Дрогобича.

Наступне засідання Літературного клубу «Pro Patria» організатори планують провести 18 жовтня, до свята Покрови та Дня захисника Вітчизни. В рамках заходу пройде і благодійна акція.

- Наші люди останнім часом збайдужіли, – каже Галина Жубіль. – Якщо раніше кошики для збору товарів для наших військових у «Сільпо» були переповнені, то зараз буває, що за день і один повний кошичок не назбирується…

На Літературний клуб 18 жовтня планують запросити не тільки творчих людей, але і представників влади, волонтерів і воїнів.

Володимир Ключак, фото автора та Сергія Матійка

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Футбольна школа проводить набір дітей
  20.02.2019 | 10:00

  Футбольна школа “КМС” (м. Трускавець) проводить відбір дітей 2006-2007 р. н. Кількість дітей обмежена (16-18 чол.). Тренери з ліцензіями, індивідуальний підхід до кожної дитини, участь в якісних футбольних турнірах як в Україні, так і за кордоном, можливість переглядів дітей фахівцями з топових клубів України та Європи. Тел.: 096-064-71-97, 068-292-01-04. Також читайтеВ червні у Трускавці пройде [...]

 • ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ – ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ!
  18.02.2019 | 12:33

  З 1 березня 2019 року за рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62) монетизовані житлові субсидії пенсіонерам будуть виплачуватись органами Пенсійного фонду України. Пенсіонерам – субсидіантам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховуватись прямо на їх пенсійні рахунки в банківських установах, де вони обслуговуються згідно договору. Пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви