На порозі нової України

By  | 31.10.2018 | Filed under: Публікації

«Хай Бог допоможе. Рушаймо, панове,

За неньку-Вкраїну у праведний бій!»

1 листопада 1918 року було відновлено історичну справедливість – українці в Галичині перебрали владу в свої руки. Це був найкращий день історії, коли над вежами княжого города Львова замаяли синьо-жовті прапори.

30 жовтня в читальній залі Трускавецької центральної міської бібліотеки відбувся тематичний вечір «На порозі нової України», присвячений 100-й річниці утворення Західно-Української Народної Республіки.

Згадуючи ці історичні події та пов’язуючи їх з нашим сьогоденням, працівники бібліотеки підготували інсценівку, яка відтворила останню нараду українського військового комітету під командуванням сотника Дмитра Вітовського. В ній активну участь взяли юнаки Мороз Мар`ян, та Володимир Ляшко, які є активними користувачами нашої бібліотеки. До глибини душі всіх присутніх зворушили світлі постаті героїв, які ціною свого молодого життя обороняли західні кордони української землі.

Бо лиш одна Вкраїна-мати,

Де хвилі неба голубі!

За неї жити і страждати,

За неї вмерти в боротьбі!

Запрошені на тематичний вечір переглянули відеохроніку подій і фільмографію спогадів тих днів. Також до їхньої уваги була представлена викладка літератури про життя і діяльність видатних громадсько-політичних діячів ЗУНР.

Підготувала Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБС

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Запрошуємо на роботу
  31.10.2018 | 13:24

  ТзОВ «ГКК «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу інструктора з ЛФК. Тел. для довідок (03247) 6-21-22. Також читайтеЗапрошуємо на відзначення 100-літнього ювілею створення ЗУНР (0)Запрошуємо на Свято подяки Богові (0)Заходи до 76-річчя створення УПА (0)Оголошується конкурс на найкращу наукову роботу серед студентів вишів України з гарантованою грошовою винагородою! (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви