На порозі нової України

By  | 31.10.2018 | Filed under: Публікації

«Хай Бог допоможе. Рушаймо, панове,

За неньку-Вкраїну у праведний бій!»

1 листопада 1918 року було відновлено історичну справедливість – українці в Галичині перебрали владу в свої руки. Це був найкращий день історії, коли над вежами княжого города Львова замаяли синьо-жовті прапори.

30 жовтня в читальній залі Трускавецької центральної міської бібліотеки відбувся тематичний вечір «На порозі нової України», присвячений 100-й річниці утворення Західно-Української Народної Республіки.

Згадуючи ці історичні події та пов’язуючи їх з нашим сьогоденням, працівники бібліотеки підготували інсценівку, яка відтворила останню нараду українського військового комітету під командуванням сотника Дмитра Вітовського. В ній активну участь взяли юнаки Мороз Мар`ян, та Володимир Ляшко, які є активними користувачами нашої бібліотеки. До глибини душі всіх присутніх зворушили світлі постаті героїв, які ціною свого молодого життя обороняли західні кордони української землі.

Бо лиш одна Вкраїна-мати,

Де хвилі неба голубі!

За неї жити і страждати,

За неї вмерти в боротьбі!

Запрошені на тематичний вечір переглянули відеохроніку подій і фільмографію спогадів тих днів. Також до їхньої уваги була представлена викладка літератури про життя і діяльність видатних громадсько-політичних діячів ЗУНР.

Підготувала Ірина Вахнич, провідний методист Трускавецької ЦБС

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ – ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ!
  18.02.2019 | 12:33

  З 1 березня 2019 року за рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62) монетизовані житлові субсидії пенсіонерам будуть виплачуватись органами Пенсійного фонду України. Пенсіонерам – субсидіантам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховуватись прямо на їх пенсійні рахунки в банківських установах, де вони обслуговуються згідно договору. Пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати [...]

 • Комерційна пропозиція від Львівської майстерні вареників
  07.02.2019 | 14:14

  Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (285)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за відновлення унікальної пішохідної галереї(Дептака) (86)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви