На сонячній хвилі

By  | 17.02.2017 | Filed under: Публікації

Сонячною, позитивною та доброю називали твори мисткині Катерини Білетіної під час відкриття виставки «Український портрет». В оновлений зал музею історії міста Трускавця на другому поверсі роботи одеситки внесли свіжий подих весни, розставили акценти українського духу в портретному та живописному мистецтві. Презентація виставки «Український портрет» проходила у п’ятницю, 17 лютого, при повному аншлагові, за участі міського голови, творчих кіл міста, згідно добре продуманої невтомливої програми.

Катерина Білетіна – росіянка за народженням, але українка по духу. Батько з Сибіру, мама – з-за Уралу, а сама мисткиня народилася в Єкатеринбурзі. Та свої дитинство і юність (до 18 років) провела в Херсоні. Українська земля справила на Катерину такий вплив, що її твори – це гімн українству, який не під силу сотворити багатьом українцям, а властиво це гімн українській красі.

Тільки глянувши на твори, перша думка була – художниця напевно з Івано-Франківщини. Якщо ні, то точно з Західної України: Закарпаття, Львівщина, Тернопілля. Судіть самі: в назвах робіт, виставлених у трускавецькому музеї, є «Україна – принцеса Європи», «Мар`яна в покутському строї», «Чорна гора», «Портрет казкаря», «Вівці мої, вівці», «Мольфарка», «Гуцульська Клеопатра», «Дівчина з Закарпаття». Та й в інших («Зелене намисто», «Жоржини», «Циганка», «Дівча») так і вбачається український стрій, галицька шляхетність, типажі нашого краю. Але, як бачите, не вгадав – мешканка Півдня України просто так зуміла передати ментальність галицького краю у своїх творах, що тут її відразу сприйняли за свою.

Годинний вечір-презентація був пересипаний бісером пісень, мелодій та виступів митців і знавців. Ведуча заходу, директор музею історії міста Галина Коваль розповіла, як виникла ідея запросити Катерину Білетіну з виставкою до Трускавця і що цією виставкою співпраця не завершиться. Згодом сама художниця підтвердила, що хотілося б провести у Трускавці пленер живописців з Півдня України, щоб вони краще пізнали мальовничість курорту, знаного ще з радянських і дорадянських часів.

Звучали пісні у виконанні вихованців Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького – бандуристки Зоряна Собко і Вікторія Спас (керівник Леся Баб`як) виконали ряд композицій та пісень під супровід бандури, а Роман Білинський заспівав пісню «Материнська любов». Лунало багато схвальних відгуків про роботи – довершені, етюдні, світлі, притягальні, насичені, зрілі. Від митців слово мали берегиня митецького роду Копчаків Віра Копчак та голова Спілки художників Трускавця Олег Олексин. Пані Віра зазначила, що вже давно звернула увагу на творчість Катерини Білетіної, а пан Олег зазначив, що твори  художниці чимось нагадують йому твори Врубеля. Катерина Білетіна зізналася, що Врубель – її улюблений художник.

Міський голова Андрій Кульчинський традиційно запросив гостю частіше приїжджати до Трускавця і висловив радість, що наш курорт сподобався їй. Поет Мар`ян Олексин зачитав один зі своїх нових віршів, а краєзнавець Іван Скибак не скупився на похвали роботам, які вразили його з першого погляду.

Зрештою, слово дали самій мисткині, проте вона не захотіла розповідати про кожну з робіт окремо, зазначивши, що написи під ними пояснюють суть. Катерина Білетіна має намір доповнити свою колекцію «Український портрет» портретами бойківчанок, і тут же пролунала пропозиція, що позувати їй могла б і директор музею Галина Коваль, яка в чудовій вишиванці була просто неперевершеною. Гостя вручила дві книги про українське – одну міському голові і одну для музею. Завершилася презентація спільним фотографуванням і келихом шампанського.

Цікаві та колоритні роботи художниці з Одеси Катерини Білетіної експонуватимуться в музеї Трускавця до 18 березня. Не будемо захвалювати ці роботи (бо кажуть, що «на перехвалені ягоди не треба йти»), але якщо знавці, митці та поціновувачі в день відкриття виставки не зронили жодного критичного зауваження, то це означає, що картини сподобалися. А зрештою, хіба можуть не сподобатися гарно намальовані українські дівчата чи жінки в старовинних українських строях? Талановита мисткиня обрала безпрограшний варіант.

Володимир Ключак

Трускавецький вісник

Також читайте

Tags: , ,

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • №71998 Ремонт Холодильників,Морозильних Камер,Пральних Машин на дому т.0675836930
  26.04.2017 | 13:35

  Виконую Ремонт Холодильників,Морозильних Камер,Пральних Машин на дому у замовника у м.Дрогобич,Стебник,Трускавець,Борислав,Стрий та у селах району т.0675836930 Трускавецький вісник Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (284)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за [...]

 • У Трускавці прийом громадян проведе заступник прокурора Львівської області
  26.04.2017 | 11:02

  16 червня 2017 року об 11 год. у приміщенні Трускавецького відділу Дрогобицької місцевої прокуратури (м. Трускавець, вул. Річки, 31, тел. (247) 5-41-73) буде проводити особистий прийом громадян заступник прокурора Львівської області Борейко Галина Дмитрівна. Трускавецький вісник Також читайтеПрокуратура наполягає на стягненні пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури (0)Звернення Дрогобицької місцевої прокуратури (0)У Дрогобицькій [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

VK опитування: Найбільш впливова особа Трускавця

Архіви

Останні коментарі