На сонячній хвилі

By  | 17.02.2017 | Filed under: Публікації

Сонячною, позитивною та доброю називали твори мисткині Катерини Білетіної під час відкриття виставки «Український портрет». В оновлений зал музею історії міста Трускавця на другому поверсі роботи одеситки внесли свіжий подих весни, розставили акценти українського духу в портретному та живописному мистецтві. Презентація виставки «Український портрет» проходила у п’ятницю, 17 лютого, при повному аншлагові, за участі міського голови, творчих кіл міста, згідно добре продуманої невтомливої програми.

Катерина Білетіна – росіянка за народженням, але українка по духу. Батько з Сибіру, мама – з-за Уралу, а сама мисткиня народилася в Єкатеринбурзі. Та свої дитинство і юність (до 18 років) провела в Херсоні. Українська земля справила на Катерину такий вплив, що її твори – це гімн українству, який не під силу сотворити багатьом українцям, а властиво це гімн українській красі.

Тільки глянувши на твори, перша думка була – художниця напевно з Івано-Франківщини. Якщо ні, то точно з Західної України: Закарпаття, Львівщина, Тернопілля. Судіть самі: в назвах робіт, виставлених у трускавецькому музеї, є «Україна – принцеса Європи», «Мар`яна в покутському строї», «Чорна гора», «Портрет казкаря», «Вівці мої, вівці», «Мольфарка», «Гуцульська Клеопатра», «Дівчина з Закарпаття». Та й в інших («Зелене намисто», «Жоржини», «Циганка», «Дівча») так і вбачається український стрій, галицька шляхетність, типажі нашого краю. Але, як бачите, не вгадав – мешканка Півдня України просто так зуміла передати ментальність галицького краю у своїх творах, що тут її відразу сприйняли за свою.

Годинний вечір-презентація був пересипаний бісером пісень, мелодій та виступів митців і знавців. Ведуча заходу, директор музею історії міста Галина Коваль розповіла, як виникла ідея запросити Катерину Білетіну з виставкою до Трускавця і що цією виставкою співпраця не завершиться. Згодом сама художниця підтвердила, що хотілося б провести у Трускавці пленер живописців з Півдня України, щоб вони краще пізнали мальовничість курорту, знаного ще з радянських і дорадянських часів.

Звучали пісні у виконанні вихованців Трускавецької дитячої школи мистецтв імені Романа Савицького – бандуристки Зоряна Собко і Вікторія Спас (керівник Леся Баб`як) виконали ряд композицій та пісень під супровід бандури, а Роман Білинський заспівав пісню «Материнська любов». Лунало багато схвальних відгуків про роботи – довершені, етюдні, світлі, притягальні, насичені, зрілі. Від митців слово мали берегиня митецького роду Копчаків Віра Копчак та голова Спілки художників Трускавця Олег Олексин. Пані Віра зазначила, що вже давно звернула увагу на творчість Катерини Білетіної, а пан Олег зазначив, що твори  художниці чимось нагадують йому твори Врубеля. Катерина Білетіна зізналася, що Врубель – її улюблений художник.

Міський голова Андрій Кульчинський традиційно запросив гостю частіше приїжджати до Трускавця і висловив радість, що наш курорт сподобався їй. Поет Мар`ян Олексин зачитав один зі своїх нових віршів, а краєзнавець Іван Скибак не скупився на похвали роботам, які вразили його з першого погляду.

Зрештою, слово дали самій мисткині, проте вона не захотіла розповідати про кожну з робіт окремо, зазначивши, що написи під ними пояснюють суть. Катерина Білетіна має намір доповнити свою колекцію «Український портрет» портретами бойківчанок, і тут же пролунала пропозиція, що позувати їй могла б і директор музею Галина Коваль, яка в чудовій вишиванці була просто неперевершеною. Гостя вручила дві книги про українське – одну міському голові і одну для музею. Завершилася презентація спільним фотографуванням і келихом шампанського.

Цікаві та колоритні роботи художниці з Одеси Катерини Білетіної експонуватимуться в музеї Трускавця до 18 березня. Не будемо захвалювати ці роботи (бо кажуть, що «на перехвалені ягоди не треба йти»), але якщо знавці, митці та поціновувачі в день відкриття виставки не зронили жодного критичного зауваження, то це означає, що картини сподобалися. А зрештою, хіба можуть не сподобатися гарно намальовані українські дівчата чи жінки в старовинних українських строях? Талановита мисткиня обрала безпрограшний варіант.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Трускавець Встановлення та ремонт ГБО
  22.06.2018 | 15:09

  Індивдуальний підхід до кожного клієнта. Намагаємось вирішити навіть найскладніші проблеми Вашого авто. Встановлення та ремонт ГБО Діагностика ГБО Компютерна діагностика Ремонт електропроводки та електричних елементів Дрібний ремонт оптичних систем та елементів салону м. Трускавець вул. Бориславська, “Бориславські гаражі” +38 099 162 8988 +38 097 732 8957 Головна сторінка http://avtospotlv.com.ua/ avtospotlv@gmail.com Також читайтеТрускавець відсвяткував (0)Спацер по [...]

 • Трускавець запрошує на День молоді
  20.06.2018 | 16:10

  Також читайтеМузей придбає старі речі для експозиції (0)Продається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на турнір повітряних куль (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви