Незалежна і правдива (оновлено)

By  | 11.04.2016 | Filed under: Публікації

Незалежний інформаційно-аналітичний тижневик «Медіа Дрогобиччина» побачив світ 7 квітня 2016 року. Так, минулого тижня вийшов перший номер нової дрогобицької регіональної газети, головним редактором якої є Марія Кульчицька.

Марія Кульчицька журналістську кар’єру на Дрогобиччині розпочинала з «Джерел Трускавця», потім якийсь час працювала на трускавецькому проводовому радіо. Останні кілька років вона була головним редактором у «Вільному слові», і ось зараз почала працювати «на себе». Каже, що вдячна «Вільному слову» за досвід, що вітається та спілкується з власником газети Олексієм Дорофтеєм, хоча відчувається, що все-таки є певне відчуття провини, адже пішла журналістка з «Вільного слова» досить несподівано, поставила власника перед доконаним фактом.

Марія Кульчицька каже, що задум видавати власну газету був у неї давно. Він зрів, визрівав, дозрівав, набирав, непокоїв – і ось сталося те, що сталося. Маємо нову газету. Марія каже, що видає її за власні кошти, ще нема й редакційного приміщення, так що «Медіа Дрогобиччина» «у приймах» в газети «Фортуна».

Редакторка надіється, що органи місцевого самоврядування укладуть угоди з її виданням і купуватимуть частину газетної площі. Але це не зовсім так, адже місто Дрогобич традиційно «публікується» в «Галицькій зорі» та «Вільному слові» (а є ще «Високий Замок плюс Дрогобиччина»), район має «Франковий край», Трускавець випускає бюлетень «Голос ради», а Борислав та Східниця перевагу віддають рідному «Нафтовику Борислава». І навряд чи Східниця полишить напрацьовані зв’язки з «Вільним словом» та віддасть перевагу новоствореній газеті. Залишається Стебник, якому в першому номері «Медіа Дрогобиччини» присвячено досить багато газетної площі і чи не в кожній «стебницькій» статті згадується добрим словом мер Петро Старосольський, з яким, до речі, пані Марія працювала під час виборчої кампанії 2015 р.

Марія Кульчицька відкидає всі звинувачення у тому, що газета кимось фінансується. Не Роман Ілик і не Михайло Задорожний, не «Народний контроль» і не «Батьківщина», та навіть не Петро Старосольський фінансують «Медіа…», – каже редакторка. Свої кровно зароблені гроші вкладає вона в першу незалежну (від олігархів) і правдиву газету Дрогобицького краю. Незважаючи на такі запевнення, не всі вірять журналістці, зокрема громадський діяч Богдан Гринчишин каже про це їй прямо в очі.

На наше запитання, а чи не думає бува Марія Кульчицька новою газетою промувати себе як політика, журналістка відповідає, що не бачить себе в політиці. Принаймні наразі, бо відмовила 5 політичним силам, які пропонували їй балотуватися в депутати. Можливо, за 20-30 років і зацікавиться політикою та спробує себе на цьому поприщі, жартує Марія. А тим часом всю себе віддає мрії, яку їй вдалося здійснити – виданню власної газети, незалежної і правдивої.

Нелегкий цей шлях, Маріє, і невдячний. Видавати газету – це не прибуток, це служіння іншим, які не оцінять благородства і не подякують. Не може бути друкована газета в нашому краї самоокупною, особливо якщо мова йде про інформаційно-аналітичний тижневик, та ще й з повноколірними першою та останньою сторінками. І навіть друк в дешевій тернопільській друкарні не дасть великої економії. 13 тисяч гривень (біля 500 доларів) власних коштів щомісяця – це ризик. Інвестувати в свою газету та одночасно бути її власником, редактором, журналістом, макетувальником, верстальником, коректором, бухгалтером etc. – це великий тягар на тендітні жіночі плечі. Але Марія Кульчицька напориста і вперта. Задумала, захотіла – зробила…

Володимир Ключак

До теми. Бо журналістика – це дзеркало, яке ретранслює реальність, а не інструмент для відстоювання чиїхось інтересів!

11 квітня в світлиці дрогобицької Ратуші відбулась офіційна презентація друкованого тижневика «Медіа Дрогобиччина».

Надзвичайно приємно було бачити на цьому заході друзів-волонтерів Левка Скопа, Тетяну Думан, Артура Деску, громадських діячів Хосе Турчика та Володимира Суського, «духоборівця» Максима Гончарука та ін.

Щиро тішить присутність колег-журналістів з найкращої рекламної газети регіону «Фортуна» (Віра Чопик), інтернет-газети «Майдан» (Леонід Гольберг), газети «Галицька зоря» (Андрій Білецький), «Трускавецького вісника» (Володимир Ключак), радіо «Франкова земля», прес-служб міських рад Дрогобича і Трускавця (Леся Ясюра та Леся Боднар).

Знаково, що на презентацію завітали також міський голова Дрогобича Тарас Кучма, депутат Львівської обласної ради Василь Масний, заступник міського голови з гуманітарних питань Олег Дукас, керівник дрогобицького Туристично-інформаційного центру Ігор Чава, товариш-волонтер, керівник відділу культури Олег Яводчак.

Декого з присутніх на ім’я-прізвище наразі навіть не знаємо, будемо з’ясовувати хто ж це до нас завітав, чим подарував гарний настрій від цікавості до «новонародженого» тижневика!

Окрема подяка фотографу Маші Тяжкун та журналістці Наталії Скробач за дружню допомогу в організації презентації!

Основні тези, які прозвучали під час заходу: у червні минулого року в органах юстиції було зареєстроване друковане видання «Медіа Дрогобиччина». Засновник – Кульчицька-Волчко Марія. Видавець то й же. Діяльність ведеться на основі зареєстрованого у березні цього року ФОП.

В межах партнерської співпраці ведеться робота з міськими радами регіону.

Водночас, видання не має за собою ні явних, ні прихованих спонсорів, інвесторів, меценатів, які могли б впливати на його політику.

Основна мета видання – подати читачам максимально всесторонню і об’єктивну інформацію, бути «дзеркалом», яке ретранслює реальність, а не відстоювати чиїсь окремі інтереси.

Щиро дякуємо усім присутнім за добрі слова і підтримку! Віримо: все вдасться!

«Медіа Дрогобиччина»

Також читайте

Tags:
 • Maria Kulchickaya

  Іронія? Сакразм? Прикро)
  Зрештою, час покаже ;)

  • Wolodymyr Kluczak

   В чому сарказм? Жодного! Це реалізм, бо видавати газету – нелегкий труд і Ви, Марічко, добре це знаєте. З тим, що час покаже, повністю погоджуюся, а от про те, де ж Ви побачили іронію-сарказм, хотілося б почути детальніше… Можливо, трішки по Стебнику – визнаю. І все. Після презентації просто виклав те, що зафіксувалося…

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • Платим за лайки! – Оплата ежедневно!
  19.01.2018 | 17:01

  Платим за лайки! – Выплаты по требованию! Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фото заказчиков, которые готовы платить за качество. Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и зарабатывать за это деньги. Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей [...]

 • Приглашаем на Международный фестиваль конкурс искусств «Покори сцену»
  19.01.2018 | 10:37

  Положение о Международном фестивале конкурсе искусств «Покори сцену» Сроки проведения фестиваля-конкурса: 2-3 февраля 2018 года. Срок подачи заявок: до 26 января 2018 года. Организаторы и учредители фестиваля-конкурса: - ДОО «Спивограй» (Кривой Рог, Украина); - Киевская городская организация «Матери и сестры – молодежи Украины». - Международный продюсерский центр «Star Media Production» (Тбилиси, Грузия); Цели и задачи [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви