Обстеження стебницького рудника №2. Від Олексія Балицького

18.12.2014 | Filed under: Публікації

17 грудня 2014 року разом Vasyl Dyakiv з та працівниками підприємства провів обстеження рудника №2.
Просторі зали де колись збирались тисячі шахтарів, надпис на підлозі 1965 рік. Стара радянська інфраструктура, відповідна форма одягу, обов’язково на голову захисна каску з ліхтариком і вперед. Відзначу, що місцями треба було майже на животі пролазити. Складним також був прохід по 114 камері. Загалом маршрут склав більше 12 км. Зв’язок звичайно як і освітлення відсутній. Рудник закритий і небезпечний. Працівники щомісяця ризикують своїм життям за 2500 грн.
Дальше подаю в оригіналі довідку від підприємства.
По стволу «Допоміжний» опустились на вентиляційний горизонт. Виробками приствольного двору, квершлагом 2/вент., штреком 6/вент. підійшли до камери 105. Бермою цієї камери перейшли на штрек 11/вент., по якому підійшли до нахилу 109 і цим нахилом піднялись на дренажний горизонт «Північний» 9+240). Дальше нахилами «Північний» ІІ і ІІІ перейшли на нахил «Північний» -ІV-А, на якому провели замір дебіту потоку розсолів, що витікає з зумпфа 29 (~100 м3/добу) і відібрали пробу на хім. аналіз. Далі маршрут продовжили по нахилу «Північний» ІІІ на нахил «Північний» -ІV через зумпф 28 перейшли на нахил «Центральний» по якому опустились на штрек «Східний» (+215). Цим штреком підійшли до спряження з нахилами «Східний» І і ІІ. Далі по нахилу «Східний» – І піднялись до виробки «кепок» (+255), заміряли дебіт потоку розсолів (~90 м3/добу), відібрали пробу. Нахилом «Східний» – ІІ піднялись на відмітку +230 і оглянули карст 2. Після цього нахилом «Східний» – і опустились на збійку в бл.122 і перейшли через щілину в кам.122 на водопідсікаючий нахил 2, по якому (через зумпф 15) вийшли на штрек «Західний» (+215). Відібрали пробу з зумпфів 7, 8, 9. далі попередніми виробками повернулись на нахил «Центральний», яким спустились на штрек 7/вент. (+200). По бермі камери 121 перейшли на штрек 6/вент., по якому підійшли до камери 113, де відібрали пробу розсолів з потоку, який витікає з покрівлі камери. Далі повернулись на штрек 6/вент., по якому підійшли до штреку 1/вент. західний. Цим штреком підійшли до запасного виходу 16/І-вент., по ходовому відділенню опустились на І-1 горизонт (60 м.). Далі по збійці в бл. 38 перейшли на штрек 4/І, вийшли на штрек 3/І і підійшли до запасного виходу 41/ІІверх.-І. По цьому запасному виходу зробили замір до рівня води (h=7,75 м.).
Після цього по попередніх виробках підійшли до запасного виходу 16/І-вент., піднялись по ньому на вент. горизонт і дальше по штреку 1/вент., квершлагу 2/вент і виробками приствольного двору підійшли до ств. «Допоміжний» яким витікає на поверхню.

Узагальнюючи щодо виконання природоохоронних заходів.

Загальний об’єм пустот в руднику №2 складає 15 млн. кубометрів, з них наразі заповнено соляним розчином 7 млн. кубометрів. Якщо брати по стволам то затоплено 5,4,3,2 стволи. Мав нагоду бачити верх затопленого 2 ствола, правда для цього потратили трохи сили, спуск драбинами до низи 60 м а потім підйом 60 м догори драбинами. Все те, що ми бачили вчора, вже за пів року ніхто більше не побачить, якщо навіть не закачка розсолів то підземні води зроблять свою справу.
Залишилось заповнити трошки більше 7 млн. кубометрів. Думки науковців розходяться щодо мінералізації соляного розчину, по проекту має бути 360 г/л. Закачка проводиться у відповідному температурному режимі з хвостосховища, мінералізація в хвостосховищі від 50-200г/л. Можна відзначити, що дані роботи в 2014 році інвестором проводились не в повній мірі, хоча і більш продуктивно ніж протягом минулих років. Так судячи з сьогоднішнього фінансового та військового стану нашої держави можна ствердно говорити про те, що якщо би підприємство було у державній власності то коштів на мокру консервацію у нас не було би взагалі.
Наразі головне це максимально швидко завершити мокру консервацію та відповідно відкачати розсоли з хвостосховища, де їхній рівень вже також максимальний.
Забезпечити постійний моніторинг як зони гірничого відводу так і поза ним.
Переглянути та скоригувати до реального стану речей комплексний проект.
Забезпечити утилізацію соляних відвалів.
Також є рекомендація ЛОДА створити робочу групу по щоквартальному аналізу ситуації на даній території.

Коментар до посту від Олексій Балицький:
“Ситуація складна. Враховуючи що нам тут жити і я не збираюсь нікуди переїжати, то докладу усіх зусиль щоб її стабілізувати. “

(Переглядів 478 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви