Орест Лабовка: „Рентабельність підприємства знаходиться в кишенях стебничан”

15.08.2011 | Filed under: Публікації

До числа небагатьох підприємств, які зуміли „вижити” після дерибану владних структур Стебника власності майна громади міста та розвалу житлово-комунального господарства, належить і ДКП „Стебниктеплокомуненерго”. Щоправда, і його не минула лиха доля. Аби не збанкротувати, підприємство, яке знаходиться на самофінансуванні, змушене перейти на 4-денний робочий тиждень. З чим це пов’язано, розповість директор ДКП „Стебниктеплокомуненерго” Орест Лабовка, у якого за плечима 16 років досвіду на обійманій посаді.

–  П. Оресте, чим обумовлене рішення працювати на підприємстві 4 дні в  тиждень?

–  ДКП „Стебниктеплокомуненерго” знаходиться на госпрозрахунку (само себе утримує). Основним видом нашої діяльності є випуск теплової енергії. Усі наші доходи і витрати базуються саме на цьому показнику. Від того, скільки ми випустимо теплової енергії, скільки отримаємо за неї виручки, залежить спроможність її витрат. Якщо ж почнемо витрачати більше – станемо банкрутами. Продукцію випускаємо згідно плану випуску теплової енергії, строго дотримуючись нормативних документів та враховуючи температурні умови навколишнього середовища. Усі наші витрати (дозволені згідно методики про створення тарифів), включаються в тарифи споживачів. А за використану електроенергію ,воду та газ ми платимо гроші як й усі інші споживачі. Як бачите – халяви немає!

Суттєво по наших фінансах „вдарило” минулорічне підвищення цін на газ, які зросли майже на 50 відсотків. Ми переглянули наші тарифи, і зрозуміли, що не „випливемо”, якщо не підвищимо їх на 24-25 відсотків. Інакше підприємство просто не буде рентабельним.

З жовтня, коли розпочався опалювальний сезон, тарифи не теплову енергію повинні були зрости, як і ціни на газ. Та коли ми скерували наші тарифи до Києва, з’ясувалося, що таке нововведення буде лише з першого січня цього року. Отож жовтень, листопад і грудень 2010 року ми працювали собі в убиток. Прикро, що і ті тарифи, які нам затвердили, зросли лише на 10 відсотків.

–   Виходить, що і цього року ви працюєте собі в збиток?

–   Саме так.

–  Держава якось компенсувала різницю тарифів?

–  Так. Минулорічні тарифи (різницю того, що затвердили нам і того, що повинно було бути зетвердженим, аби не збанкротувати) було компенсовано. Згідно цих тарифів також розроблена відповідна методика. За сім місяців 2011 року поки що нам не повернули ні копійки.

–  А міська рада, яка є замовником робіт ДКП „Стебниктеплокомуненерго” щодо вуличного освітлення проплачує за їх виконання вчасно?

–  На жаль, ні. З січня місяця ми не отримали від влади ні копійки. А згідно з угодою „Про обслуговування зовнішніх мереж” та відповідно до актів виконаних робіт, Стебницька міська рада заборгувала нам понад 55 тисяч гривень.

Щоправда, на останній понеділковій нараді Стебницької міської ради перший заступник міського голови Петро Веклюк запевнив, що міськвиконком готовий заплатити за електричний лічильник, який вийшов з ладу на одній з підстанцій вуличного освітлення, що на вул. Калнишевського. Ми вже скерували до міської ради усі необхідні документи щодо вартості робіт по встановленню лічильника та щодо вартості самого електролічильника. Який буде результат – покаже час. Проте часу на роздуми немає. Зараз споживання електричної енергії обліковується за прийнятними цінами. Та з наступного місяця, якщо не буде встановлено новий лічильник, абоненти платитимуть „по повній”. Тож час працює проти міської ради.

– А яка заборгованість населення Стебника перед „Стебниктеплокомуненерго”?

–  Добігає до двох з половиною мільйонів гривень.

–  Зверталися до колекторських фірм, аби допомогли погасити цю заборгованість?

–   Ні. Я морально до цього не готовий. Сам ж бо стебничанин. Хоча до мене зверталися колекторські фірми з пропозиціями співпраці. Та я знаю їхні методи „роботи” з боржниками. Залякування, погрози, часті відвідини… Усе для того, аби „вибити” з боржників гроші.

На разі користуємося старими методами (сміється) – подаємо боржників до суду. Якщо є судове рішення про стягнення заборгованості, в дію вступає виконавча служба, яка, до речі, останніх два тижні досить активно працює з боржниками. Часті відвідини цієї державної структури до помешкань бржників вже принесли до нашої скарбнички більш, як 11 тисяч гривень. Для нас це, звичайно, мізер, але робота виконавчої служби тільки починається (сміється).

Сам я прихильник того, що споживач має бути соціально свідомим платником – отримав послугу, заплати за неї. Враховуючи той факт, що минулого року заборгованість населення Стебника перед підприємством сягала більш, як три мільйона гривень, я розраховую на свідомість та порядність стебничан і сьогодні. Бо ніде правди діти –прибутки підприємства знаходиться в кишенях стебничан.

–  Зрозуміло, що у зв’язку з переходом на 4-денний робочий тиждень зменшилися оплата праці та обсяг виконаних робіт?

–  Оплата праці зменшилася, це – правда (сміється). А от щодо обсягу виконаних робіт… Зараз нам не вигідно виготовляти продукцію. В даний момент ми готуємо наше господарство до осінньо-зимового опалювального сезону, бо ж, як відомо „зиму горобці не випили”. Згідно графіків планово-попереджуючих ремонтів, робимо  опресування теплових мереж та інші ремонтні роботи.

Зізнаюсь, що теплові мережі – наше слабке місце. На початку року у нас на рахунку було 11 точок, які потребували негайного ремонту. На сьогодні залишилась тільки одна.

Аби зарадити з господаркою, намагаємося увійти в державні цільові програми. Міська рада нам у цьому сприяє (з фінансово-економічної точки зору їй і самій це вигідно, адже менше затрат іде з міської казни). За кошти, які держава виділила під цільові програми, що стосуються модернізації об’єктів теплопостачань, ми змогли відремонтувати найбільш проблемну котельню на вул. Винниченка. Обладнали її високопродуктивним устаткуванням. Модернізували котельню на вул. Куліша. Повністю поміняли котли і насосний парк. Щодо реконструкції центрального теплопункту під котельню на вул. Володимира Великого, то міська рада розробила під нього проект (його вартість становить 70 тисяч гривень) щодо заміни устаткування на економне, енергозберігаюче. Нас уже включили в державну програму, та за браком державних коштів, які були закладені під певну програму, роботи не проводилися. Програма просто не втілилася в життя.

–  За першої каденції керування містом калійників стебницький міський голова Василь Пецюх сприяв реконструкції вуличного освітлення?

–  Так. За його сприяння було придбано двохтарифні електролічильники, виділено кошти на реконструкцію світильників, проведено капітальну реконструкцію 10-и підстанцій щодо заміни звичайних електролічильників на двохтарифні.

Щоправда, сьогодні мер та його команда у вирішенні питання реконструкції вуличного освітлення пасуть задніх. Ще на початку нової каденції влада повинна була закласти необхідні кошти в бюджет міста для проведення освітлення на найбільш проблемних вулицях. Повинні були передбачити кошти щодо реконструкції вуличного освітлення з заміною енергозберігаючих світильників та повітряної лінії на кабельну. Це суттєво б зменшило витрати з міської казни в майбутньому.

–  Але ж влада сподівалася на кошти, закладені державою під цільові програми?

–  Ми з Вами чудово розуміємо, що у цьому році усі фінансові потоки будуть скеровані на проведення „Євро-2012”, тож розраховувати на суттєву допомогу з боку держави не варто. А вже згодом, коли державна казна наповниться надходженням від проведення „Євро-2012 ”, можна буде про щось говорити. Сьогоднішня влада ще на початку своєї каденції мала б це врахувати.

–  Які перспективи у підприємства на майбутнє?

–  Хочемо розробити проект по когераційному устаткуванню.

–  Який принцип його дії?

–  Основою устаткування є генератор, який крутить дизельний мотор. Генератор виробляє електроенергію, а те, що йде на охолодження мотора, використовується як теплова енергія. Виробництво електроенергії – основний метод діяльності когераційного устаткування. Теплова ж енергія – це вторинна сировина.

Чому так, – запитаєте Ви? – Відповім: щороку ми оплачуємо за спожиту електроенергію більше 100 тисяч грн. А за допомогою когереційного устаткування ми матимемо змогу виробляти електроенергію для власних потреб. Що суттєво зменшить наші витрати. Такий метод успішно діє в Європі. Пора запровадити його і в нас.

Вікторія Лишик

(Переглядів 41 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви