Орган, скрипка, поезія…

By  | 01.07.2013 | Filed under: Публікації

Саме ці три складові можна почути в трускавецькому костелі. Пригадую якось, вісім років тому назад, коли я прийшов працювати в санаторій «Конвалія» керівником з виховної та культурно-масової роботи, до мене підійшла відпочивальниця, (на жаль, її ім’я не пам’ятаю), яка запропонувала організувати поїздку в трускавецький костел. Я прислухався до її думки і поїздка відбулася. Враження незабутні. А дякувати потрібно скромній людині, звати його – п. Станіслав Чапля. Це була його ідея поєднати органну музику, скрипку та поезію. А чого тільки варто почути «Аве Марія» у виконанні Наталії Цейхмейстр та Анни Нечай. Саме завдяки пану Станіславу (адміністратор костелу), храм в місті Трускавці – тепер заново відроджений.

 Ось коротка історія костелу – спочатку це була невеличка капличка, а вже в 1859 році на її місці збудовано костел. Його будувала меценатська група паралельно з розбудовою курорту. Проте двері нового костелу Трускавця були відчиненими недовго: почалася Перша світова війна, вона знищила споруду усередині, горіла стеля та покрівля.

1915-1939 роки – період найактивнішого духовного життя при Трускавецькому костелі. Та з приходом до влади окупаційного радянського режиму воно вимушено послабилося.

У 1948 році костел закрили, а у його приміщенні влаштували склад мінеральних добрив. Усі духовні й мистецькі цінності зникли, йшла руйнація самої споруди.

У 1952 році у Трускавці почалася розбудова курорту радянського штибу, і в приміщенні костелу влаштували музей атеїзму.

Згодом, з 1969 р. тут був планетарій. У 60-х роках ніхто й гадки не мав, що це духовна споруда. Про її первісне призначення ніщо не нагадувало: вікна були замальовані, купола не було, внутрішні оздоби грубо заштукатурені.

Після розвалу Союзу храм освятили й тут почали проводитися богослужіння. Перша Служба Божа відбулася на сходах діючого ще музею. Це був уже 1991 рік.

Ну а зараз маємо 2013 рік, і не обов’язково бути католиком, щоби послухати твори Баха в трускавецькому костелі у виконанні Володимира Ковалишина, а після концерту помилуватися декоративними квітами вирощені Станіславом. І пам’ятаймо слова Йоганна Себастьяна Баха: «Ціль музики – доторкнутися до серця».

Євген Бродзінський

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви