Пацієнти живуть довше

29.08.2011 | Filed under: Публікації

26 – 27 серпня в трускавецькому санаторії «Карпати» проходила урологічна науково-практична конференція «Трускавець-2011», присвячена проблематиці використання сучасних технологій в урології. В конференції взяли участь понад півсотні урологів із різних куточків України (Чернівці, Донецьк, Крим, Київ тощо), та найбільше було представників львівської урологічної школи.

Після вступного вітального слова професора кафедри урології Львівського Національного медичного університету медичної академії Олександра Шуляка представник трускавецької наукової школи, відомий дослідник трускавецьких вод та працівник гідрогеологічної режимно-експлуатаційної станції (ГГРЕС) ЗАТ «Трускавецькурорт»  Ігор Попович розповів присутнім про ґенез та механізми дії лікувальної біоактивної води «Нафтуся». В результаті багаторічних досліджень було виявлено, що трускавецька «Нафтуся» володіє адаптогенними стреслімітуючими властивостями і може значно частіше використовуватися для лікування чи профілактики різних захворювань, в тому числі і урологічних. «Нафтуся» по суті не є мінеральною водою, – розповідав Ігор Львович, – бо її мінералізація – 0,7 – 0,8 грам на літр при нормі 2 грами на літр (або як мінімум одному граму). 27 кандидатських і 7 докторських дисертацій захищено з питання її лікувальних властивостей, а вони стосуються і травної, і ендокринної, і кровоносно-судинної, і інших систем організму людину, та найбільше вивчено вплив «Нафтусі» на різноманітні порушення чи ускладнення сечовидільної системи людського організму – захворювання нирок, сечового міхура, вимивання піску та дроблення каменів і багато іншого».

Представники трускавецької наукової школи тривалий час здійснювали експериментальні дослідження, в  результаті яких було виявлено оптимальні дози, тривалість курсу, час прийому «Нафтусі», поєднання вживання цієї води з іншими лікувальними водами курорту Трускавець, потребу індивідуального підходу до призначення лікування в зв’язку з окремими характеристиками, а також протипоказання до прийому.

Під час проведення конференції були представлені такі теми як «Профілактика тромбоемболії в урології», «Механізми таргетної терапії», «Нове в лікуванні таргетними препаратами», «Обструктивна уропатія», «Тактика пізніх ускладнень травми нирок» та інші. За допомогою слайд-шоу та коротких фільмів практикуючі лікарі та провідні наукові фахівці професор Шуляк О. В., доцент Строй О. О., Банира О. Б., Пасічник С. М., Сабадаш М.Є. презентували основні досягнення урологічної науки, а також основні її проблеми та своє бачення їхнього вирішення. Так, якщо раніше при метастатичному раку нирки хворі могли сподіватись лише на 6 – 8 місяців життя, то тепер в результаті поступу медичної науки та застосування сучасних медикаментів цей термін зріс до 24 – 26, а в окремих випадках і до 30 місяців.

А ось кілька новинок, які можуть бути цікавими для наших читачів:

–  Найбільший ризик фатальної післяопераційної тромбоемболії є з 3 по 7 день після операції;

–  Найчастіше ускладнення при лікуванні урологічних захворювань виникають у пацієнтів, які мають ожиріння, курять, перенесли гострі запальні захворювання, мають серцеву чи легеневу недостатність, або ж варикозне розширення вен;

–  При операціях надзвичайно велике значення мають вік пацієнта та тривалість самої операції – чим більші ці цифри, тим більші і ризики;

–  Фітотерапія ніколи не призводить до тих бажаних результатів, які часто рекламуються по радіо чи в пресі (реклама), тому лікування травами чи самолікування – це шлях до задавнення хвороби, а відповідно і її ускладнень;

–  Спостерігається чітка тенденція до зростання частоти виявлення раку нирок – цей показник в 2009 році становив в Україні 13,6 випадків на 100 тисяч населення серед чоловіків і 8,1 серед жінок, причому у 30% тих, у кого виявляють рак нирок, виявляють вже і метастази, які розвиваються і в постопераційному періоді;

–  При раку передміхурової залози часто відбувається метастазування в кістки;

–  Суть антиангіогенної таргетної (протипухлинної) терапії полягає у блокуванні процесу розширення ракових клітин;

–  Ускладнення, які виникають після 7 дня після проведення операції, називаються пізніми, вони виникають у приблизно 12% пацієнтів.

Цікаві фільми були присвячені канцерогенезу (процесу утворення ракової клітини, яка росте значно швидше, ніж звичайна нормальна клітина людського організму), впливу нових ліків на ракові клітини та уражені ними ділянки тканин організму, превентивна (попереджувальна) дія щодо недопущення формування нових ракових клітин та інше. Урологи відкрито говорили про те, що в багатьох випадках сучасна медицина поки що безсила перед хворобою, проте пацієнта на самому початку потрібно не лише обнадіювати, а ознайомити із тим, наскільки серйозною є його проблема і що її потрібно вирішувати спільно. Поділилися урологи і доцільністю призначання тих чи інших препаратів, особливо у  постопераційні періоди, а також обговорили можливість мінімізації виникнення супутніх захворювань чи побічних ефектів у різних випадках.

Дискусію у присутніх викликало обговорення теми «Психоемоційний статус пацієнтів із хронічним простатитом», а також публічної лекції «Рання діагностика та можливості консервативного лікування доброякісної гіперплазії передміхурової залози (аденоми простати)». Свої запитання професору Шуляку та іншим доповідачам задавали не лише їхні колеги-урологи, але і їхні пацієнти.

На другий день проведення конференції (27 серпня) українські урологи провели тематичні круглі столи, здійснили екскурсію Трускавцем, ознайомилися з особливостями призначення «Нафтусі»  для хворих на уропатію. Окрім задоволення, урологи також висловили надію, що такі науково-практичні конференції відбуватимуться у Трускавці щорічно та в майбутньому набудуть міжнародного статусу.

Це вже не вперше санаторій «Карпати» приймає таких поважних гостей, а за кілька місяців у цій трускавецькій оздоровниці відбудеться ще одна науково-практична конференція, цього разу з психології та психотерапії.

На фото: виступають Олександр Шуляк та Ігор Попович; під час доповіді; учасники конференції.

Володимир Ключак

(Переглядів 102 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви