Походження 8 березня

Міжнародний Жіночий День – свято, присвячене прекрасній половині людства; першопочатково відзначався ніби то як день протесту проти дискримінації жінок і боротьби останніх за свої соціальні права.

Однак, наприклад, популярна в минулому столітті версія про те, що свято бере свої початки від демонстрації 8 березня 1857 року робітниць текстильних фабрик Нью-Йорка на знак протесту проти поганих умов праці і низької заробітної плати, була спростована Ліліаною Канделл і Франсуазою Пік, які в своїй статті «Міф про походження міжнародного жіночого дня» висловили думку, що ця легенда зародилася десь в 1955 році, аби відділити традицію свята від комуністичної ідеології. Це було важливим для борців за права жінок в капіталістичному світі в період «холодної війни». Насправді, 8-го березня, але 1908 року, за підтримки соціал-демократичної жіночої організації Нью-Йорка відбувся мітинг із закликами про рівноправ’я жінок.

Для закріплення традиції, рішенням Соціалістичної партії США (28 лютого 1909) і Соціалістичного Інтернаціоналу (1910, Копенгаген, з ініціативи німецької революціонерки Клари Цеткін) день 8 березня було проголошено Міжнародним жіночим днем.

В 1917 році 8-го березня (23 лютого за старим стилем) в Петрограді розпочалися жіночі демонстрації, що переросли в масові зіткнення з поліцією. В 1921-у році рішенням 2-ої Комуністичної жіночої конференції в пам’ять про цей страйк було затверджено Міжнародний жіночий день, який мали святкувати саме 8-го березня.

Відповідно до Указу Президіуму Верховної Ради СРСР від 8 березня 1965 року Міжнародний Жіночий День офіційно став святом і вихідним днем. Наразі 8 березня офіційно є вихідним в Україні, Росії, Азербайджані, Грузії, Казахстані, Киргизстані, Македонії, Молдові,Таджикистані,Туркменістані, а також в Монголії та В’єтнамі. У деяких країнах СНД він вже втратив минулу популярність. Так, в Узбекистані, наприклад, це свято взагалі офіційно називається День Матері, а у Вірменії його замістив День материнства і краси, який відзначають 7 квітня, 8-е ж березня в цій країні відзначається скоріше за інерцією.

В країнах Європейського Союзу Міжнародний Жіночий День взагалі не має офіційного статусу і відзначається переважно „лівими” політичними силами і феміністськими організаціями.

Існує також версія, згідно з якою попередником Міжнародного Жіночого Дня умовно можна вважати юдейське свято Пурім, що було встановлено в пам’ять про спасіння перських євреїв від знищення Аманом, улюбленцем персидського царя Ахашвероша (Ксеркса) жінкою Есфір, яке юдеї святкують на початку березня. Оскільки Клара Цеткін була єврейкою, за деякими даними, вибір дати саме 8-го березня був пов’язаним з цим стародавнім єврейським святом.

Також читайте

Tags:
 • Студент

  Студент до “прохора”.
  Уважно прочитав свого коментаря та не побачив русизму.
  Вибач мені, але “прохор” далеко не українське ім’я, скоріш за все російське.

 • прохор

  Перський цар Ахашверош (Ксерокс) (465—85 рр. до н. е.), за юдейською легендою, прогнав за непослух свою дружину і одружився з Естер — сиротою, яку виховував дядько Мордехай. Цар мав візира Гамана, котрому вклонялися всі, окрім юдеянина Мордехая. Ображений Гаман сказав цареві, що юдеї не коряться і не поважають царя. Повіривши, цар доручив Гаманові знищити юдеїв. Тоді Естер зізналася цареві, що вона юдейка і нагадала, що Мордехай свого часу врятував Ахашверошу життя, і впросила царя покарати Гамана. Цар піддався намові Естер — Гамана було вбито. Після цього Мордехай став другом царя, а юдеї дістали в царстві владу, скориставшись якою повісили десятьох Гаманових синів та вбили 75 тисяч своїх ворогів.

  Відтоді ця кривава подія стала національним святом юдейського народу і відзначається щорічно 8 березня як свято Пурім або день Гамана.

  Комуністка, німецька юдейка Клара Цеткін 1910 р. на конференції жінок-соціалісток у Копенгагені (Данія) запропонувала відзначати 8 березня як день жінки, її підтримала німецько-польська юдейка комуністка Роза Люксембург. Конференція проголосила 8 березня міжнародним жіночим днем. Але це свято не прижилося в світі. Його святкували, крім Ізраїлю, тільки в Московській імперії.

  Відзначення цього жіночого дня, що, як правило, припадає на Великий піст, часто супроводжуються гучними пиятиками та забавами, чим порушуються норми християнської етики і зневажаються релігійні традиції християн.

  Цивілізований світ на знак поваги й любові до жінок щороку у другу неділю травня відзначає День Матері — після Великодніх свят, в час розквіту весни й наближення сонячного літа.

  Оскільки український народ у своїй основі є християнським і належить до сім’ї європейських народів, нав’язане силоміць свято 8 березня є чужим для нас.

  Нам годиться відзначати справді міжнародне свято — День Матері.

 • прохор

  Студент, пиши грамотно, без русизмів, українська мова дуже колоритна – повія, курва, хльорка, паплюга, хвойда, шльондра, хляндра, потіпаха, підтіпанка, тощо…

  Відносно “не легкої праці”, то більшість жінок вважає що класти асфальт і полоти буряки значно важче. )))

 • Студент

  В любому випадку сучасні проститутки більш чесніші за теперішніх політиків починаючи від Трускавецького міського голови Р.Козира, всіх членів Трускавецького міськвиконкому та більшості депутатів і закінчуючи президентом ніби то незалежної України, а по сумісництву “проффесору” Януковича В., прем”єра Азарова М., котрий в слові мама робить чотири помилки та їхнього оточення.
  Вони (проститутки) своїх клієнтів не обкрадають як це роблять вищеперелічені “обранці народу”. Проститутки своєю нелегкою працею заробляють на хліб не легкою працею.

 • прохор

  Все началось в начале весны 1857 года.., но самое жгучее, что начало женскому празднику, положили не текстильщицы, а «труженицы» главной древнейшей профессии, в этот день проститутки Нью-Йорка прошли «маршем бессмысленных кастрюль» по Манхэттену, они требовали… выдать зарплату матросам, которые им изрядно задолжали…
  Демонстрацию разогнали, тем не менее шума она наделала изрядно. Это событие даже стали называть Женским днем. Прошло более 50 лет, и в последнее воскресенье февраля уже 1908 года проститутки вновь вышли на улицы Нью-Йорка. Демонстрация эта, как можно догадаться, была приурочена к тому самому Женскому дню, в 1909 году Женский день вновь был отмечен маршами и забастовками. Также в 1894 году парижские шлюхи устроили демонстрацию с требованием признать их права, учредить профсоюзы и т.п. Демонстрация была разогнана полицией, в 1910 году уже великодушные германские революционерки Роза Люксембург и Клара Цеткин в день 8 -го марта выводят на улицы немецких городов местных проституток с требованием прекратить произвол со стороны полиции и позволить им создать частный профсоюз, уравняв их тем самым с остальными профессиями.
  И добились своего!
  И лишь позднее, в советской истории – демонстрацию проституток заменили на демонстрацию «трудящихся женщин».

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Мы платим за лайки! – Выплаты по требованию!
  21.10.2018 | 00:00

  Платим за лайки! – Оплата по требованию! Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фотографии заказчиков, которые готовы платить за качество. Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги. Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей [...]

 • Запрошуємо на Свято подяки Богові
  16.10.2018 | 09:07

  Також читайтеСвято Жнив у Трускавці пройде 15 жовтня (0)Отець Івасівка отримав науковий ступінь доктора (0)Заходи до 76-річчя створення УПА (0)Телебачення, оркестр, театр з ходулями – як заохочують молодь до Церкви (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви