Покращується кровообіг, зникає біль…

By  | 08.11.2016 | Filed under: Публікації

Ударно-хвильова терапія – це інноваційний, високотехнологічний метод терапевтичного впливу на різні тканини в людському організмі з метою досягнення лікувального ефекту для різного типу патологій.

А якщо простіше, то це лікування за допомогою звуку. Звук певної частоти впливає зі змінним тиском (ударною хвилею) на визначену ділянку тіла і настає ефект. Часто ефект перевершує всі сподівання.

Про метод ударно-хвильової терапії розповість лікар Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» Юрій Михайлович Мручок.

- Юріє Михайловичу, які покази для застосування ударно-хвильової терапії?

- Вперше метод ударно-хвильової терапії було описано в 1982 році. Звукова (акустична) ударна хвиля використовувалася для дроблення каменів сечоводу. Але згодом метод дроблення каменів ударною акустичною хвилею відійшов на другий план, оскільки були протипоказання та ускладнення.

Пізніше метод почали застосовувати в іншій ділянці медицини – спочатку швейцарці, потім в Ізраїлі. Зараз найефективніше його застосовують в реабілітології, для відновлення функцій опорно-рухової системи і в урології.

Неправильною є думка, нібито ударно-хвильова терапія спрямована на те, щоб щось розбивати – солі, утвори, нарости, камені тощо. Ні, вона діє по-іншому. Якщо брати опорно-рухову систему, то ударно-хвильова терапія діє на місце прикріплення сухожилля і м`язів, а також на так звані тригерні точки, тобто на болючі точки, які знаходяться в м`язевому масиві.

До найпоширеніших захворювань опорно-рухової системи, при яких застосовується ударно-хвильова терапія, відносять епікондиліти ліктьового суглобу (так звана «рука тенісиста»), п`яткові шпори, тунельний синдром, який пов’язаний з довготривалим вимушеним перебуванням руки в певному положенні.

Часто люди, які довго сидять за комп’ютером, з мишкою, скаржаться на невмотивовані болі. Це болі в передпліччі, плечі, але їх нічим не поясниш, їх неможливо відобразити фізикально, рентгенологічно чи якимось іншим методом. Просто є біль, від перенапруження підтягується нервовий пучок, виникають спазми м`язів. І при таких станах якраз і допоможе ударно-хвильова терапія.

Також до показів відносяться м`язеві болі різної етіології (тригерні точки), діабетична стопа, ахілоденії (запалення ділянки ахіллесового сухожилля), плечолопатковий периартрит, остеоартрози, тендиніт області колінного суглобу. Хочу зазначити, що метод не діє безпосередньо на суглоб, йде дія на навколишні тканини і таким чином покращується ситуація навколо суглоба.

Для кожного чоловіка, його самоствердження важливим є стан його «другого серця». З огляду на це дуже ефективним є ударно-хвильова терапія в урології, зокрема при хронічному простатиті, еректильній дисфункції, хворобі Пейроні.

- Як діє цей метод?

- Акустична хвиля проникає в глибину тканини орієнтовно на 60-70 мм. Хвиля нічого не руйнує, лише призводить до мікророзривів, але тільки там, де є запальні зміни. Тоді організм змушений реагувати і там проростають мікросудини. Відповідно покращується кровообіг і тоді з організму забираються (виводяться) речовини, які ініціюють запалення, а саме гістамін, брадікінін, кенін та інші.

В результаті покращується кровообіг, зникає біль, відновлюється функція.

- Яка частота проведення процедур?

- Це залежить від патології. Але відразу хочу зазначити, що це не є процедура на кожен день. В середньому перерва між процедурами – від 3 до 7 днів.

Після першої процедури можуть бути больові відчуття, це допускається. Але потім навпаки, біль минає.

В урології, якщо це хронічний простатит чи загострення хронічного простатиту з больовим синдромом, зменшення болю відмічається відразу після першої процедури.

Щодо кількості сеансів, то вона теж залежить від захворювання. Для прикладу, при п`ятковій шпорі практикується 3-4 сеанси, при урологічних захворюваннях – від 4 до 7, в залежності від того, як «відгукується» організм.

- Чи є якісь протипоказання цього методу?

- Ударно-хвильова терапія протипоказана дітям, оскільки в них ще не сформована опорно-рухова система: не закінчився ріст, не закінчено окостеніння точок росту. Тому для дітей цей метод не застосовується, у всякому разі клінічного досвіду немає.

До протипоказань належать пухлини, важкі стадії цукрового діабету, гнійничкові захворювання шкіри, а також гемофілія, тобто порушення згортання крові (можуть виникнути гематоми).

Ще додам, що хвиля не має бути спрямована на судинні пучки, тому ця терапія ніколи не застосовується в ділянці підколінної ямки, в ділянці яремних вен чи в пахвинній ділянці. Там ударно-хвильову терапію не застосовують апріорі.

- Послуга ударно-хвильової терапії надається в готельно-курортному комплексі «Карпати» на відповідному апараті?

- Це абсолютно оригінальний новий апарат BTL-6000-SWT. BTL – англійська фірма, виробництво розташоване в Чехії. Цей апарат відноситься до експерт-класу, якщо говорити популярно, то до вищого класу медтехніки.

В нас він з середини жовтня 2016 р., послуга є платною. Записатися на процедуру ударно-хвильової терапії можна за телефоном 067-278-93-56.

Спілкувався Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №84625 Срочно требуется менеджер. Обработка заказов на дому.
  23.06.2018 | 20:19

  Предлагаем Вам работу без вложений, на системе автоматического приёма и обработки заказов. Мы предоставляем: - Наш лицезионный софт. - документы со всей необходимой доп. информацией. - постоянная техническая поддержка. Оплата от 5500 в день. Выплаты ежедневно. Более подробная информация на нашем сайте >> www.zakaz.exrabota.ru << Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, [...]

 • Платим за лайки! – Выплаты по требованию!
  23.06.2018 | 14:29

  Мы платим за лайки! – Ежедневные выплаты! Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фото заказчиков, которые готовы платить за качество. Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги. Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви