Про рак підшлункової залози та діарею з елементами крові

16.03.2017 | Filed under: Публікації

Цінуємо, коли втрачаємо. Цей короткий афоризм можна застосувати до багатьох речей, у тому числі до здоров`я. Дійсно, про здоров`я переважно починають говорити тоді, коли появляються симптоми хвороби, коли це здоров’я вже не таке, як раніше.

Є хвороби, з якими можна жити. Є хвороби, які лікарі читають, немов відкриту книгу. А є й такі, над якими і досі мізкують світила медицини, теоретики та практики, лікарі та фармацевти. До хвороб, загадка етіології яких і досі не розкрита повністю, належать окремі захворювання підшлункової залози. Та й сам цей орган, про який переважна більшість знає тільки те, що він розміщений десь в районі печінки, містить чимало загадок.

В Вікіпедії читаємо: «підшлункова залоза — це залоза внутрішньої та зовнішньої секреції, розташована позаду шлунка, складається з частини (головки), тіла і хвоста. Це залоза змішаної секреції, що виробляє як травний сік (екзокринна функція), так і гормони (ендокринна функція). Підшлункова залоза розташована мезоперитонеально: головка та тіло в черевній порожнині, хвіст в заочеревинному просторі. Містить острівці ендокринної тканини, які секретують гормон інсулін, глюкагон, соматостатин. Панкреатичний поліпептид, ліпокаїн і ін. Вона секретує ферменти, потрібні для процесу травлення. Протягом доби вона виробляє понад 800 мл панкреатичного соку. Підвищення секреції інсуліну веде до збільшення поглинання глюкози клітинами тканин і відкладання в печінці та м’язах глікогену, зниженню концентрацію глюкози в крові. Підшлункова також виробляє гормон глюкагон. Він діє протилежно інсуліну — сприяє розчепленню глікогену до глюкози. Підшлункова залоза відкриває свій проток у фатерів сосок, що розташований в дванадцятипалій кишці». Ось так коротко про підшлункову залозу від Вікіпедії. Підозрюємо, що абсолютна більшість осіб без медичної освіти явно не чула про це.

Лікарі-панкреатологи знають, звісно ж, про підшлункову залозу набагато більше, ніж прості смертні. В Україні успішно діє Український клуб панкреатологів, члени якого діляться інформацією, досвідом, проводять науково-практичні конференції. Починаючи з минулого року такі конференції панкреатологів почала приймати і курортна столиця України – місто Трускавець. 16 березня в гостинний зал Трускавецького готельно-курортного комплексу «Карпати» завітало більше сотні панкреатологів з усіх куточків України, в тому числі з Трускавця та сусідніх курортів-партнерів Східниця та Моршин.

Тема науково-практичної конференції, яку спільно зорганізували Український клуб панкреатологів, Львівське обласне терапевтичне товариство, ТОВ «Проджектс Інн» та ТОВ «Полімедична практика», така: «Сучасні проблеми панкреатології, коморбідність в панкреатології. Дієтичні та курортні фактори лікування захворювань підшлункової залози».

Учасників конференції привітав міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, після чого розпочалася основна програма, яка складалася з ряду доповідей. Першою виступила професор Н. Губергріц з Одеси, Президент Українського клубу панкреатологів. Її доповідь була цікавою та змістовною, адже стосувалася новин світової панкреатології. Професор Губергріц в минулому році брала участь у конгресі Міжнародної асоціації панкреатологів у місті Сендай (Японія), де почерпнула багато корисної інформації, з якою й поділилася з учасниками конференції в Трускавці.

Зокрема, було висвітлено тему впливу об’єму вісцеральної жирової тканини та об’єму підшкірної жирової тканини на ризик захворювання на рак. Виявляється, в першому випадку цей ризик є значно вищим, ніж в другому. Обмеження вживання в їжу тваринних жирів та збільшення фізичних навантажень може виявитися корисним не тільки людям із захворюваннями печінки, що є загальновідомим, але і тим, хто має проблеми з підшлунковою.

Професор Губергріц розповіла про наслідки недостатньої дози ферментного препарату креону в організмі, що стається після панкреатотомії, про жирову інфільтрацію печінки, яка без належного лікування може прогресувати до цирозу печінки, про нові віяння в панкреатології в Японії, США, Німеччині, Італії та інших країнах, зокрема торкнулася певних пропозицій класифікації від доктора Девіда Віткома (США).

Окремо доповідач зачепила теми спадкового панкреатиту та холециститу, операції Фрея, холецистектомії кортикостероїдів, ендоскопічної сонографії та біліарного панкреатиту.

Доповідь пані професор Губергріц поєднувала суто професійну термінологію панкреатологів, яка призначена явно не для вух дилетантів, і приклади з життя, які були зрозумілі й непосвяченим в таємниці цієї галузі медичної науки. Так, розповідь про лікування раку підшлункової залози з метастазами в 79-літньої пацієнтки в Японії – це яскраве свідчення того, як в деяких розвинених країнах світу вміють вести боротьбу за життя та здоров`я людини. «У нас цій пацієнтці давали б 2 місяці життя», – каже професор Губергріц, а в Японії хворій на рак призначили хіміотерапію і вже за 6 місяців розмір пухлини значно зменшився, а метастази почали зникати. Вже через рік пухлина та метастази не виявлялися. Коли через 2,5 року жінку обстежили, то в неї виявили лікарське ураження печінки, адже хіміотерапія м`якістю не відзначається. Після відміни хіміотерапії в японки почали лікувати цироз і за чотири роки пацієнтка була повністю вилікувана. Тож не дивно, що середня тривалість життя мешканців Японії 83/86 років (чоловіки/жінки)…

Цікавими були і наступні доповіді – професора А. Дорофеєва з Києва та професора Бондаренка зі Львова. Представник столичної школи панкреатологів розповів про роль дисбіозу при запальних захворюваннях кишківника, натомість галичанин поділився інформацією про римські критерії синдрому подразненої кишки IV перегляду. На слайдах учасники конференції мали можливість переглянути відмінності окремих складових виразкового коліту та хвороби Крона, зокрема і в проявах діареї з елементами крові. Йшлося і про новітні методи діагностики захворювань, зокрема про так званий дихальний тест (аналіз рівня водню в повітрі, яке видихається), який поступово витісняє традиційний метод посіву калу на дисбактеріоз.

Серед учасників цьогорічної конференції панкреатологів у Трускавці – такі світила цієї галузі медицини як професор Л. Бабінець, професор Є. Скляров, професор О. Самогальська, професор О. Терьошин, доцент О. Агібалов, які представляли Тернопіль, Харків, Львів, Запоріжжя.

Теми, які є в програмі конференції: «Спазм як причина больового синдрому у пацієнтів з міліарною патологіє, можливості фармакотерапії», «Лікарські ураження печінки та підшлункової залози: патогенез та лікування», «Оптимізація комплексного лікування коморбідного перебігу хронічного панкреатиту і стабільної ІХС», «Протективні властивості ребаміпіду в лікуванні НПЗЗ гастропатій», «Синдром абдомінального болю у пацієнтів з функціональними і органічними захворюваннями кишківника» та інші. Всі вони підготовлені спеціалістами, які знають про озвучені проблеми та шляхи їх вирішення на практиці. А тема «Раціональний підхід до замісної ферментної терапії» включена до програми конференції з метою ознайомлення з передовим європейським досвідом. Її підготовка здійснювалася за матеріалами United European Gastroenterology evidencebased guidelines for the diagnosis and therapy of chronic pancreatitis.

Під час перерви в роботі конференції її учасники висловлювали задоволення з того, що мали можливість прибути до Трускавця і поєднати тут своє професійне вдосконалення з відпочинком в такій прекрасній місцині.

Володимир Ключак

P.S. Інформація про Український клуб панкреатологів – на офіційній веб-сторінці клубу http://www.pancreatology.com.ua/

(Переглядів 405 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви