Рік при владі

By  | 26.10.2016 | Filed under: Публікації

25 жовтня 2015 року відбулися вибори до місцевих рад. Влада у Трускавці помінялася кардинально – новий мер, оновлений депутатський корпус. Що ж змінилося для простих людей? Що добре робить Андрій Кульчинський та його команда, а за що мера треба покритикувати? На ці теми спілкуємося з відомим у Трускавці громадським діячем Віктором Пицівим.

- Пане Вікторе, зміни на краще у Трускавці видно неозброєним оком. Ремонтуються дороги, йде промоція курорту, замість занепаду – розквіт, місто перетворюється в сад. А Ви й далі хочете критикувати голову та його команду…

- Рік при владі можна охарактеризувати двома реченнями – рік невиконаних обіцянок і власного піару. Хоча в діяльності Андрія Кульчинського пересічний житель Трускавця бачить багато позитивного. Хтось каже – ремонтуються дороги, упорядковується так званий громадський простір, встановлюються дитячі майданчики, налагоджено діяльність комунальних підприємств. Це все, що відноситься до функціонування міської господарки. Ясно, що це великий плюс.

В Трускавці за літо ніби збільшилася кількість відпочивальників. З травня по серпень Трускавець був заповнений в середньому на 80% своїх можливостей. Відбувся цілий ряд цікавих зустрічей міського голови з головами міст-побратимів Польщі, поїздки в Ізраїль, Молдову, Азербайджан. Але за всім цим стоїть не тільки міський голова, але стоять люди, які організували ці поїздки. Цей здобуток – завдяки власній харизмі, вмінні працювати на публіку. Тут у нього цього не забереш, це йому дано від Бога.

Але є великий мінус. Не виконана ні одна обіцянка міського голови, обіцянки, з якими він ішов на вибори.

Перше – відновлення Дептаку. Пройшов рік. За рік перебування при владі в цьому питанні нема ніякого руху. Хочеться нагадати Андрію Богдановичу: «Ви обіцяли, що Дептак буде відновлено! Чи обіцянка – цяцянка?».

Друге – Трускавець так і не вирішив питання водопостачання. Трускавецький водоканал і надалі збитковий. Ще навесні міський голова обіцяв, що це підприємство буде реорганізоване в комунальне. Що ж, слово не горобець, випустив – не злапаєш? Чи все це так, бла-бла?

Що стосується діяльності так званого спільного з ПрАТом комунального підприємства ГГРЕС, то згідно угоди між ПрАТом і міською радою, підписаною ще в кінці минулого року, до кінця липня це підприємство повинно було бути організовано. Одна зі сторін навіть обіцяла 700 тисяч гривень на реконструкцію бювету. Запитання – так хто кого обдурив? ПрАТ місто, чи влада громаду?

- Все пізнається в порівнянні. Той жах, який був у Трускавці в 2010-2014 роках, нарешті закінчився. Почалася нова епоха. Невже Ви хочете, щоб за рік часу були виправлені помилки, яких допускалися протягом значно довшого періоду?

- Ти тільки тоді розумієш, що таке справжнє щастя, коли загубиш. Тому що коли ти загубив, у тебе є з чим порівняти.

2010-2014 роки я б не назвав жахом. При всій моїй нелюбові до «козирної» команди, Козир був більшим патріотом міста, ніж теперішній мер. Так, метод правління «козирної» команди був простий – розділяй і владарюй. Попередній мер не слухав людей, за що й поплатився – третій на виборах. Теперішній також не чує людей і діє та приймає рішення як керівник комунального підприємства, керівник, який звик все життя витрачати бюджетні кошти.

Напевно таке поняття як заробити кошти чесною працею для теперішньої влади є незрозумілим. Потратити – так, точніше освоїти.

Найцікавіше, що в цьому Кульчинський не винен, винне його оточення. Але він собі його вибрав. І він є таким, яким він є. Приймає рішення сам і пробує нав’язати своє рішення громаді міста. Це найбільша помилка, яка тільки можлива.

- Дозвольте з Вами не погодитись. Головні рішення все-таки приймає колегіальний орган – міська рада. Із 8 політичних сил 6-7 мера підтримують, проходить відкрите поіменне голосування, так що не можна всю відповідальність покладати на одного міського голову…

- Основний вплив на прийняття рішень в Трускавецькій міській раді має «Самопоміч».

Тримаю в руках «Довідник трускавчанина» від об`єднання «Самопоміч», з яким «Самопоміч» і Андрій Кульчинський йшли на вибори. Не буду читати маніфест «Самопомочі», зупинюся на ідеології партії: «Будь собою. Співпрацюй з іншими. Допомагай тим, хто потребує. В єдності – сила!».

Щодо першого, то Кульчинський є такий, який він є. Щодо співпраці з іншими, то він співпрацює з усіма за принципом «Дай за дай!». Ні одне рішення в раді не голосується просто так. Взамін хтось щось отримує. Депутати на окрузі отримують позитивне рішення по перекритті даху чи ремонту електромережі тощо. За них же ж голосували виборці, а виборцям це подобається. Але взамін політичні партії інколи приймають рішення, які суперечать здоровому глузду.

А як щодо допомоги тим, хто потребує? Так, в соціальній сфері зроблено дуже багато. Тут ніяких докорів в сторону міського голови і партії «Самопоміч» немає.

Але в діяльності партії «Самопоміч» є ще такі слова: «Тільки через живий зв’язок з людьми зможемо розвивати свої думки і дії». Інколи (і то в більшості) дії міського голови Трускавця розходяться з думкою Трускавецької громади.

Міський голова так і не зрозумів, що частина людей його любить, частина людей його просто ненавидить, бо має інші уподобання, інших лідерів. Але він міський голова і для тих, хто його любить, і для тих, хто його критикує.

- А себе Ви до якої категорії відносите – тих, хто любить мера, чи ненавидить?

- Відповім словами Андрія Кульчинського – мою критику він назвав конструктивною. Хоча я йому не ворог.

- Ви з мером маєте протилежні думки щодо формату Трускавецької ОТГ. Відомо, що Ви виступаєте проти об`єднання Трускавця з Оровом, Доброгостовим, Уличним. Чому?

- Колись, на початку ХХ століття вважали, що курортні поселення розвиваються швидше, ніж просте поселення з різницею на 30 років. В розвитку інфраструктури, логістики, можливо рівня життя. Курорт повинен залишатися курортом. Його площа може бути збільшена не більше, ніж вдвічі. Якщо проходить об`єднання територій і до меншої території приєднують більшу, то це приводить до краху, наносить велику шкоду суспільству, шкодить жителям, шкодить розвитку курорту та його матеріально-технічної бази.

Я з повагою відношуся до жителів навколишніх сіл, але стверджувати, що від приєднання до Трускавця виграють всі, це неправильно. Виграють всі, крім жителів Трускавця.

Це мені нагадує таку притчу про багача, що зійшов з розуму і за гроші, які йому не належать, пообіцяв утримувати своїх сусідів. Пообіцяв – і забув.

Я люблю Трускавець, тут поховані мої предки, тут я народився, виріс, закінчив середню школу. Так, я патріот Трускавця, де б я не був, моє серце завжди тут.

- Тому Ви хочете, щоб Трускавець був замкнутим у межах окружної дороги? Так він же задушиться…

- На території Львівської області крім Трускавця є ще вісім курортів. Для всіх них повинна бути розроблена обласною радою окрема стратегія розвитку. Міста та селища, на території яких наявні лікувальні фактори, повинні бути населеними пунктами обласного підпорядкування. Для розвитку матеріально-технічної бази, вдосконалення та збереження лікувальних факторів вони повинні залишатися курортами, а не центрами ОТГ. Так, навколо них можливо можуть бути створені якісь об`єднання, але ці об`єднання повинні бути створені не за рахунок курортів.

Всі повинні мати рівні права, але, на жаль, у всіх різні можливості.

- Давайте повернемося до виборів 2015 року. Якщо б зараз Вам прийшлося йти на вибори, то яку політичну силу Ви б підтримали і за кого проголосували б на пост міського голови?

- Я незмінно підтримую трускавецький осередок КУНу, тому що там, в цьому осередку, є люди, з якими я виріс, люди, які росли на моїх очах. Можливо, їхня думка не завжди приймається більшістю трускавчан, але в більшості їхня думка справедлива і відверта. Хоча їх є за що критикувати. Але біля керма місцевого осередку КУНу стоять розумні, помірковані люди. Це потрібно визнати.

З трьох кандидатур, які вибрало місто на виборах у 2015 році, Андрій Кульчинський був найкращою кандидатурою. Його вибрала більшість і він мер. Я не голосував за нього і не підтримував партію, яка його висунула. Тому я залишаюся при своїй думці. Якщо міський голова не змінить оточення, то оточення змінить його.

Попередній голова перед виборами замостив вулицю Шевченка і думав, що він виграє вибори. Але він був третім. Теперішній міський голова перед виборами вирішив відремонтувати майдан Кобзаря. Я знаю, що ці вибори Кульчинський програє, якщо не змінить своє відношення до людей. Він рубає гілку дерева, на якому сидить. Прозріння до нього прийде пізніше. Я б хотів, щоб він почув мене.

- Ваш прогноз – хто ж тоді виграє ці вибори? І коли вони відбудуться?

- Якщо обласна рада прийме рішення по ОТГ по Дрогобицькому районі, то вибори відбудуться десь взимку – на початку весни. Найцікавіше, що мера обиратимуть не жителі Трускавця, і навіть якщо хтось з кандидатів переможе тут, в Трускавці, то він програє на виборах в 5 навколишніх селах. Це найбільша трагедія для жителів міста. Долю міста вирішуватимуть не трускавчани. Тому я такий категоричний противник ОТГ.

- Якби Ви були на місці мера, що б Ви робили в даний момент?

- Я не збираюся бути на місці мера, мені добре на тому місці, на якому я є. Я не збираюся в мери. Я б не бажав нікому бути на місці мера.

Трускавець конче потребує головного – це модернізації матеріально-технічної бази бюветів з мінеральною водою. Вона можлива тільки тоді, коли основним багатством Трускавця, «Нафтусею», володітиме громада.

Мій дідусь казав мені: «Пам`ятай: ти нікому нічого не винен». Це прислів`я повинен запам`ятати міський голова. Але в кожного своя правда. Тому прихильники міського голови залишаються при своїй правді, а я при своїй.

- Андрій Кульчинський про рік роботи звітуватиме в грудні. Як думаєте, чи до того часу він прислухається до Ваших порад? Адже все-таки більшість, свідома більшість трускавчан підтримують його у всіх починаннях…

- Цей світ любить нових лідерів. Він потребує нових сценаріїв. І перемагає тільки той, у кого є ціль, хто покладається на свою власну внутрішню силу.

Минув рік, тоді у Андрія Кульчинського була більшість. Але в мене є дуже великі сумніви, що ця більшість залишилася більшістю.

Місто отримає зовсім іншого мера. На жаль, його імені поки що я не знаю. Але той, що був першим, стане третім, той, що був другим, втримає свою позицію, де буде третій – відомо тільки Господу Богу. Але те, що він не буде першим – це точно. Двічі в одну річку ще ніхто не зайшов.

Спілкувався Володимир Ключак

Також читайте

Tags:
 • Назар

  “Але той, що був першим, стане третім, той, що був другим, втримає свою позицію, де буде третій – відомо тільки Господу Богу. Але те, що він не буде першим – це точно”…. Круто, так сказати може тільки Віктор…. :) Одним словом гарне, живе інтерв’ю….

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №84626 Требуются работники. Обработка заказов на дому.
  24.06.2018 | 09:57

  Предлагаем Вам работу без вложений, на системе автоматического приёма и обработки заказов. Мы предоставляем: - Наш лицезионный софт. - документы со всей необходимой доп. информацией. - постоянная техническая поддержка. Оплата от 5500 в день. Выплаты ежедневно. Более подробная информация на нашем сайте >> www.obrabot-zakaz.tk << Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, [...]

 • №84625 Срочно требуется менеджер. Обработка заказов на дому.
  23.06.2018 | 20:19

  Предлагаем Вам работу без вложений, на системе автоматического приёма и обработки заказов. Мы предоставляем: - Наш лицезионный софт. - документы со всей необходимой доп. информацией. - постоянная техническая поддержка. Оплата от 5500 в день. Выплаты ежедневно. Более подробная информация на нашем сайте >> www.zakaz.exrabota.ru << Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви