Робити добро без розголосу

By  | 12.12.2017 | Filed under: Публікації

Історія, про яку я хочу сьогодні розповісти, є короткою. Сьогодні, 12 грудня, до помешкання інваліда І групи, самотньої старенької жінки-трускавчанки завітав… І тут постає питання – чи варто називати прізвище благодійника? Чи треба знову наражати цю людину на образливі та наклепницькі, повні жовчі і ненависті «відгуки» його недоброзичливців? Тому назвемо цього чоловіка Святим Миколаєм. Адже кожен, хто робить , наслідує приклад Святого Миколая.

Пані Ірина (чи Ірина Іванівна – як кому завгодно) практично не виходить з дому. Страшна хвороба поліомієліт прикувала її до оселі – без сторонньої допомоги жінка й на вулицю не вийде. В молоді роки працювала на пошті, багато ходила, тож і тепер залюбки пройшлася б вулицями Трускавця. На жаль, не може. А так хоче.

Пані Ірину обслуговують працівники територіального центру. Вона є членом асоціації інвалідів. А крім того вона кохається в квітах та книгах. Її кімната – як оранжерея. Щодо книг, то вони зараз дорогі, отже не все, що хотілося б, пані Ірина може дозволити собі купити. З книг. Бо ж ще треба щось їсти, та є й інші потреби.

Зі Святим Миколаєм пані Ірина знайома давно. Не тільки тому, що він спонсорує продуктові набори до Дня інвалідів та інших дат. І не завдяки благодійним обідам – на них якраз вона не буває через свої обмежені фізичні можливості. Знає пані Ірина Святого Миколая  не тільки тому, що просила в нього грошової допомоги, і він не відмовив. Пам`ятає його з 2000-х років, коли переступила поріг міської ради і вперше його побачила. Ще тоді, а це було десь біля 15 років тому, жінка відчула, що має справу з доброю і чистосердечною людиною. Такою, яких мало в сьогоднішньому світі.

Та повернімося до сьогоднішньої історії. На День інваліда цього року пані Ірину не внесли в списки інвалідів, які отримували гуманітарну допомогу. До Дня Святого Миколая їй теж годі чекати на подарунок – хто дасть його самотній старій жінці? Кілька днів тому пані Ірина зателефонувала до героя нашої сьогоднішньої оповідки і попросила … землю. Звичайний ґрунт для пересадки вазонів.

Коли цей зайнятий чоловік сьогодні о 8.30 зателефонував їй і сказав, що буде в неї о 11.00, то вона спочатку не повірила. Бо знає, наскільки він є зайнятим. І знає, що в нього є набагато важливіші справи, ніж якась її земля. Але…

Коли наближалася одинадцята година, цей чоловік вийшов зі свого робочого кабінету і сказав біля десяти дуже важливим відвідувачам, у тому числі не останнім людям в області, керівникам, журналістам з провідного українського телеканалу, лікарям та підприємцям: «Мусите мене почекати». Ніхто не знав, куди поїхав цей чоловік. А він з двома семикілограмовими пакунками землі і звичайно ж з великим пакетом з продуктовим набором поїхав відвідати цю самотню хвору жінку, котра так потребує людського спілкування.

В цій історії нема жодної вигадки. В ній теж нема жодного піару. Її суть – вміння робити добро, вміння дарувати радість.

Якщо Ви витрете сльозу хоча б у однієї людини і якщо Ви спричините радісну посмішку на засмученому обличчі, то це вам зарахується… Неважливо, звідки ті слова – з Біблії, Корану, Каббали чи Упанішад. Важливо слідувати їм і звертати увагу на «малих світу цього».

Робити добро, не зважаючи на ніж у спину, на наклепи, на обливання брудом, на атаки недоброзичливців. Якщо людина має таке життєве кредо, то чому б просто не назвати її Святим Миколаєм? Хоча дехто здогадається про кого йде мова в цій короткій історії. Але суть не в іменах і не в прізвищах.

Робімо добро! Де лиш можемо і як лиш можемо…

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:
 • МТ

  Вважайте добре,щоб ви не робили добрих вчинків перед людьми, напоказ, бо не матимете нагороди в Бога. Коли даєте милостиню не трубіть перед собою, як роблять лицеміри по храмах та вулицях, щоб їх хвалили люди. Ви ж коли даєте милостиню, нехай ваша ліва рука не знає, що робить ваша права рука. Щоб ваша милостиня була таємна, і Бог, що бачить таємне воздасть вам. Матвія 6.1.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Трускавець Встановлення та ремонт ГБО
  22.06.2018 | 15:09

  Індивдуальний підхід до кожного клієнта. Намагаємось вирішити навіть найскладніші проблеми Вашого авто. Встановлення та ремонт ГБО Діагностика ГБО Компютерна діагностика Ремонт електропроводки та електричних елементів Дрібний ремонт оптичних систем та елементів салону м. Трускавець вул. Бориславська, “Бориславські гаражі” +38 099 162 8988 +38 097 732 8957 Головна сторінка http://avtospotlv.com.ua/ avtospotlv@gmail.com Також читайтеТрускавець відсвяткував (0)Спацер по [...]

 • Трускавець запрошує на День молоді
  20.06.2018 | 16:10

  Також читайтеМузей придбає старі речі для експозиції (0)Продається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на турнір повітряних куль (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви