РПЦ працює на розкол православ’я – Безсмертний

By  | 17.10.2018 | Filed under: Акценти

Російська православна церква своїм рішенням про розрив стосунків з Константинопольським патріархатом порушує церковні правила. Про це заявив політик, віце-прем’єр-міністр (2005) Роман Безсмертний.

«РПЦ не мала жодного права приймати рішення про розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. Тобто, РПЦ порушує церковні правила, отже, працює на розкол православ’я», – сказав він.

Більше того, Безсмертний не виключає, що всередині самої РПЦ почнеться ділення, бо частина священнослужителів підтримають Константинополь.

Відповідаючи на питання, чому Синод РПЦ вперше за всю історію відбувся в Мінську, він сказав: «По-перше, щоб показати, чия це територія і хто тут головний. До речі, в Синоді РПЦ немає жодного білоруса, інтереси білоруських православних представляє рязанський митрополит».

По-друге, за словами Безсмертного, на території Білорусі, особливо у Гродненській та Брестській областях, де проживає багато корінних українців, середній і нижній клір священників – це переважно теж українці. І зараз у Москві розуміють, що ці приходи можуть перейти до єдиної української церкви.

«Те, що Лукашенко запевнив Кирила у вірності та засудив «розкол», – це ще одна ілюстрація того, хто такий Лукашенко. А от про який розкол він говорив, не дуже зрозуміло. Адже Київ, набуваючи автокефалію, навпаки стає центром єднання. І не лише православ’я. В майбутньому це може стати першим кроком вже до об’єднання усього християнського світу, подолання великого розколу між католицизмом і православ’ям», – наголосив політик.

Прес-служба Романа Безсмертного

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • №89934 Хижина СПА
  21.12.2018 | 09:37

  Отель “Хижина СПА” https://higinaspa.com.ua/ расположен в любимой части города Трускавец среди наших гостей согласно независимым отзывам. Этот дизайн-отель расположен в курортном городе Трускавец. К услугам гостей бесплатный кинотеатр, оздоровительный центр и солнечная терраса, а также индивидуально оформленные номера с телевизором с плоским экраном. Каждый номер спа-отеля “Хижина” с гостиной зоной декорирован в уникальном стиле. В [...]

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви