Що викопають у Дрогобичі?

03.07.2015 | Filed under: Публікації

Незважаючи на те, що понеділок 29 червня був державним вихідним днем (День Конституції), у Дрогобичі відбулася важлива подія. Біля входу в одну з найвизначніших історичних пам`яток міста – оборонну вежу, а водночас дзвіницю костела святого Варфоломія – розпочато археологічні розкопки.

Участь в офіційній частині відкриття археологічного дослідження взяли в.о. міського голови Дрогобича, секретар Дрогобицької міської ради Тарас Метик, настоятель парафії св. Варфоломія в Дрогобичі (РКЦ в Україні) о. Мирослав Лєх, вікарій цієї ж парафії о. Юрій Рачковський, декан історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, професор Леонід Тимошенко, заступник декана істфаку ДДПУ Світлана Біла, науковці, студенти, представники відділу культури та Палацу мистецтв «Дрогобиччина».

– В нашому університеті вже досить тривалий час діє науково-дослідна лабораторія археології та краєзнавства, яку я очолюю на громадських засадах, – розповідає професор Леонід Тимошенко. Він звертає увагу на те, що студенти істфаку від самого початку його відновлення в університеті проходять археологічну практику, беруть участь в розкопках.

Як випускник першого після відновлення факультету випуску істфаку, автор цих рядків може зазначити, що археологічна практика вкрай важлива для майбутнього історика. Я навчався в 1992-1997 роках на стаціонарі істфаку і тоді археологічну практику студенти проходили найчастіше на виїзді. Наша група студентів-істориків, другою спеціальністю яких були психологія або народознавство, розкопувала древнє городище в Звенигороді (Пустомитівський район, недалеко від Львова). Керував нашою археологічною практикою світлої пам`яті професор Ігор Свєшніков. Археологічна практика залишає незабутні враження на все життя, адже хіба можна забути першу розкопану знахідку уламка кераміки, кістки воїна ХІ ст. чи заіржавілу частину лицарського обладунку? Згодом студенти-історики їздили в інші місця, в тому числі у Крим (м. Керч), а в останні роки більшу увагу приділяється дослідженню рідного міста Дрогобича. Перші з археологічних розкопок у Дрогобичі з ініціативи істфаку ДДПУ були проведені в 2001 році.

Студенти-історики під керівництвом справжніх майстрів своєї справи копали і на горі Тептюж, і на території Дрогобицького сільзаводу, і на місці найдавнішої церкви, яка в Дрогобичі не збереглася. Цього ж року вирішено, що розкопки варто провести на території костьолу, а саме біля оборонної вежі-дзвіниці та в самій вежі.

Сьогодні, 3 липня, триває вже п’ятий день розкопок. Наш кореспондент побував на розкопках у вівторок та середу, 1-2 липня. Леонід Тимошенко каже, що вже є результати, показує цікаві знахідки. Їх ретельно очищають, описують, систематизують. 2 липня на розкопки завітав і Тарас Метик, котрий цікавиться їхнім перебігом. Пересічні дрогобичани не надто переймаються, чому ж вхід до костьольної дзвіниці загороджений, дехто по інерції висловлює думку, що може щось будуватимуть. Довідуючись, що це проходять розкопки, практично кожен з опитаних нами перехожих схвально ставиться до цієї ідеї, дехто дає уточнююче запитання: «А що воно дасть?»

Розкопки біля оборонної вежі в разі їхнього успіху можуть дати знання, через брак яких в історії Дрогобича є певні білі плями. Підтвердження речовими доказами того, що не можна підтвердити письмовими джерелами, дає можливість гіпотезу перевести в статус історичного факту. Розкопки, які триватимуть три тижні (до 18 липня), зможуть розвіяти сивий туман старовини та більш чітко уявити собі, яким було місто Дрогобич кілька століть тому. Тим більше, що здійснюють їх не аматори і не любителі сенсацій чи наживи, а справжні професіонали, люди, для яких вивчення історії є сенсом життя.

Сподіваємося, що організатори археологічної експедиції після її закінчення розповідять громадськості, котрій цікаво: «Що ж вони там викопають?». Заасфальтувати розкопану траншею згідно зобов’язань перед істориками та парафією св. Варфоломія має міська влада.

Володимир Ключак

(Переглядів 509 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви