Шлюбний договір: навіщо він закоханій парі?

By  | 22.10.2018 | Filed under: Акценти

Якщо момент одруження – урочиста і щаслива подія в житті родини, то розлучення супроводжується слізьми, нервами і цілим рядом проблем, одна з яких – поділ майна.

У Америці чи Європі шлюбним договором нікого не здивуєш. Зате нам важко уявити, як можна однією рукою, наприклад, протягувати майбутній дружині коробочку з обручкою, а іншою – договір про розподіл майна після розлучення…

Наше суспільство ставиться до цього явища негативно, пов’язуючи з цим процесом недовіру і корисливість подружжя. Такі сумніви криються, найімовірніше, в нашому менталітеті. Безумовно, проблема і в низькому рівні поінформованості громадян.

Насправді шлюбний договір здатний зміцнити почуття любові і поваги. Адже найчастіше проблемою, здатною занапастити шлюб, є майнові спори. А якщо подружжя визначили все заздалегідь – причин для сварки немає.

Шлюбний договір – це письмова угода чоловіка і жінки, що розділяє майно, обов’язки та права. Документ можна скласти перед реєстрацією або вже в наявній родині. У першому випадку він набере чинності з моменту створення сім’ї, у другому – після нотаріального посвідчення, – зазначає очільник Львівської юстиції Тарас Грень.

У 2017 році в Україні одружилося понад дві тисячі молодят, які уклали між собою шлюбні контракти.

Найбільше таких пар у містах-мільйонниках – Києві, Одесі та Дніпрі.

Перед посвідченням договору нотаріус має обов’язково перевірити паспорти пари, яка захотіла укласти контракт; наявність поданої до органу державної реєстрації актів цивільного стану заяви про державну реєстрацію шлюбу або ж свідоцтво про шлюб; документи, що посвідчують право власності на майно.

Зі слів Тараса Греня, шлюбним договором можна регулювати майнові права подружжя. Тобто особисті відносини та питання виховання дітей не можуть бути передбачені в угоді. Натомість можна прописати, яким чином буде надаватися утримання після розлучення, так звані аліменти. Наприклад, у разі хвороби когось із подружжя в майбутньому.

Шлюбний контракт обов’язково укладається у письмовій формі й посвідчується нотаріально.

Наголошуємо, що за взаємною згодою пара в будь-який момент може змінити договір або припинити його дію.

Також у судовому порядку вносити корективи в контракт один із може лише тоді, коли цього вимагають інтереси дітей, навіть якщо вони є повнолітніми, але непрацездатними.

Деякі умови, зазначені в документі, залишаться у силі навіть після розлучення. Наприклад, нюанси додаткового утримання дітей чи сплати аліментів.

Тарас Грень зазначає: «Не слід сприймати шлюбний договір як перші думки про розлучення. Навпаки, це означає, що ви довіряєте своєму партнерові та захищаєте його інтереси в майбутньому. Адже мета шлюбної угоди – допомогти уберегти подружжя від майнових конфліктів, які можуть спровокувати розпад сім’ї».

Прес-служба Головного територіального управління юстиції у Львівській області

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №88927 Первый заработок 60 минут. Без рисков законно!
  15.11.2018 | 11:05

  Пройдите 1 регистрацию, сделайте 2 действия и получайте от 8950 рублей каждые сутки в автоматическом режиме. Мы гарантируем: - Первый заработок в течении 60 минут. - Стабильный доход 24 часа в сутки. - Поступление денег без задержек. - Для России, стран СНГ и Европы. - Без вложений и установки ПО. - Специально для новичков и [...]

 • Мы платим за лайки! – Оплата ежедневно!
  14.11.2018 | 22:43

  Мы платим за лайки! – Оплата сдельная! Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фотографии заказчиков, которые готовы платить за качество. Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги. Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 рублей [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви