«Славень» означає «гімн»

By  | 29.11.2013 | Filed under: Публікації

Слово «славень» походить від слова «славити» і є синонімом до слова «гімн». Та вживають це слово рідше, хоча воно при відмінюванні значно милозвучніше, ніж офіційна назва урочистої пісні будь-якої держави. У Трускавці є свій «Славень» – це ансамбль народної музики, який ось уже десять років діє при Трускавецькій дитячій школі мистецтв. Під керівництвом викладача школи Ореста Баб`яка «Славень» популяризує народну пісню, народну музику, відроджує любов до нашого, рідного, традиційного, українського.

В кінці листопада, а саме 28 числа, у великій актовій залі ТДШМ відбулося святкування ювілею «Славня». В годинній програмі пролунали запальні українські мелодії, чудові пісні, а зал не шкодував оплесків. Із історією «Славня» ознайомила присутніх завідувач відділення школи мистецтв Леся Баб`як. Ансамбль «Славень» прикрашає своїм співом різноманітні заходи, які проходять в Народному домі Трускавця, у музеях міста. У 2004 році славні учасники колективу побували у польському місті Ліманова, а в 2009 – в Слов`янську на Донеччині (обидва міста – побратими Трускавця). Ці поїздки стали можливими завдяки підтримці директора школи мистецтв Ігоря Нича та тодішньої трускавецької влади.

«Славень» – частий гість у церквах. Так, його виступи лунали під куполами трускавецьких церков св. Миколая, Покрови Богородиці, св. прор. Іллі, в дрогобицькій церкві свв. Володимира та Ольги. Виступав колектив і на загальноміських урочистостях.

Навіть випускники школи мистецтв продовжують ходити до неї, щоб продовжувати навчання під крилом «Славня». Цілі сімейні роди пов`язані з цим ансамблем – Баб`яки, Криворучишаки, Шкільники, Дідики, Скробачі та інші. Керівник ансамблю невтомно трудиться над партитурами, аранжуваннями, обробками, аби кожен тут зайняв своє потрібне місце. Тому в багатоголоссі «Славня» кожен голос (чи то вокал, чи то музичний інструмент) такий потрібний та неповторний.

 Привітати «Славень» з його ювілеєм прийшли не тільки викладачі та учні школи мистецтв на чолі з директором, але і представники влади. Добре слово про Ореста Баб`яка та весь колектив «Славня» сказала завідувач відділу культури ТМР Тетяна Татомир. Діти, які є учасниками ансамблю, отримали солодкі подарунки, а всі присутні – календарі на 2014 рік.

Оскільки розпочинається передріздвяний піст, то в програмі «Славня» був представлений один із варіантів українського вертепу. Не обійшлося і без традиційного «Многая літа». Тож многая літа тобі, «Славне»! Нехай ще багато раз ти святкуватимеш свої ювілеї – на сценах школи мистецтв, загальноміській сцені, у Львові, Києві та за кордоном. Наша пісня – це наш скарб, наша душа, наше Євшан-зілля. Це те, що ми можемо нести в Європу разом із нашою твердою та непохитною християнською вірою. Будьмо впевнені, що Україна не тільки приєднається до Європи, але й завоює її своєю піснею, своєю духовною силою! Бо Європа мусить повернутися до своїх глибоких національних та християнських коренів, якщо вона хоче залишитися світовою потугою.

А славному «Славню» – слава, слава, слава! Завдяки древній пісні, жартівливим штаєрочкам, запальній польці чи тужливій мелодії українська душа розцвітає, наче квітка навесні. Нехай розцвіте так само і наша українська доля…

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви