Світ пізнає Борислав із полотна Романа Ющака

By  | 20.09.2013 | Filed under: Публікації

Із творчістю відомого художника Романа Ющака ми неодноразово знайомили читачів нашого часопису. Картини його експонуються у багатьох музеях не тільки України, а й світу, зокрема, у США, Німеччині і навіть у далекому Кувейті. Звичайно, творчий графік митця дуже насичений: виставки, пленери, все нові полотна, що постають з-під пензля майстра. І що дуже важливо, значну частку у творчому доробку займають твори, у яких відображено наше місто, його чудові краєвиди, його минуле і нинішній день.

Недавно Роман Ющак повернувся зі столиці країни, де презентував свої нові роботи на виставці «Розмаїття в унісон». Про враження від цієї події, про творчі плани і нелегкий шлях до успіху, визнання ми й попросили розповісти майстра.

- Так, дійсно мене запросили на 27 серпня, День Державного Прапора, до Києва взяти участь у виставці. Це так звана вулична інсталяція разом із майстер-класом. Відбувалася ця виставка під патронатом благодійної фундації «Відкриті серця» та київської галереї «Артос», арт-менеджерами якої є Андрій Дудік та Тетяна Риліна. Виставка була не в приміщенні, а прямо в Маріїнському парку. Репродукції картин розмістили під склом, на металевих конструкціях. Триватиме та виставка впродовж місяця і приємно, що відвідувачів там ніколи не бракує.

А учасниками виставки були два художники – киянин Олександр Добродій та, як було написано на конструкції, – «художник із Борислава – Роман Ющак».

- Тобто і там Ви ще раз нагадали про наше місто…

- Так, і це було приємно. А взагалі-то все відбулося звично – урочисте відкриття, невеликий концерт. Називалася виставка «Розмаїття в унісон» – назва виправдана, бо учасниками її були митці двох дуже різних напрямків. Олександр Добродій – сюрреаліст, і я – реаліст, чи, як пізніше уточнили вже теоретики малярства, – фовіст.

- А раніше Ви знали, що творите в такому напрямку, адже саме слово «фовізм» для мене дещо незвичне?

- Признаюся, теж не знав, що я фовіст – творив, як прагнуло серце.

Але власне на виставці мистецтвознавець оглянула мої роботи, дала саме таке означення стилю, притаманному моїм роботам.

Опісля власне виставки відбувся майстер-клас. На алеї розставили багато мольбертів і вже початкуючі художники-непрофесіонали спробували свої сили. Ми ж радили, допомагали, підказували. Було справді цікаво.

- Пане Романе, а наскільки значимо відображено у Вашій творчості власне бориславські мотиви?

- Я б сказав – достатньо значимо. Бо не можна жити в цьому місті багато років, споглядати ці прекрасні краєвиди і обійти у творчості. Та навіть серед полотен цієї київської виставки є своєрідна візитівка нашого міста. На ній – , мікрорайон Мразниця – нафтова качалка і в центрі цей величний храм Української Греко-Католицької церкви. Назва картини – «Чорне золото Борислава». До речі, цю картину у мене хочуть придбати і подарувати нашому землякові-українцеві, що проживає і працює у Саудівській Аравії. Це мені зателефонували, чи немає в мене раптом картини, що сюжетно була б пов’язана із нафтовидобутком. Для подарунка нашому землякові, що мешкає в тій арабській країні. От в скорому часі моє «Чорне золото Борислава» і помандрує аж у ті світи. А ще один зимовий бориславський пейзаж з усіма атрибутами міста нафтової промисловості вже давно перебуває в одній з приватних колекцій у Кувейті.

- Що ж, дякую, пане Романе, за цікаву розповідь і за те, що своєю творчістю пропагуєте наше місто не тільки в Україні, але й за її межами. Творчих Вам успіхів, нових мистецьких висот!

Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

Також читайте

Tags: ,

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на роботу
  25.05.2018 | 16:10

  Комунальне підприємство «Парк курортний» проводить набір на роботу працівників наступних професій: садівники, робітники з благоустрою, двірники. Середня зарплата 4000-6000 грн. Тел. (03247) 5-46-14. *** Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухаря, офіціанта та медичну сестру з дієтичного харчування. Тел. для довідок: (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеОголошення про конкурс на [...]

 • №83657 Ноутбук HP Compaq Mini CQ10-555SR
  22.05.2018 | 14:55

  Характеристики: Экран 10,1″ (1024×600) LED Процессор – Intel Atom N455 (1.66 ГГц) Оперативная память – 2 ГБ HDD 160 ГБ Intel GMA 3150 / LAN / Wi-Fi / Bluetooth / веб-камера Вес – 1.2 кг ЦІНА ОСТАТОЧНА БЕЗ ТОРГУ !!! Ноутбук у відмінному робочому стані. Відмінний вибір для подорожей і офісної роботи, серфінгу. Встановлено Win­dows [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви