Світ пізнає Борислав із полотна Романа Ющака

By  | 20.09.2013 | Filed under: Публікації

Із творчістю відомого художника Романа Ющака ми неодноразово знайомили читачів нашого часопису. Картини його експонуються у багатьох музеях не тільки України, а й світу, зокрема, у США, Німеччині і навіть у далекому Кувейті. Звичайно, творчий графік митця дуже насичений: виставки, пленери, все нові полотна, що постають з-під пензля майстра. І що дуже важливо, значну частку у творчому доробку займають твори, у яких відображено наше місто, його чудові краєвиди, його минуле і нинішній день.

Недавно Роман Ющак повернувся зі столиці країни, де презентував свої нові роботи на виставці «Розмаїття в унісон». Про враження від цієї події, про творчі плани і нелегкий шлях до успіху, визнання ми й попросили розповісти майстра.

- Так, дійсно мене запросили на 27 серпня, День Державного Прапора, до Києва взяти участь у виставці. Це так звана вулична інсталяція разом із майстер-класом. Відбувалася ця виставка під патронатом благодійної фундації «Відкриті серця» та київської галереї «Артос», арт-менеджерами якої є Андрій Дудік та Тетяна Риліна. Виставка була не в приміщенні, а прямо в Маріїнському парку. Репродукції картин розмістили під склом, на металевих конструкціях. Триватиме та виставка впродовж місяця і приємно, що відвідувачів там ніколи не бракує.

А учасниками виставки були два художники – киянин Олександр Добродій та, як було написано на конструкції, – «художник із Борислава – Роман Ющак».

- Тобто і там Ви ще раз нагадали про наше місто…

- Так, і це було приємно. А взагалі-то все відбулося звично – урочисте відкриття, невеликий концерт. Називалася виставка «Розмаїття в унісон» – назва виправдана, бо учасниками її були митці двох дуже різних напрямків. Олександр Добродій – сюрреаліст, і я – реаліст, чи, як пізніше уточнили вже теоретики малярства, – фовіст.

- А раніше Ви знали, що творите в такому напрямку, адже саме слово «фовізм» для мене дещо незвичне?

- Признаюся, теж не знав, що я фовіст – творив, як прагнуло серце.

Але власне на виставці мистецтвознавець оглянула мої роботи, дала саме таке означення стилю, притаманному моїм роботам.

Опісля власне виставки відбувся майстер-клас. На алеї розставили багато мольбертів і вже початкуючі художники-непрофесіонали спробували свої сили. Ми ж радили, допомагали, підказували. Було справді цікаво.

- Пане Романе, а наскільки значимо відображено у Вашій творчості власне бориславські мотиви?

- Я б сказав – достатньо значимо. Бо не можна жити в цьому місті багато років, споглядати ці прекрасні краєвиди і обійти у творчості. Та навіть серед полотен цієї київської виставки є своєрідна візитівка нашого міста. На ній – , мікрорайон Мразниця – нафтова качалка і в центрі цей величний храм Української Греко-Католицької церкви. Назва картини – «Чорне золото Борислава». До речі, цю картину у мене хочуть придбати і подарувати нашому землякові-українцеві, що проживає і працює у Саудівській Аравії. Це мені зателефонували, чи немає в мене раптом картини, що сюжетно була б пов’язана із нафтовидобутком. Для подарунка нашому землякові, що мешкає в тій арабській країні. От в скорому часі моє «Чорне золото Борислава» і помандрує аж у ті світи. А ще один зимовий бориславський пейзаж з усіма атрибутами міста нафтової промисловості вже давно перебуває в одній з приватних колекцій у Кувейті.

- Що ж, дякую, пане Романе, за цікаву розповідь і за те, що своєю творчістю пропагуєте наше місто не тільки в Україні, але й за її межами. Творчих Вам успіхів, нових мистецьких висот!

Розмову вів Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

Також читайте

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви