ТКС-аферизм

03.01.2012 | Filed under: Публікації

Чергова афера від “ТКС”: житловий будинок увійшов у програму підготовки до Євро-2012, пайовиків ошукано, на черзі – банк

Холдинг ТКС зажив собі недоброї слави у Трускавці через гучний скандал із житловими будинками, які були прийняті в експлуатацію у 2008 році з порушенням термінів здачі та з численними недоліками.

Тоді керівництво компанії віднайшло дієвий спосіб впливу на екс-міського голову Трускавця Лева Грицака, внаслідок чого рішенням виконкому міськради було затверджено акти прийняття цих будинків і присвоєно адреси – Скоропадського 3,7,9. Ця афера призвела до того, що пайовики, отримавши право власності на свої квартири, жити в них не могли. Їхні неодноразові прохання ліквідувати недоробки забудівельник ігнорував.

Кілька років поспіль люди оббивали пороги владних кабінетів, добиваючись захисту своїх прав. Але, виглядає на те, що історія із будинками на вул. Скоропадського – то були лише «квіточки». Сьогодні ще скандальнішого забарвлення набуває епопея зі зведення у місті-курорті комплексу «Лісова пісня».

Казочка для довірливих

«Пропонуємо ідеальну інвестицію в Україні!, – піарить продаж апартаментів у «Лісовій пісні» месидж на сайті ТКС. – Це – найкращий вибір для життя, бізнесу і здоров’я, казка, втілена вжиття, найвигідніше капіталовкладення у нерухомість», – чималенький перелік переваг повинен вразити уяву потенційних покупців, – так, мабуть, вважають власники холдингу.

При цьому скромно замовчується той факт, що розрекламований як «чотиризірковий лікувально-оздоровчий комплекс» на вул. Сагайдачного, 14а будинок у Трускавці насправді є житловим.

Отже, апартаменти існують лише віртуально. І височіє він у спальному районі хрущовської забудови, тобто аж ніяк не може бути «гармонійно вписаним в гірський ландшафт», де відсутні автомобільні магістралі, як стверджують рекламні оголошення в Інтернеті.

Понад чотири гектари лісопаркової зони, які начебто використовуватимуться для відпочинку мешканців комплексу, також є цілковитою неправдою. Інформацію про їх існування спростували в управлінні архітектури та містобудування м. Трускавця: територія, з якою межує комплекс, належить до земель Держлісгоспу. Щоб отримати права на неї, забудовнику доведеться подолати складну й довготривалу процедуру, яка передбачає погодження у міській та Верховній радах. Та й узагалі, «Лісова пісня» може претендувати на статус готелю лише у тому випадку, коли її територія згідно з Державними будівельними нормами України буде, принаймні, втричі більшою. А щодо «чотирьохзірковості», то про неї можна буде говорити лише після проведення відповідної сертифікації.

Про цю та інші «неув’язочки» не згадувалося також і під час організованого минулого тижня прес-туру у Трускавець під назвою «У що вкладати кошти в умовах економічної нестабільності. Досвід Львівщини».

Натомість комерційний директор «ТКС» Орест Сарахман переконував, і про це наголошується у публікаціях, котрі з’явилися на сайтах Інтернет-видань, що придбання номеру в апарт-готелі Трускавця є вигідною альтернативою депозитам. Хоча у багатьох українських банках можна знайти пропозиції валютних депозитів навіть і під 12% річних. Треба віддати належне очільникам холдингу – блефують вони з розмахом.

Самовільне будівництво

Проте є інша сторона медалі: перелік системних порушень, які пов’язані з діяльністю ТКС у Трускавці, вражає не менше, аніж масштаби піар-кампанії. За інформацією начальника міського управління архітектури та містобудування Олександра Грищенка, будівництво на вул. Сагайдачного, 14а, здійснюване структурами ТКС – ТзОВ «Інвестиції і консалтинг» та ТзОВ «Делакс плюс», – велося без належного оформлення дозвільних документів та зі значними відхиленнями від проектної документації.

Як результат: територія будівництва і благоустрою багатоквартирного будинку вийшла за межі викупленої ТзОВ «Інвестиції і консалтинг» земельної ділянки площею 0, 64 га і за межі Трускавця, замість 9 поверхів зведено 11, замість 198 квартир влаштовано понад 280, не виконана умова щодо реконструкції магістральних мереж житлового кварталу на вул. Сагайдачного.

Найбільша небезпека полягає в тому, що досі не вирішене інженерне забезпечення та підключення до міських комунікацій комплексу «Лісова пісня». Окрім того, фірма-забудовник неодноразово намагалася захопити прибудинкову територію хрущовок, якими оточений комплекс, без дозволів та рішень міськради вирубувала зелені насадження біля будинків, нищила дитячі майданчики.

Увесь цей «букет» проблем й став предметом обговорення на громадських слуханнях, які відбулися минулого тижня, щодо проекту детального плану території будівництва на вул. Сагайдачного, 14а. ТзОВ «Інвестиції і консалтинг» вирішило узаконити самовільне будівництво, звернувшись у травні цього року до Трускавецької міської ради з проханням надати дозвіл на розроблення містобудівельної документації.

Відповідно до чинного законодавства мешканцям будинків, розташованих на суміжній території із «Лісовою піснею», була надана можливість подати свої пропозиції стосовно представленого проекту детального плану.

Слухання відбулися бурхливо, емоції зашкалювали – критичні виступи на адресу забудовника не вщухли кілька годин. Надійшло і близько 200 письмових заяв від громадян, на які розробник та замовник проекту містобудівельної документації повинні надати відповіді у місячний термін.

Проте ні міське керівництво, яке проводило цей захід, ні депутати, які були присутні, не акцентували уваги на основному – забудовник задекларував у детальному плані свій намір змінити функціональне призначення об’єкту з житлового будинку на готельно-житловий комплекс. У ньому планується залишити лише 33 квартири, а 248 номерів відвести під готель. Ось де собака зарита!

Якщо детальний план території будівництва буде затверджений сесією Трускавецької міськради, місто не отримає чималої суми на розвиток інфраструктури, а пайовики, які інвестували свої кошти в об’єкт, опиняться перед дилемою – подавати до суду, захищаючи свої порушені права, чи погоджуватися на кабальні, так вони вважають, умови, які їм сьогодні пропонує керівництво ТКС.

Обіцянки-цяцянки

Люди вже не перший рік чекають на свої помешкання у «Лісовій пісні». Як розповів трускавчанин Денис Лайков, згідно з договором про пайову участь у будівництві, укладеному у січні 2006 року з ТзОВ «Інвестиції і консалтинг», він мав отримати свою квартиру, вартість якої сплатив повністю ще у четвертому кварталі 2007 року. Денис виконав взяті на себе зобов’язання, чого не скажеш про товариство.

У грудні 2009 року пайовики «Лісової пісні» отримали листи від директора ТзОВ «Інвестиції і консалтинг» Оксани Хомик з повідомленням, що через світову фінансову кризу банк-кредитор припинив фінансування будівництва, і тому терміни здачі в експлуатацію комплексу переносяться на третій квартал 2010 року.

Мабуть, щоб виконати цю свою чергову обіцянку, у жовтні-листопаді 2010 року товариство «Інвестиції і консалтинг» у судовому порядку намагалося отримати визнання права власності на квартири у «Лісовій пісні». Але на цьому етапі плани провалилися.

Можливо, саме тоді й виникла нова «геніальна» ідея: перевести майже увесь житловий будинок в статус готелю та увійти до Державної цільової програми підготовки та проведення в Україні чемпіонату Європи-2012 з футболу.

У такий спосіб забудовник «кидає», по-перше, місто, якому у випадку зведення житлового будинку мав би сплатити пайову участь на розвиток інфраструктури у розмірі 3% загальної вартості будівництва об’єкта, по-друге, пайовиків, яких більше, аніж залишається квартир у комплексі. Окрім того, отримує джерело прибутку від готельної діяльності комплексу, у якому декларується створення spa- та фітнес-центрів, салонів краси, надання лікувально-оздоровчих послуг.

Що коштувало очільникам «ТКС»у втілити свій план в життя, не маючи відповідних документів («Лісова пісня», наголошуємо, є багатоквартирним житловим будинком), залишається лише здогадуватися. Але 12 жовтня 2011 року постановою Кабінету Міністрів № 1046 до Програми були внесені зміни.

І серед щасливчиків, яким вдалося проникнути у заповітний перелік тих об’єктів, які можуть бути використані для розміщення осіб, акредитованих УЕФА, та вболівальників, ми віднайшли і ТзОВ «Інвестиції і консалтинг» з комплексом апартаментів «Лісова пісня» у кількості 248 номерів. Хоча на сайті компанії говориться лише про 215 апартаментів!

Подальший розвиток подій залежатиме виключно від рішення депутатів Трускавецької міської ради. Переконані, депутати не затвердять детальний план території на будівництво готельного комплексу, не легалізують його перебування у Державній програмі підготовки до Євро-2012.

Бо саме на них тоді ляже відповідальність за шахрайські дії недобросовісного забудовника. Їм доведеться рубати гордіїв вузол проблем, у якому переплетені інтереси мешканців, що потерпають від свавілля забудовника, покупців неіснуючих апартаментів та пайовиків, про яких керівництво «Інвестицій та консалтингу» вирішило подбати в доволі оригінальний спосіб.

«Привабливі» перспективи

– Нам настирливо рекомендують «добровільно» розірвати договори про пайову участь з товариством, – говорить Денис Лайков. Згідно з цими документами люди мали отримати у власність квартири, місцезнаходження яких, поверх та під’їзд, було чітко визначене.

Натомість сьогодні їм пропонують так званий попередній договір купівлі-продажу нежитлового приміщення (апартаменту), вартість якого формується з вартості квартири згідно з договором про пайову участь і компенсації витрат забудовника на створення додаткової інфраструктури для функціонування готельного комплексу, плюс собівартість ремонтних робіт в апартаменті. «Символічна компенсація», як її названо в листі від керівника ріелторського офісу компанії ТКС, надісланому пайовику Ігорю Михалюку, сягає більше 100 тис. грн.

До цієї суми додається ще й вартість комплектації номеру – 85 тис. грн. Окрім того, покупець повинен укласти договір на управління майном з операційною компанією, послуги якої становлять 30% доходів від експлуатації апартаменту як готельного номеру. За власником апартаменту залишається право безоплатного проживання у його або іншому апартаменті у визначений період лише раз на рік.

Якщо ж пайовик не погоджується на купівлю апартаментів, його попереджають: у комплексі кількість квартир – обмежена. Проте компанія все ж спробує підібрати вам на заміну помешкання, яке, правда, знаходитиметься не там, де обране раніше, якщо ви виконаєте запропоновані нею умови: розірвете договір про пайову участь та укладете попередній договір купівлі-продажу квартири.

У цьому документі, звертають увагу пайовики, міститься така кабальна вимога: обов’язкове підписання договору з експлуатуючою організацією, що визначена продавцем, про надання послуг з утримання будинку і прибудинкової території. Тобто, незалежно від того: є покупець власником квартири чи апартаментів, на нього лягають видатки з утримання готельного комплексу, розмір яких попередньо не обумовлюється. «Привабливі» перспективи чи не так?

Як стверджує Денис Лайков, переважна більшість пайовиків на такі нововведення не погоджується, хоча дехто, переживаючи, що залишиться взагалі ні з чим, таки піддався на пропозиції власників об’єкту. Якою є кількість ошуканих людей, які колись повірили в казочку від ТКС, Денис точно відповісти не може.

Йому вдалося розшукати та налагодити контакти лише із 50 товаришами по нещастю, географія проживання яких охоплює ледь не всю Україну: Київ, Донецьк, Артемівськ, Одеса, Івано-Франківськ, Калуш, Львів, Червоноград, Дрогобич.

Але і це ще не вся правда про те, що відбувається за лаштунками фасаду «Лісової пісні».

Остап Бендер відпочиває

Нещодавно директор ТзОВ «Інвестиції і консалтинг» Оксана Хомик звернулася до Трускавецької міськради з проханням надати будинку на вул. Сагайдачного, 14а дві поштові адреси: готельному комплексу залишити Сагайдачного, 14а, а житловому – присвоїти Сагайдачного, 14б.

У цьому проханні товариству було відмовлено. Як нам стало відомо з конфіденційних джерел, кілька днів перед тим на адресу міськради надійшло повідомлення від керівництва ПАТ «ВіЕйБі Банку» про договір іпотеки, який був укладений з товариством у 2008 році.

За умовами цього договору ТзОВ «Інвестиції і консалтинг» передало банку: земельну ділянку площею 0,64 га, об’єкт незавершеного будівництва та майнові права на 172 квартири в житловому будинку на вул. Сагайдачного, 14а! Якщо зміни, які товариство внесло до детального плану території будівництва комплексу, будуть затверджені, і житловий сектор у ньому отримає адресу Сагайдачного, 14б, то за адресою Сагайдачного, 14а, вказаною в іпотечному договорі з ПАТ «ВіЕйБі Банк», квартир не існуватиме взагалі!

Що ж, відомий літературний герой Остап Бендер – відпочиває. Сучасні підприємливі ділки пішли значно далі за свого іменитого попередника. Дивує той факт, що «ТКС» виступав офіційним партнером XI Міжнародного економічного форуму, організаторами якого були Львівська облдержадміністрація та обласна рада. І навіть презентував там свій інвестиційний проект – «Лісову пісню».

Довідка. Холдинг ТКС заснований у 1998 році як диверсифікована група компаній з продажу товарів повсякденного попиту і надання інших послуг курортним установам Західної України. У секторі нерухомості холдинг працює з 2003 року. На сьогодні в його структурі існують три ключових бізнес-напрямки: девелопмент, будівництво і виробництво бетону. Генеральний директор холдингу Іван Торський посів 60 місце у списку 200 найбагатших людей України за версією 2011 року тижневика «Фокус».

Ольга Куц, м. Трускавець, www.vgolos.com.ua

(Переглядів 722 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви