Трішки про «Самопоміч»…

By  | 19.10.2016 | Filed under: Публікації

Те, що об`єднання «Самопоміч» у Трускавці на місцевих виборах 2015 року здобуло найбільшу підтримку виборців – це факт. Сталося це завдяки тому, що номером 1 у партійному списку був найрейтинговіший кандидат на мера, тодішній головний лікар міської лікарні, а зараз міський голова Трускавця Андрій Кульчинський.

Пройшли вибори, «Самопоміч» отримала мандат довіри трускавецького виборця, навколо мера сформувалася нова команда. В цей же час почала викристалізовуватися і опозиція – з числа «вчорашніх», тобто козирних, і «других» за результатом, тобто представників команди Ігоря Кісака. Здавалося, все зрозуміло, «Самопоміч» з коаліційними партнерами при владі, КУН та невдахи в опозиції. Але це тільки на перший погляд. Насправді ж амбіції одних, інтриги других та неправильні дії третіх доводять до того, що найуспішніша в 2015 році сила може зійти з політичної сцени у Трускавці і маргіналізуватися. І причин, як завжди, слід шукати не лише у зовнішніх чинниках, але і у внутрішніх «недоробках».

Одним із дзвіночків того, що не все гаразд із трускавецькою «Самопоміччю», став як мінімум дивний пост депутатки Трускавецької міської ради від цієї політичної сили Віри Сазонової від 28 червня 2016 р., присвячений Дню Конституції України. Окрім вітання від Об`єднання «Самопоміч» та мера Андрія Кульчинського, депутатка розмістила вітання … Ігоря Кісака та Р. Козира. Як кажуть, випадковостей не буває…

Не таємниця, що Віра Сазонова претендувала на пост секретаря Трускавецької міської ради, але цю посаду зайняла довірена особа Андрія Кульчинського на виборах 2015 р. Наталія Пономаренко, № 1 у трускавецькому списку партії «Батьківщина». Чи не тому в ряді інших постів та публікацій депутатки від «Самопомочі» можна прослідкувати намагання нав’язати читачам думку, що насправді не «Самопоміч» керує Трускавцем, а «Батьківщина» і «Свобода» (натяк на заступника мера з питань ЖКГ Олексія Балицького, який є головою Трускавецької міської організації ВО «Свобода» та депутатом обласної ради від цієї політичної сили). Що це, намагання уникнути відповідальності за певні промахи чи свідоме шкідництво «троянського коня»? Удар ворога можна гідно зустріти, стерпіти чи відбити, а от удар ножем у спину – то щось зовсім іншого…

Отже, про відповідальність за промахи. Як би не намагалася Віра Сазонова нав’язати думку, що не одна «Самопоміч» керує Трускавцем, аргументів проти такої думки більш ніж достатньо.

Після приходу до влади висуванця «Самопомочі» Андрія Кульчинського посаду одного із двох заступників (де-факто першого заступника) зайняла людина, яка для «Самопомочі» Трускавця у виборчому процесі 2016 р. відіграла явно не другорядну роль. Мова йде про Олександра Ткаченка.

Керуючою справами ТМР стала кандидат у депутати ТМР від «Самопомочі» Олена Петранич.

Крісло директора інформаційно-курортного центру посів Олександр Боднар, який теж брав участь у виборчому процесі «Самопомочі».

У відділ інформаційного забезпечення ТМР на роботу були прийняті журналіст Тетяна Вінницька, котра в 2015 балотувалася в депутати власне від «Самопомочі», і Наталія Пасаман-Туркевич, котра допомагала «Самопомочі» в інформаційній кампанії на трускавецьких виборах-2015.

Кандидат в депутати ТМР від «Самопомочі» Тетяна Татомир і надалі залишилася керувати трускавецькою культурою, хоча й була призначена на цю посаду Р. Козирем в нагороду за підтримку його на виборах-2010. Її чоловік, екс-редактор «Джерел Трускавця» Любомир Поливка, котрий у 2015 явно висловлювався як симпатик «Самопомочі», став новим директором КП «Редакція міського радіомовлення».

Інша кандидатка в депутати ТМР від «Самопомочі» Олена Савченко стала керівником юридичного відділу ТМР.

Наталія Скибак, яка також працювала на перемогу «Самопомочі» у Трускавці і була довіреною особою Андрія Кульчинського, очолила управління розвитку міста.

На відміну від інших політичних сил, які мають тільки по одному-двох представників у трускавецькому виконкомі, у «Самопомочі» їх аж чотири. Окрім мера та його заступника цю політичну силу ще представляють офіційний лідер трускавецької «Самопомочі» Микола Онисько та Олег Габриш (кандидат в депутати від «Самопомочі»).

Тільки цього переліку досить, щоб заперечити Вірі Сазоновій на аргумент, буцімто «Самопоміч» не при владі у Трускавці. Якщо до цього додати, що голова фракції «Самопоміч» в Трускавецькій міській раді Олег Карпин очолив бюджетну комісію (бюджетна та земельна комісії в кожній раді вважаються найпривабливішими), то стає зрозумілим, що далі продовжувати щось комусь доводити немає сенсу.

А що з «Батьківщиною» та «Свободою»? Попри всі наші бажання нам не вдалося знайти ні одну людину крім Пономаренко та Балицького, які б стали новими обличчями влади у Трускавці від цих двох політичних сил. Так що тут теж – не аргумент, а якісь особисті образи пані Віри Сазонової.

Але у трускавецької «Самопомочі» проблеми не тільки з одною Вірою Сазоновою. Зупинимося хоча б на трьох інших «слизьких» темах, хоча їх є і більше…

Перше. Мовчання ягнят. Відсутність адекватної реакції на закиди опонентів. Починаючи від незрозумілої відсутності реакції на очорнення Олександра Ткаченка (і на очорнення міського голови теж), та закінчуючи на відсутності чіткої декларації підтримки позиції міського голови в усіх його починаннях. В усіх! Цього нема.

На пленарних засіданнях сесій міської ради «Самопоміч» вряди-годи висловлює позицію фракції по питаннях, які надсилаються «зверху», але чіткої позиції по власне трускавецьких справах чомусь не лунає. Це що, ігнорування опонентів, небажання загострювати стосунки з ними чи безхребетність? А з другої сторони, це що, намагання певним чином дистанціюватися від Андрія Кульчинського, який де-факто на своєму «горбі» і привів до влади у Трускавці «Самопоміч»?

Друге. У страху очі великі. Незрозуміла позиція щодо ОТГ. «Самопоміч», як і деякі інші політичні сили у Трускавці, не в захопленні від ідеї Андрія Кульчинського щодо «Великого Трускавця». І причина явно не в самій адмінреформі чи в новому форматі Трускавця як центру великої громади. Причина – у страху, в боязні дочасних виборів. Навряд чи «Самопоміч» повторить успіх виборів-2015 у Трускавці. Бути вибитим з містечкового політичного Олімпу – це неприємно. Тому представники трускавецької «Самопомочі» або мовчать, або ж, як згадувана вже Віра Сазонова, легенько підігрують командам Р. Козира та Ігоря Кісака у їх протидії реалізації ідеї «Великого Трускавця».

Третє. Вночі всі кішки сірі, а жінки однакові. Харизма. В команді трускавецької «Самопомочі» багато розумних та порядних людей. Чого вартує хоча б Олег Карпин та його колосальна робота щодо промоції міста-курорту через Міжнародний кінофестиваль «Корона Карпат». Чого вартують волонтерські акції «самопомочівців», участь у благодійних проектах (допомога дітям-сиротам в інтернатах, незахищеним соціальним верствам населення тощо). Та якщо уявити, що Андрій Кульчинський відійшов би від «Самопомочі», то ця політична сила у Трускавці може вважатися приреченою. Бо станом на сьогоднішній день немає такої людини, яка б могла замінити Андрія Богдановича у Трускавці. В місцевій «Самопомочі» просто нема людини, яка мала б відповідну харизму і повела б «Самопоміч» на наступні вибори. Порядні люди є, харизматичних лідерів брак. В інших партіях є (хоч не всіх), а тут нема. Нема…

Коли будуть вибори до місцевих рад, не знає точно ніхто. Чи збереже Андрій Кульчинський вірність «Самопомочі» чи піддасться спокусі піти від престижніших політичних сил типу БПП «Солідарність», «Батьківщина», Радикальна партія чи «Свобода», теж ніхто сказати не може. Поки що «Самопоміч» у Трускавці бере від життя все, що може – і цим уподібнюється «фронтозмінівцям». Хотілося б, щоб доля до них була милостивішою, ніж до «смугастих» воїнів Арсена.

Влада смакує, затягує, змінює, змушує вчиняти певні дії, говорити певні слова. Та тільки навіщо казати, що «Самопоміч» у Трускавці не при владі? Слово – не горобець, воно має властивість справджуватися. Тому краще такого не говорити, краще з такими висловлюваннями бути обережними…

Володимир Ключак

P.S. Для тих, хто захоче заперечити: уважно погляньте на цю світлину. Це скрін-шот з посту депутатки від «Самопомочі» Віри Сазонової, в якому вона поширює статтю «Джерел Трускавця». Зверніть увагу на висловлювання щодо «політичних партій, з яких сформована команда міського голови Трускавця, а саме «Свободи» та «Батьківщини». Sapienti sat.

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Трускавець запрошує на День молоді
  20.06.2018 | 16:10

  Також читайтеМузей придбає старі речі для експозиції (0)Продається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на турнір повітряних куль (0)

 • Підтримаймо християнський табір у Стебнику!
  20.06.2018 | 11:11

  У Стебнику при греко-католицькому храмі Успення Пресвятої Богородиці в парафії Христа Чоловіколюбця (настоятель о. Володимир Лужецький) запрацював дитячий християнський табір. З понеділка, 18 червня, по суботу, 23 червня, дітки стебничан мають можливість поєднувати оздоровлення з відпочинком та християнською наукою. Всього в таборі оздоровлюється 60 дітей, з ними працює 20 волонтерів, а також катехити, вчителі, священики [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви