Трускавець прийматиме Літературний фестиваль

By  | 08.10.2018 | Filed under: Публікації

Не встиг відшуміти БлогерФест «TRUTHкавець», як курортна столиця Україна вже готується приймати літературний фестиваль – «Трускавецький ЛітФест».

З четверга по суботу 25-27 жовтня Трускавець стане місцем зустрічі відомих тепер і відомих в майбутньому літераторів. Але заходи не обмежаться одним лише Трускавцем, бо серед локацій ЛітФесту – школи та бібліотеки Борислава, Уличного, Модрич, Доброгостова, а також Дрогобицький педуніверситет. А в самому Трускавці окрім центральної локації – готелю «Трускавець 365» – зустрічі та майстер-класи, виставки та дискусії проходитимуть також у  ресторації «Клюберг», двох музеях міста, релігійно-просвітницькому центрі ім. о. І. Валюха і також в школах та бібліотеках міста.

Детально про наміри, цілі, учасників та заходи «Трускавецького Літфесту» розповіли 8 жовтня на прес-конференції начальник управління розвитку міста ТМР Наталія Скибак та автор ідеї фестивалю, керівник проекту «Перехресні стежки» Анна Литвин. Фестиваль відбувається завдяки перемозі трускавецького проекту в конкурсі від Українського Культурного Фонду. Його вартість 87 тис. 774 грн. – це мізер в порівнянні з тими наслідками, які може мати цей культурний літературно-митецький захід. Зрештою, Анна Литвин зізнається, що можливо потрібно буде залучати спонсорські кошти, адже заплановано зробити так багато, а кошти потрібні на все – і на дорогу, і на організацію тих чи інших заходів, і на сувеніри чи інші потреби. Але шкіра вартує виправи, адже Трускавець буде асоціюватися як місто здоров`я не лише фізичного, а й духовного, душевного, інтелектуального.

Метою «Трускавецького ЛітФесту» є  популяризація читання як цікавої форми дозвілля та презентація читання як однієї із головних складових духовного розвитку людини. Організатор заходу – Трускавецька міська рада, координатор та автор ідеї – громадська діячка Анна Литвин. Проект реалізується за підтримки Українського Культурного Фонду.

Участь у першому  книжково-літературному «Трускавецький ЛітФест» візьмуть 37 видатних літераторів та митців та 15 видавництв. На учасників фестивалю чекає живе спілкування з популярними письменниками та поетами сучасності, зустрічі з авторами, автограф-сесії, презентації книг, поетичні читання, літературні дискусії та екскурси, семінари та круглі столи, майстер-класи з розповідання історій, театрального декламування, літературні, ілюстраційні та читацькі майстерні, фотовиставка, виступи музичних гуртів, театральні інсталяції. На кожен з заходів вхід буде вільним, тож тепер слово за трускавчанами – чи вони є культурними, освіченими, інтелектуальними людьми і прийдуть на цей фестиваль, чи, може, вони є занадто обмеженими та тупими, щоб звертати увагу на такі заходи.

Учасниками «Трускавецького ЛітФесту» є чимало знаних постатей, проте є й маловідомі прізвища, котрі мають всі шанси стати іменами в сучасній українській літературі. І приємно, що серед них – наші краяни Єва Райська та Андрій Юркевич.

Одним з маститих письменників та поетів, котрий теж має стосунок до нашого міста-курорту, адже зараз проживає в ньому, є Василь Кузан, родовитий закарпатець. Ще одним трускавчанином, котрий візьме участь в фестивалі як учасник, є поет В`ячеслав Умнов. Ну і Лев Скоп, наш знаменитий митець-дрогобичанин, як же без нього?

А ось ті почесні гості, котрих прийматиме курортна столиця Україна наприкінці жовтня: лауреати Національної премії України ім. Т. Шевченка Мирослав Дочинець та Галина Пагутяк (можливо буде і Василь Шкляр),  перекладач та письменник Андрій Содомора, Ганна Осадко, Марія Чумарна, Наталія Дзюбенко-Мейс, Василь Габор, Надія Гуменюк, Дара Корній, Дмитро Білий, Тетяна П`янкова, Іван Гентош та ще зо два десятки осіб, котрі значною мірою прислужилися та й далі прислужуються українській культурі, літературі, мистецтву, науці чи журналістиці.

Оскільки всі заходи є відкритими, то кожен бажаючий може прийти, подискутувати, висловити власну думку. Буде можливість побачити театральні постановки та обговорити надзвичайно серйозні теми, купити дитячу книгу чи цікавий твір художньої літератури для дорослих або ж взяти участь в майстер-класах.

Детальна програма «Трускавецького ЛітФесту» буде опублікована і на офіційному веб-сайті Трускавецької міської ради, і на «Трускавецькому віснику». В соціальній мережі Фейсбук вже створено сторінку фестивалю. Організатори запрошують до співпраці волонтерів, і надіються, що мета фестивалю, а саме популяризація книги, читання та Трускавця, буде досягнута.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Шевченківські дні у Трускавці
  22.02.2019 | 11:48

  Також читайтеГурт «Кулі» дасть концерт в Дрогобицькому районному Народному домі (0)У Бориславі вшанували Мирослава Скорика (0)У Трускавці пройде зустріч з відомим лемківським поетом та громадським діячем Петром Мурянкою (0)Продовжувачі батярських традицій (0)

 • Футбольна школа проводить набір дітей
  20.02.2019 | 10:00

  Футбольна школа “КМС” (м. Трускавець) проводить відбір дітей 2006-2007 р. н. Кількість дітей обмежена (16-18 чол.). Тренери з ліцензіями, індивідуальний підхід до кожної дитини, участь в якісних футбольних турнірах як в Україні, так і за кордоном, можливість переглядів дітей фахівцями з топових клубів України та Європи. Тел.: 096-064-71-97, 068-292-01-04. Також читайтеВ червні у Трускавці пройде [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви