Трускавець співпрацюватиме з Азербайджаном в галузі освіти

By  | 16.11.2018 | Filed under: Публікації

Навчально-виховний комплекс «Середня загальноосвітня №2-гімназія» м. Трускавця розвиває співпрацю не лише з навчальними закладами України, а й виходить на міжнародний рівень. Ми вже подавали інформацію про партнерські проекти нашої школи-гімназії з польськими та німецькими містами, які базуються на обміні досвідом та запровадженні у Трускавці сучасних технологій. А тепер географія партнерства розшириться за рахунок Азербайджану. Так, сьогодні, 16 листопада, підписано Меморандум про співпрацю між НВК «СЗШ №2-гімназія» м. Трускавця та середньою школою ім. Алхана Алханова міста Сабір в Шемахинському районі Республіки Азербайджан.

Меморандум передбачає:

- обмін передовою практикою в сфері науки и освіти;

- педагогічні дискусії серед вчителів шкіл;

- вивчення та впровадження інновацій, які використовуються в в школах Азербайджану та України;

- регулярний обмін ідеями різноманітної тематики між педагогами та учнями з використанням онлайн-комунікацій;

- святкування знаменних дат двох країн в школах;

- проведення різноманітних заходів в сфері педагогічної практики;

- методичну підтримку і рекомендації викладання іноземної мови в школі;

- організацію спільних семінарів і конференцій;

- організацію дебатів серед учнів;

- спільне представлення шкіл-побратимів в тій чи іншій країні;

- проведення освітніх обмінів учнями в обумовлений час;

- участь в інших проектах та програмах з спільними  інтересами.

Директор азербайджанської школи Ґюльнура Бабашова та вчителька Вефа Вахідова перебувають у Трускавці і вражені нашим містом. Вони кажуть, що люди тут надзвичайно приємні та гостинні, а погода нагадує їм рідну осінь в Шемахі. З Трускавцем та Дрогобичем їх ознайомив голова Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов. Наші азербайджанські друзі, а тепер ще й партнери поспілкувалися з генеральним директором готельно-курортного комплексу «Карпати» Левом Грицаком, мером Дрогобича Тарасом Кучмою, побували на Міжнародному конкурсі вокалістів пам`яті азербайджанського співака Мусліма Магомаєва, котрий проходить цими днями в Трускавці.

Та найвагомішим здобутком вчителів з Азербайджану стало власне підписання Меморандуму про співпрацю між двома школами.

- Ми хочемо, щоб наші азербайджанські діти відкрили для себе Україну, побачили як живуть та навчаються їхні ровесники у Трускавці, ознайомилися з цим затишним містом-курортом, – каже Ґюльнура Бабашова. – У свою чергу діти та вчителі з Трускавця відвідають Азербайджан, який для більшості українців все ще є terra incognita. Гадаю, що така співпраця буде результативною і від цього виграють обидві сторони.

- Ми відкриті на світ і готові не тільки вчитися від інших, але і ділитися тими позитивними напрацюваннями та здобутками, якими може похвалитися наша школа-гімназія, – каже директор НВК «СЗШ №2-гімназія» Роман Гудзеляк. – Вже після першої зустрічі з нашими азербайджанськими колегами Ґюльнурою Бабашовою та Вефою Вахідовою стало зрозуміло, що ця співпраця обіцяє бути цікавою, плідною та перспективною. Маю надію, що Меморандум стане поштовхом не тільки для покращення азербайджансько-українських відносин в галузі освіти, а й буде додатковою промоцією нашого міста-курорту в Республіці Азербайджан.

- Мені приємно, що окрім економічної та культурної співпраці між містами України та Азербайджану, яку всіляко підтримує наш Альянс, ми розвиваємо і співпрацю в освітній галузі. Це не перший наш освітній проект, адже ми реалізували такі ініціативи з вищими та професійно-технічними навчальними закладами. І ось тепер ми ініціювали такий проект між загальноосвітніми школами. Сподіваюся, що цей пілотний проект освітньої співпраці між Трускавцем та Сабіром матиме продовження і для інших міст України та Азербайджану, – каже голова правління Міжнародного Альянсу «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Для любителів риболовлі
  30.05.2019 | 13:17

  Також читайтеДо уваги населення міста Трускавця (0)Запрошуємо на роботу (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти грант у розмірі 15 тисяч гривень (0)

 • Запрошуємо на роботу
  27.05.2019 | 14:33

  Готельно-курортний комплекс «Карпати» (м. Трускавець, вул. Карпатська, 2) запрошує на роботу кухарів, мангальщиків, офіціантів, покоївку, молодшу медичну сестру, робітника із догляду за тваринами. Заробітна плата згідно зі штатним розписом. Довідки за тел. (03247) 6-21-22 (відділ кадрів). Також читайтеДля любителів риболовлі (0)До уваги населення міста Трускавця (0)Великдень у Трускавці (афіша) (0)Молоді люди з Трускавця можуть виграти [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви