Тут міг би бути комунальний готель…

By  | 20.04.2018 | Filed under: Публікації

Приємно пройтися центральною частиною Трускавця. Все охайно, ошатно, будівлі милують око. Серед модернових споруд на Шевченка – не лише новобудова «Міротелю», а й торговий центр «КУБ». А ще якихось вісім-десять років тому тут була споруда, яку інакше як «будинок-привид» ніхто й не називав. Колишній магазин «Дитячий світ» (згодом «Мозаїка») перетворився в пустку, і тільки рука нового власника-господаря відвернула лиху долю руйнації цієї споруди в центрі Трускавця.

На жаль, у Трускавці таких «будинків-привидів» не бракує й зараз. І мова не лише про нагірну частину курорту, де «привидами» стали цілі санаторії та верхній бювет. «Привидом» є будівля колишньої дитячої лікарні. «Привидами» є окремі довгобуди на Воробкевича-Макомацького. Зрештою, «будинком-привидом» є будинок на Стуса, 6, а саме пансіонат «Мінерал», зблокований з гуртожитком, знаним в народі як «Червона рута».

Кілька років тому тут проводився ремонт даху зі спорудженням надбудови. Будівлю було огороджено, працювали майстри. Мешканці поблизьких територій погодилися на незручність перекриття проходу до магазину «Овочі-фрукти» та д/у «Ялинка». Надіялися, що «реанімація» будинку буде успішною, і тут житимуть люди. Та не так сталося, як гадалося.

Весна 2018 року. Все навколо цвіте та пахне. На вулиці Стуса люди причепурюють свої оселі, слідкують за чистотою на подвір`ях. І лише одна багатоповерхівка на цій вулиці, а саме «Мінерал», світить вибитими шибами, роззявленими пащеками дверей, сірістю та убогістю зовнішнього вигляду. Стуса, 6 перетворюється на руїну…

Нещодавно довелося почути інформацію, що нібито з приміщення колишньої санстанції (пров. Тихий, 1), котра нещодавно через суд була повернута у комунальну власність, планується зробити комунальний готель. Мовляв, приїжджають різноманітні закордонні делегації, їх завжди треба десь поселяти, розміщати, і таким чином можна буде вирішити цю проблему. Ідея добра, і вартує підтримки.

Зрештою, добрий господар у місті мав би звертати увагу на кожен непорядок і прагнув вирішити проблему. Для прикладу, чому б не розпочати із того ж «Мінералу» від Стебницького ГХП «Полімінерал»? Поцікавитися ціною, і викупити по можливості це приміщення для міста з подальшим переоблаштуванням його під той же комунальний готель. Інший варіант – викупити з метою облаштування пересильного фонду. Або ж просто надати там квартири людям, які потребують покращення житлових умов чи й житла взагалі. Напевно, отримавши дах над головою, нові мешканці власноручно облаштували б собі родинні гніздечка, і «будинок-привид» на Стуса, 6 став би нічим не гіршим від інших будинків на цій вулиці. Як кажуть, головне бажання і перший крок…

А тим часом «ракова пухлина» нагірної частини курорту поволі сповзає вниз. Інформація про банкрутство одного з тамтешніх санаторіїв, чутки про плани виставити на продаж інший санаторій (вже державний) настроюють на песимізм. Загальна ситуація в державі сприяє відтокові людей в інші країни, підприємці опускають руки і відмовляються від ведення бізнесу, оскільки правила гри змінюються надто часто. В цих умовах як острівець спокою та добробуту мав би уважніше ставитися до всього, що відбувається на його території. Це стосується і влади, і опозиції, і простих громадян, далеких від політики.

Все починається в житті з малого – з зернини хліб, з промінчика зоря… Подібно і Великий Трускавець як в прямому територіальному значенні, так і в контексті розквіту та процвітання, починається з порядку на кожному об’єкті. В тому числі й такому як частинка Стебника у Трускавці, «Мінерал» на Стуса, 6…

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:
 • Левко

  Слушне зауваження міському голові. Андрій Богданович Ви повернулися з Піднебесної може почнете втілювати свої мрії ? Головне є з ким, у нашому місті живуть мешканці наповнені єнтузіазмом Євроінтеграції нашого міста серед яких є і молоді. Яскравий приклад це Богуцький О. Шимко В та багато інших. Які своїм прикладом показують як і де потрібно змінювати все. Удачі Вам .

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Шевченківські дні у Трускавці
  22.02.2019 | 11:48

  Також читайтеГурт «Кулі» дасть концерт в Дрогобицькому районному Народному домі (0)У Бориславі вшанували Мирослава Скорика (0)У Трускавці пройде зустріч з відомим лемківським поетом та громадським діячем Петром Мурянкою (0)Продовжувачі батярських традицій (0)

 • Футбольна школа проводить набір дітей
  20.02.2019 | 10:00

  Футбольна школа “КМС” (м. Трускавець) проводить відбір дітей 2006-2007 р. н. Кількість дітей обмежена (16-18 чол.). Тренери з ліцензіями, індивідуальний підхід до кожної дитини, участь в якісних футбольних турнірах як в Україні, так і за кордоном, можливість переглядів дітей фахівцями з топових клубів України та Європи. Тел.: 096-064-71-97, 068-292-01-04. Також читайтеВ червні у Трускавці пройде [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви