У Дрогобичі запалено легендарного ліхтаря

By  | 24.12.2018 | Filed under: Публікації

Туристичний – хоча ще можливо і звучить незвично, але до такого поняття доведеться звикати. Справді, за останній час тут зроблено багато, щоб закріпитися в туристичній сфері. 2018 рік не був виключенням з правил і подарував декілька нових туристичних маршрутів і принад. І ось під кінець року місцевий туристично-інформаційний центр вирішив закрити рік інновацій на так би мовити світлій ноті.

Запалювання символічного ліхтаря вперше відбулося у пілотному режимі минулої п’ятниці. Наразі нова атракція для туристів є однією зі складових популярної екскурсії вечірнім містом. Після оглядин вежі та підземелля міської Ратуші і вечірньої прогулянки Дрогобичем завершується екскурсія біля відновленого стародавнього ліхтаря, де відбувається ритуал запалювання. Згодом у планах авторів ідеї надавати можливість запалювати ліхтар усім бажаючим після невеликого тесту на достойність, адже робота ліхтарника делегувалася виключно достойним.

Власне, тут варто згадати легенду про дрогобицького ліхтарника Марціна, який з’явився свого часу невідомо звідкіля, проте одразу став шанованою особою у місті. Він першим прокидався і останній залишав вулиці Дрогобича. Його любили та поважали, оскільки в період між запалюваннями ліхтарів з ним любили погомоніти про буденні справи, і непомітно для себе отримували прості та слушні поради. Такий собі ліхтарник-психолог усіх дивував своїм тонусом та енергією. Кажуть, уся таємниця ховалася у каві, котру той готував за спеціальним рецептом. Тому і невипадково екскурсія завершується біля затишного кафе «У Марціна», де сьогодні намагаються відтворити той загадковий рецепт кави.

Насправді весь туристичний креатив відбувається у добре продуманому стилі, тож легендарний ліхтар органічно вписується у загальну концепцію екскурсії стародавнім містом, доповнюючи її новою порцією легенд та таємниць. Тому якщо вам не вистачає світла – маєте змогу доторкнутися до легенди, отримуючи порцію нових і світлих вражень.

Ярослав Баран

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №89934 Хижина СПА
  21.12.2018 | 09:37

  Отель “Хижина СПА” https://higinaspa.com.ua/ расположен в любимой части города Трускавец среди наших гостей согласно независимым отзывам. Этот дизайн-отель расположен в курортном городе Трускавец. К услугам гостей бесплатный кинотеатр, оздоровительный центр и солнечная терраса, а также индивидуально оформленные номера с телевизором с плоским экраном. Каждый номер спа-отеля “Хижина” с гостиной зоной декорирован в уникальном стиле. В [...]

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви