У Трускавці пройшла зустріч з письменником Мирославом Дочинцем

By  | 12.11.2015 | Filed under: Публікації

У середу, 11 листопада, в кафе «Здоров`я» на бульварі Торосевича у Трускавці (званого в народі «Кафе Сергія Розори») вечірньої пори відбулася цікава та пізнавальна зустріч з письменником та журналістом, лауреатом Шевченківської премії України Мирославом Дочинцем. Пан Мирослав перебуває в турне в нашому регіоні, вже побував на зустрічах у Бориславі та Дрогобичі, а сьогодні, 12 листопада, зустрінеться з читачами в центральній бібліотеці Самбора.

На зустріч прийшло багато поціновувачів творчості Мирослава Дочинця, а також люди, які люблять книгу, цінують її і раді поспілкуватися з непересічною людиною. Серед тих, хто побував на зустрічі – гостя з Італії, кілька вчителів української мови та літератури з НВК «СЗШ № 2-гімназія» м. Трускавця, директор Трускавецького міського центру зайнятості Маргарита Роман, старший пастор церкви «Добра Новина» у Трускавці Анатолій Кузьмич, кінематографіст зі Стебника Тарас Варивода, завідувач оргвідділу Трускавецької міської ради Тетяна Саліженко, волонтер Леся Гарасимів, члени Польського культурно-просвітницького товариства імені Раймунда Яроша, відпочивальники та трускавчани. Вони слухали прості слова письменника про книги, непересічних людей нашого краю, духовність та карпатську мудрість.

«Вічник. Сповідь на перевалі духу», «Криничар», «Синій зошит», «Многії літа, благії літа», «Карби і скарби», «Любов і шоколад», «Таємниця грошей», «Місячна роса», «Книга надиху», «Мудра книга» – кожне з видань має свою історію і свої цікавинки. Після прочитання книг Мирослава Дочинця прагнеш самовдосконалюватися, пізнавати Божу мудрість, рука тягнеться до головної книги людства – Біблії. Описує письменник із Закарпаття непересічних людей, з якими йому довелося зустрітися в житті чи про яких довідався з монастирських архівів. Без сумніву, славу закарпатцю принесла його книга «Многії літа, благії літа», заснована на мудрих висловлюваннях столітнього «вічника» Андрія Ворона. В Закарпатті є багато талановитих письменників, та ніхто з них не є таким відомим як Мирослав Дочинець.

Та зіркова хвороба не загрожує майстру слова. Він щирий та простий і на провокативне запитання, як його книги змінюють людей, відповідає, що пише їх, аби змінитися самому. Адже не можна змінити світ, не змінивши себе – ця мудрість є і в Біблії, і в народній мудрості Карпат, і в дзен-буддизмі в Японії, де вирішили взятися за переклад цікавих книг українського письменника. До речі, Дочинця перекладають і німецькою, англійською, польською та іншими мовами, а за мотивами твору «Вічник» готуються зйомки художнього фільму.

Зустріч з Мирославом Дочинцем – не якась рекламна акція, адже його книги вже давно не потребують реклами. Як каже гостя з Італії, українці за кордоном теж слідкують за творчістю закарпатського письменника і його книги дають насолоду милозвучністю мови, глибинами мудрості, любов`ю до рідної землі та рідного народу. Практичні поради, закладені в книгах Дочинця – прості і дієві. Більше пити чистої води, дихати свіжим повітрям, дивитися на зелень лісів та трав, ходити босоніж, полюбити всі живі створіння, вміти дякувати Богові-Творцеві за все, що є, що було і що буде.

На закінчення додамо, що якщо Ви прагнете прочитати книги Мирослава Дочинця, а коштів на їх придбання у Вас немає, то можна позичити собі ці цікаві енциклопедії народної мудрості в бібліотеках Трускавця. Після прочитання окремих книг можна навіть стати багатим, зрозумівши сутність грошей та зумівши встановити над ними свою владу як колишній убогий байстрюк Кутьо (по-угорськи – Пес), який став найбагатшим чоловіком домінії в вароші Мункач (книга «Криничар»). Читайте – і нехай Ваша душа насолоджується внутрішнім спокоєм та душевною теплотою книг, виготовлених з кукурудзяної (кіндеричної) соломи сонячного Закарпаття, срібної землі русинів та інших народів…

Володимир Ключак

Трускавецький вісник

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • №71998 Ремонт Холодильників,Морозильних Камер,Пральних Машин на дому т.0675836930
  26.04.2017 | 13:35

  Виконую Ремонт Холодильників,Морозильних Камер,Пральних Машин на дому у замовника у м.Дрогобич,Стебник,Трускавець,Борислав,Стрий та у селах району т.0675836930 Трускавецький вісник Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (284)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за [...]

 • У Трускавці прийом громадян проведе заступник прокурора Львівської області
  26.04.2017 | 11:02

  16 червня 2017 року об 11 год. у приміщенні Трускавецького відділу Дрогобицької місцевої прокуратури (м. Трускавець, вул. Річки, 31, тел. (247) 5-41-73) буде проводити особистий прийом громадян заступник прокурора Львівської області Борейко Галина Дмитрівна. Трускавецький вісник Також читайтеПрокуратура наполягає на стягненні пайової участі у розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури (0)Звернення Дрогобицької місцевої прокуратури (0)У Дрогобицькій [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

VK опитування: Найбільш впливова особа Трускавця

Архіви