У Трускавці відсвяткували Новруз

By  | 22.03.2018 | Filed under: Публікації

Кожен народ має свято приходу весни і радіє весняному рівноденню, потеплінню, оживанню природи. Новруз (інша назва Навруз) – це веселе свято весни, східний Новий Рік. Новруз відзначають у багатьох мусульманських країнах, але по-особливому готуються до цього свята в Азербайджані. Новруз-Байрам (слово «байрам» означає свято, святкування) – одне з найулюбленіших свят для дорослих та дітей в Азербайджані. І навіть в діаспорі чи на виїзді азербайджанці намагаються гідно відзначити Новруз-Байрам.

21 березня у Трускавці відбувся концерт з нагоди свята Новруз. Ініціатором відзначення азербайджанських національних та мусульманських релігійних свят у Трускавці є Міжнародний альянс «-Україна», тож і цей концерт відбувся з ініціативи та за сприяння очільника альянсу Ельмара Мамедова. У своєму вступному слові Ельмар Мамедов привітав всіх учасників концерту зі святом весни, зі східним Новим роком.

- Хоча надворі ще біліє сніг, який вкрив землю пухнастою ковдрою, проте на душі у нас тепло та радісно, – каже Ельмар Мамедов. – Адже кожен з нас знає, що весна близько, і ніщо не спинить її прихід. Я вдячний Вам, що Ви прийшли розділити з нами радість святкування Новруз-Байраму і тішуся з того, що тут, в залі, присутні люди різних національностей, які зустрічають весну у Трускавці. Бажаю всім душевного тепла, затишку і весняного настрою!

Привітали учасників дійства зі святом Новруз і Народний артист України, очільник Азербайджанського культурного центру Гурбан Аббасов та ведуча популярного шоу «Ревізор» на «Новому каналі», співачка Наталія Кудряшова. Вони виконали ряд народних пісень, арій з опер та оперет, авторські пісні, зокрема ті, які старше покоління пам’ятає у виконанні незабутнього Мусліма Магомаєва. Твори звучали українською, азербайджанською, російською та італійською мовами.

Концерт відбувався в залі готельно-курортного комплексу «Карпати», проте на захід прийшло багато гостей і з інших оздоровниць Трускавця та азербайджанці, котрі постійно проживають в місті-курорті. Атмосферу радості та добра Гурбан Аббасов і Наталія Кудряшова створювали не лише піснями, але і короткими розповідями. Оплески та гучні «Браво!» супроводжували кожен виступ артистів, а особливо сподобалося слухачам «O sole mio» у виконанні Гурбана Аббасова.

Голова МА «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов щиро подякував співакам за чудовий вечір та вручив квіти Наталії Кудряшовій. «Ми не прощаємося з вами, ми кажемо: «До побачення!», – сказав Гурбан Аббасов.

Артисти поїхали дарувати радість з нагоди свята приходу весни до інших українських міст, а в Трускавці після їхнього виступу весна почала значно сміливіше заявляти про свої права. Сонечко світить та гріє, сніг топиться, пташки весело щебечуть. Все свідчить про те, що весна переможе. І нагадують про це також свята різних народів – Великдень, Песах, Новруз-Байрам – свята весни і пробудження природи.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо на фестиваль циркового мистецтва “Трускавецький фігляр”
  20.04.2018 | 15:21

  Також читайтеЗапрошуємо на роботу адміністратора (0)Запрошукємо на роботу адміністратора та офіціанта (0)Запрошуємо на роботу директора та бухгалтера (0)На роботу потрібні медсестра та дієтсестра (0)

 • DoorFloor – двері та підлогове покриття
  19.04.2018 | 17:38

  Салон та інтернет-магазин DoorFloor пропонує якісні та надійні вхідні та міжкімнатні двері переглянути каталог можна за посиланням – https://doorfloor.ua/mizhkimnatni-dveri/mizhkimnatni-dveri-tryskavec Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (284)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви