У Трускавці відсвяткували Новруз

By  | 22.03.2018 | Filed under: Публікації

Кожен народ має свято приходу весни і радіє весняному рівноденню, потеплінню, оживанню природи. Новруз (інша назва Навруз) – це веселе свято весни, східний Новий Рік. Новруз відзначають у багатьох мусульманських країнах, але по-особливому готуються до цього свята в Азербайджані. Новруз-Байрам (слово «байрам» означає свято, святкування) – одне з найулюбленіших свят для дорослих та дітей в Азербайджані. І навіть в діаспорі чи на виїзді азербайджанці намагаються гідно відзначити Новруз-Байрам.

21 березня у Трускавці відбувся концерт з нагоди свята Новруз. Ініціатором відзначення азербайджанських національних та мусульманських релігійних свят у Трускавці є Міжнародний альянс «-Україна», тож і цей концерт відбувся з ініціативи та за сприяння очільника альянсу Ельмара Мамедова. У своєму вступному слові Ельмар Мамедов привітав всіх учасників концерту зі святом весни, зі східним Новим роком.

- Хоча надворі ще біліє сніг, який вкрив землю пухнастою ковдрою, проте на душі у нас тепло та радісно, – каже Ельмар Мамедов. – Адже кожен з нас знає, що весна близько, і ніщо не спинить її прихід. Я вдячний Вам, що Ви прийшли розділити з нами радість святкування Новруз-Байраму і тішуся з того, що тут, в залі, присутні люди різних національностей, які зустрічають весну у Трускавці. Бажаю всім душевного тепла, затишку і весняного настрою!

Привітали учасників дійства зі святом Новруз і Народний артист України, очільник Азербайджанського культурного центру Гурбан Аббасов та ведуча популярного шоу «Ревізор» на «Новому каналі», співачка Наталія Кудряшова. Вони виконали ряд народних пісень, арій з опер та оперет, авторські пісні, зокрема ті, які старше покоління пам’ятає у виконанні незабутнього Мусліма Магомаєва. Твори звучали українською, азербайджанською, російською та італійською мовами.

Концерт відбувався в залі готельно-курортного комплексу «Карпати», проте на захід прийшло багато гостей і з інших оздоровниць Трускавця та азербайджанці, котрі постійно проживають в місті-курорті. Атмосферу радості та добра Гурбан Аббасов і Наталія Кудряшова створювали не лише піснями, але і короткими розповідями. Оплески та гучні «Браво!» супроводжували кожен виступ артистів, а особливо сподобалося слухачам «O sole mio» у виконанні Гурбана Аббасова.

Голова МА «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов щиро подякував співакам за чудовий вечір та вручив квіти Наталії Кудряшовій. «Ми не прощаємося з вами, ми кажемо: «До побачення!», – сказав Гурбан Аббасов.

Артисти поїхали дарувати радість з нагоди свята приходу весни до інших українських міст, а в Трускавці після їхнього виступу весна почала значно сміливіше заявляти про свої права. Сонечко світить та гріє, сніг топиться, пташки весело щебечуть. Все свідчить про те, що весна переможе. І нагадують про це також свята різних народів – Великдень, Песах, Новруз-Байрам – свята весни і пробудження природи.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №87983 Робота в Польщі
  22.10.2018 | 14:22

  Офіс-менеджер зі знанням польської мови Агенція, яка займається інформаційно-консультаційними послугами по працевлаштуванню в Польщі шукає офіс-менеджерa. Обов’язки: -опрацювання телефонних дзвінків -консультування та ведення клієнтів -частково робота з документацією -організаційна робота по офісу Вимоги: -знання польської мови на розмовному рівні -привітність, вміння спілкуватися з людьми -відповідальність, організованість, цілеспрямованість, пунктуальність -чесність та порядність -досвід роботи не обов’язковий, [...]

 • Запрошуємо на Свято подяки Богові
  16.10.2018 | 09:07

  Також читайтеСвято Жнив у Трускавці пройде 15 жовтня (0)У Трускавці відзначили День подяки (0)Отець Івасівка отримав науковий ступінь доктора (0)Заходи до 76-річчя створення УПА (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви