У Трускавці відсвяткували Новруз

By  | 22.03.2018 | Filed under: Публікації

Кожен народ має свято приходу весни і радіє весняному рівноденню, потеплінню, оживанню природи. Новруз (інша назва Навруз) – це веселе свято весни, східний Новий Рік. Новруз відзначають у багатьох мусульманських країнах, але по-особливому готуються до цього свята в Азербайджані. Новруз-Байрам (слово «байрам» означає свято, святкування) – одне з найулюбленіших свят для дорослих та дітей в Азербайджані. І навіть в діаспорі чи на виїзді азербайджанці намагаються гідно відзначити Новруз-Байрам.

21 березня у Трускавці відбувся концерт з нагоди свята Новруз. Ініціатором відзначення азербайджанських національних та мусульманських релігійних свят у Трускавці є Міжнародний альянс «-Україна», тож і цей концерт відбувся з ініціативи та за сприяння очільника альянсу Ельмара Мамедова. У своєму вступному слові Ельмар Мамедов привітав всіх учасників концерту зі святом весни, зі східним Новим роком.

- Хоча надворі ще біліє сніг, який вкрив землю пухнастою ковдрою, проте на душі у нас тепло та радісно, – каже Ельмар Мамедов. – Адже кожен з нас знає, що весна близько, і ніщо не спинить її прихід. Я вдячний Вам, що Ви прийшли розділити з нами радість святкування Новруз-Байраму і тішуся з того, що тут, в залі, присутні люди різних національностей, які зустрічають весну у Трускавці. Бажаю всім душевного тепла, затишку і весняного настрою!

Привітали учасників дійства зі святом Новруз і Народний артист України, очільник Азербайджанського культурного центру Гурбан Аббасов та ведуча популярного шоу «Ревізор» на «Новому каналі», співачка Наталія Кудряшова. Вони виконали ряд народних пісень, арій з опер та оперет, авторські пісні, зокрема ті, які старше покоління пам’ятає у виконанні незабутнього Мусліма Магомаєва. Твори звучали українською, азербайджанською, російською та італійською мовами.

Концерт відбувався в залі готельно-курортного комплексу «Карпати», проте на захід прийшло багато гостей і з інших оздоровниць Трускавця та азербайджанці, котрі постійно проживають в місті-курорті. Атмосферу радості та добра Гурбан Аббасов і Наталія Кудряшова створювали не лише піснями, але і короткими розповідями. Оплески та гучні «Браво!» супроводжували кожен виступ артистів, а особливо сподобалося слухачам «O sole mio» у виконанні Гурбана Аббасова.

Голова МА «Азербайджан-Україна» Ельмар Мамедов щиро подякував співакам за чудовий вечір та вручив квіти Наталії Кудряшовій. «Ми не прощаємося з вами, ми кажемо: «До побачення!», – сказав Гурбан Аббасов.

Артисти поїхали дарувати радість з нагоди свята приходу весни до інших українських міст, а в Трускавці після їхнього виступу весна почала значно сміливіше заявляти про свої права. Сонечко світить та гріє, сніг топиться, пташки весело щебечуть. Все свідчить про те, що весна переможе. І нагадують про це також свята різних народів – Великдень, Песах, Новруз-Байрам – свята весни і пробудження природи.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • №89934 Хижина СПА
  21.12.2018 | 09:37

  Отель “Хижина СПА” https://higinaspa.com.ua/ расположен в любимой части города Трускавец среди наших гостей согласно независимым отзывам. Этот дизайн-отель расположен в курортном городе Трускавец. К услугам гостей бесплатный кинотеатр, оздоровительный центр и солнечная терраса, а также индивидуально оформленные номера с телевизором с плоским экраном. Каждый номер спа-отеля “Хижина” с гостиной зоной декорирован в уникальном стиле. В [...]

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви