У Трускавці знову принизили віруючих християн

By  | 25.06.2012 | Filed under: Духовність, Публікації

«Трускавецький вісник» в 2011 році вже піднімав тему боротьби трускавецької влади проти віруючих християн. Так, 26 травня минулого року мер Трускавця Руслан Козир вигнав із засідання сесії міської ради пастора церкви «Еммануїл» Ігоря Краснянського – ця протестантська спільнота по сьогодні не отримала розуміння з боку влади, хоча всі інші необхідні погодження на будівництво Дому молитви на околиці міста (вулиця Городище) в неї були. Детальне інтерв’ю з пастором Ігорем, опубліковане в № 61 (305) «ТВ» за 21.06.2011 р., було передруковане численними виданнями, в тому числі РІСУ. Та трускавецька влада продовжує вперто наступати на ті ж граблі і чинити всілякі перешкоди діяльності менших релігійних громад Трускавця, балансуючи на межі порушення законодавства України про свободу совісті та віросповідання, надаючи преференції одним та жорстко утискаючи інших.

Вищенаведене звинувачення зовсім не безпідставне – цього разу трускавецька влада вирішила принизити вже православну громаду. Парафія святого Агапіта Печерського Української Православної Церкви Київського Патріархату отримала відмову виконкому ТМР у спорудженні каплички на вулиці Івасюка. Мотивація «залізна» – є три аргументи, через які православні не можуть там будувати культову споруду. Перший – є рішення сесії з 1995 року, згідно якого визначено, які церкви і де мають бути в Трускавці. Другий – православні УПЦ КП вже мають свою парафію, тож «з вулиці Івасюка до Мазепи ходити не так далеко». Третій – проти цього будівництва протестує отець-декан СДЄ УГКЦ Петро Івасівка. До цих трьох «залізних» аргументів дехто додає ще два – дзвони заважатимуть людям в цьому мікрорайоні і Генплан не передбачає будівництва там культової споруди.

Нам вдалося сконтактуватися з настоятелем парафії преподобного Агапіта Печерського отцем Петром Потоцьким (корінним трускавчанином, до речі) і вислухати його думку з приводу конфлікту. Пригадуємо, що отець Потоцький приходив зі своїми парафіянами на одну з сесій міської ради в цьому році, їх тоді активно годували обіцянками, що все буде гаразд, бо в цей момент значно актуальнішим для влади було виплутатися з питання підвищення тарифів. Тож присутні вірні православні мали змогу тоді побачити, якою ж любов’ю та повагою користується пан мер Козир та вся його управлінська братія у простих мешканців Трускавця, які на заклик «Опори» та ряду політичних сил прийшли пікетувати мерію.

- Мені категорично заборонили приходити на засідання виконавчого комітету 21 червня, а окремі депутати телефонували мені та повідомляли про відмову у підтримці, аж доки я не вирішу це питання з отцем Івасівкою – вони бояться, що він буде агітувати проти них чи їхніх політичних сил. Я розумію, що отець непокоїться, що його парафіяни хрестять у мене дітей, але чому я повинен щось погоджувати з іншими конфесіями, коли ми намагаємося діяти в рамках закону. Теза, що у Трускавці вже є одна парафія УПЦ КП і іншої не повинно бути, взагалі обмежує права наших вірних, – коментує у телефонному режимі ситуацію отець Петро Потоцький.

На жаль, в зв’язку з поїздкою отця Потоцького на Волинь ми не мали можливості взяти у нього детальне інтерв’ю та вияснити всі перипетії цієї непростої проблеми. Тому дозволимо собі подумати над «залізними» аргументами трускавецької влади. Рішення Трускавецької міської ради № 78, прийняте в далекому 1995 році, давно мало б бути скасоване як неактуальне. В ньому записано, що в зв’язку з обмеженістю в земельних ділянках у Трускавці діятимуть три греко-католицькі храми, одна православна церква на Мазепи, одна автокефальна на Роксолани і що потрібно узаконити парафію РКЦ. Та від того часу багато що змінилося. Постала «Вістка миру» на Роксолани, збудували свій Дім молитви баптисти на Івасюка, правляться служби в парафії УПЦ КП Благовіщення Богородиці на Дрогобицькій (район автостанції), активно діє «Добра Новина», котра теж має свій Дім молитви (на вулиці Бориславській), а Царство Єгови пропагують Свідки Єгови на Бориславській. Якщо ж порахувати, скільки земельних ділянок у Трускавці було роздано за цих 17 років, котрі пройшли від моменту прийняття злощасного рішення, скільки їх продано-перепродано і скільки просто не використовуються і не приносять доходів місту ні державі, то виникає логічне запитання – невже цей клаптик землі на Івасюка для УПЦ КП не можна виділити? Те ж, що церква перебуватиме в житловій забудові, навряд чи комусь зашкодить – адже і греко-католицька та православна церкви святого Іллі (по Стуса та Мазепи) – теж в районі багатоповерхової забудови. А звинувачення, що комусь перешкоджатимуть дзвони – взагалі абсурд. Як мешканець вулиці Стуса скажу, що для мене великою приємністю є чути кожного недільного ранку спів дзвонів, котрі закликають «Вгору серця» та запрошують до церкви. Один мій знайомий, який не є греко-католиком, каже, що для нього є благословенням мешкати поруч із церквою Іллі, бо з великим натхненням спішить у свій Дім молитви, почувши звуки церковних дзвонів.

Жодної критики не витримує і аргумент, що «православним недалеко ходити з Івасюка на Мазепи». По-перше, на Мазепи є православна парафія УПЦ МП, а парафія УПЦ КП – на Дрогобицькій, та не в цьому суть. А в тому, що у Трускавці зареєстровані та діють дві православні парафії УПЦ КП і ту, що на Дрогобицькій, очолює отець Ігор Пулик, а ту, що на Івасюка – отець Петро Потоцький. І ніхто не вправі вказувати вірним, куди їм ходити і де їм дітей хрестити. Прикро, звичайно, що сюди, в конфлікт, хтось хоче вплутати шанованого всіма нами отця-декана, але підозрюємо, що це таким чином козирна влада намагається перекласти відповідальність за вчинене нею зло на чиїсь плечі, робить таким чином ведмежу послугу греко-католикам, яких у місті більшість.

Відмова православним у Трускавці, як і минулорічна відмова церкві «Еммануїл» – другий тривожний сигнал, що в нашому місті-курорті не все гаразд зі свободою совісті. Очевидно, пан Козир рівняється в цьому плані на мера Львова Андрія Садового, котрий уникає вирішення проблеми з львівським костелом Марії Магдалини. Не виключено, що якщо отці-василіяни (греко-католицький чернечий чин, з якого вийшов славетний митрополит Андрей Шептицький) звернуться з проханням побудови каплички на Гошівській горі у Трускавці, то їм теж аналогічно відмовлять «в зв’язку з дією рішення № 78 ТМР» та мотивуючи, що капличка там не потрібна. Трускавецькій владі не потрібні нові церкви, нові доми молитви, нові каплички, а мер відкрито на виконкомі заявляє, що в свято «робити не гріх». Пану Козиру та його поплічникам потрібні базар-бардак-пивна на центральній площі міста, фан-зона з пивом за 18 гривень, малі архітектурні форми на бульварі Юрія Дрогобича, а ще потрібно різати здорові дерева під видом сухостою для потреб пилорами та закрити парк від трускавчан огорожею з колючого дроту та пильними поліціянтами та охоронцями. Бо з чого ж би то мер на понеділкову нараду 25 червня приніс дві світлини з 30-х років ХХ століття, де зафіксовано огороджений парк та стражів порядку?

Отже, живемо у Трускавці в кращих атеїстичних традиціях радянської доби, повертаємося в 70-80-ті. Наш паравоз впєрьод лєті, в каммунє астановка! Релігії – бій! Релігія – опіум народу! Головне – матеріальне, а духовне – це другорядне… Невже пан Козир думає, що церков у Трускавці забагато? Їх забагато не буває. Чим менше церков – тим більше борделів, в’язниць, тим більше алкоголіків, наркоманів, шахраїв. А може комусь так і треба?

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:
 • Жора

  Ума лишенного Минчака на парашу,там порвут его толстый,синий пердильник!!!

 • Василь

  Це не Мінчак,а хтось грає вар”ята,Мінчак тупий як валянок,він в сан”Прикарпаття”з відром по фазу бігав.Не вміє користуватись ні індикатором,ні тестером,ще й по сьогодні з контролькою ходить.Хіба може комусь диктує,і цей пише.

 • один з “заможної” громади

  Можна співати диферамби ПРдунам і казати як і їх маразматик кровосіся “жить стало лучше , жить стало веселей”!, але ми прості мешканці Трускавця відчули турботу ПРдунів, коли познімали 2 з трьох поїздів, люди не можуть до нас приїхати, бо обідніли вщент. Ми дуже тішимось, що вам так підняли зарплату, але нам при цьому підняли квартплату, воду і телефон, а ще про нас так турбуються риганали,що збираються підняти штрафи за ПДД, а про податки ви чули? Податок на смерть 1500 з людини? сала пердунам! сала кровосісе і пердуну мінчаку!

 • Остап

  Ігор! Ви далі говорите про петрушку, а я Вам про юшку! Питання не в тім, наскільки кому підняли з-ту!!! Ця сила, яку Ви так возвеличуете, е прокремлівською! Вони е послідовниками тих, хто в 30, 40, 50 рр вивозив мою родину до Сибіру і Казахстану!!! Вони припхалися в куфайках і валянках і не без допомогих місцевих зрадників, повідбирали все майно! Всі землі, які колись КУПУВАЛИСЯ на біржі!!! А бодай на 2000 піднімуть з-ту, я ніколи їх не підтримуватиму!!! Бо платять вони з нашого майна для таких як Ви, копійки!!!

 • Мінчак Ігор

  Так здерли хто мав богато,з когось зняли пів ставки,а на це місце поставили людину на ставку.Не платили зарплату по шість місяців,а в деяких організаціях і більше.Тарифи зростали не на декілька гривнів,а у рази.Тепер зарплату видають вчасно.Гречка,цукор,яйця,азарівська капуста,картопля,яка вже коштувала більше 10грн.за кг,та і інші товари стали дешевші.А в прошлі роки ми спали,а ціни росли.Ще б пару років такого”керування”ми б пішли з торбами.Тепер люди,в тому числі моя родина відчули соціальну підтримку.Народ помаленьку повертається з заробітків.А жінки що збирали гроші це Драновська,Бренич.Людям вірити потрібно.А Ви Галино,зверніться до суду.

 • Gella

  Віруючі у Трускавці не є обділеними і церкава поміж будинків – дурня якась. Переполошені люди бояться і слово проти священників сказати, а вони у нас далеко не ідеальні. Словом, чим більше я ходжу до церкви тим більше хочется просто мати Бога у серці. Глум та й усе! Самі отці визнають – дуже малий відсоток із тих хто до церкви ходить – ходить до Бога. У цьому проблема, а не в кількості церков на квадратний метр захаращеного незаконним будівництвом курортного міста.

 • Остап

  п. Галино. Те, що ті жінки сказали, що вони збирають гроші на церкву Св. Покрови, ще не значить, що власне на церкву збирали гроші… В наш час трапляються і не такі випадки. Я не знаю, правда це, чи ні, але вірити сказаному Вами теж не можу. А Вам, п. Ігор скажу лише те, що якщо Вам підняли на 400 з гаком грн, то з когось здерли в рази більше! Я вже не говорю про роботу на пів ставки, про затримку на місяць з-ти, про зростання тарифів і т.п.

 • Галина

  Мінчак правий,не по божому це ходити по хатах просити гроші.Три дня тому в мене як начали гримати в двері,ледве не вивалили їх.На порозі жінки,одна з них ширша цих дверей,і кажуть що збирають гроші на церкву Покрови.Мала дитина яку вони розбудили не спала і плакала цілу ніч.Хто хоче дати гроші,занесе в церкву,а ставити людей в незручне положення не по християнськи.

 • Мінчак Ігор

  Остапчику,мені нема чого їхати з Трускавця,бо я тут родився,і мої прадіди,діди,і батьки також не зайди,котрі з гарного колись курортного містечка зробили суцільний бардак в який ніхто вже їхати не хоче.Ідеологію, в тому чмслі мовну,голубих я не сповідую,люблю Україну,як і вся моя рідня.А зарплату мені підвищили на 470грн.а Юля на4грн.Пенсії людям ПР підвищила на 100-190грн,а Юля на 20-90коп.Є різниця??Для мене є.А це що ПР злодії всі знають,але вони дружні,а дружба це велике,я за свої 53 роки відчув це.Голосую завжди за Свободу,і якщо б це зробили всі,ніяких питань про загрозу незалежності нам би не було.Потрібна ОДНА партія,а не 20.

 • Остап

  Ігор, ти не гнівайся, але в мене складаеться враження, що ти ковбасник. До чого тут гризуться чи не гризуться?! Якщо тобі близька “ідеологія” ПР, то вперід! Валянки, куфайка і в донбас… Мені не потрібно чесати про пенсії і з-ти, які підняли на 2 грн, а обцибушили на мільйони! Друга мова російська, табачники, і ін це все тобі близьке, виходить так? Так… А як ні, то ти відпрацьовуеш за копійку. А це ще гірше. Бо як може подобатися і Свобода і ПР одночасно???

 • Мінчак Ігор

  Остапу.Я ходжу в православну церкву,бо хрестили мене в ній як всіх козаків.З цієї церкви не бігають колядувати за гроші,а прославляють Рожденство Христове,і колядують в квартирі,а не в під”їзді,і ніколи ніякі гроші не збирають,св”ященник сумлінний,не користливий,і заборонив це,як і майже у всіх церквах.Ісус Христос один,і в яку церкву ходити не має значення.А ПР я горджуся,тому що вони дружні,не гризуться між собою як так звані “демократи”які за крісло від рідної матері зречуться.Був один,Чорновіл і того самі свої і з”їли.Ще Тягнибок нічого,але до нього приєднуватись не хочуть,ось тому ПР і завжди перемогає,бо знає що в єдності сила.

 • один з “заможної” громади

  як на мене замовна стаття.Віруючі Свідки Єгови з Бориславської за свої кошти викупили і відбудували собі місце поклоніння, це ж можна сказати і про будівлю на Роксолани, а ці жебрають землю , щоб потім відмивати баблоси на будівництві церкви. І ніколи віруюча людина не скаже, що їй далеко ходити, бо вона йде до Бога.

 • Остап

  Слухай, Мінчак, не суди всіх по собі! Для тебе найбільша святість – це ПР! От і ходи туда.

 • Прада

  Боже Праведний, що ти бовдуре несеш?!
  Де кум, де кума, де зелені свята…
  Хіба кількість церков свідчить про високу духовність, про віру в Бога? Вони ж, ці церкви, церквушки, церквеньки, каплички, каплушки плодяться, як гриби після дощу. Спитав би хто: для чого? А для того, щоб ще один священик-здирник працевлаштувався.
  Церква покликана об’єднувати громаду, а така кількість церков її тільки роз’єднує. А якщо вже згадувати “наш паровоз..”, то народ тоді і без церкви був порядніший і моральніший, ніж зараз з купою церков і без Бога в душі.
  Правильно Козир зробив, що не дав землі під ту церкву, не потрібна вона в Трускавці.

 • Мінчак Ігор

  Сектанти,та православні хотя не ходят ПОБИРАТИСЬ по квартирах.А з церкви ПОКРОВИ ПРЕСВ”ЯТОЇ богородиці по декілька разів у рїк.Навіть вчора на ДЕНЬ КОНСТИТУЦІЇ ходили,і тривожили людей.Видно отцю Володимиру не стає грошей на поїздку на море.Десь в інших містах і селах прихожан набогато менше,а такого приниження нема.Хто хоче дати,дасть у церкві.

 • Остап

  Та до чого тут Козир? Невже ніхто не розуміе, що це потрібно для того, щоб роз’єднювати людей!!! От і Ключак так сильно ратуе за будівництво!

 • пророк

  Козир обов’язково пожне те, що сіє, і нехай в цьому йому допоможе Всевишній Господь Бог!

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • №89934 Хижина СПА
  21.12.2018 | 09:37

  Отель “Хижина СПА” https://higinaspa.com.ua/ расположен в любимой части города Трускавец среди наших гостей согласно независимым отзывам. Этот дизайн-отель расположен в курортном городе Трускавец. К услугам гостей бесплатный кинотеатр, оздоровительный центр и солнечная терраса, а также индивидуально оформленные номера с телевизором с плоским экраном. Каждый номер спа-отеля “Хижина” с гостиной зоной декорирован в уникальном стиле. В [...]

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви