Українське кіно пробиває собі дорогу

By  | 29.03.2018 | Filed under: Публікації

Тішить, що українське поволі пробиває собі дорогу, стає на ноги, завойовує глядача. Про українські фільми говорять, сперечаються, ними захоплюються або ж їх критикують, а це свідчить, що українське як явище існує. Існує і витісняє ворожий кінопродукт, замішаний часто на антиукраїнській ідеології та великодержавницькому і шовіністичному пафосі.

Фільм «Легенда Карпат» режисера Сергія Скобуна презентується як героїчна сага. Лірично-містична розповідь про Олексу Довбуша явно не претендує на скрупульозне відображення всіх відомих історичних фактів з життя цього народного месника, а навіть не має на меті висвітлити всі легенди, які на Гуцульщині досі розповідають про ватажка опришків. Фільм про хлопця, який не міг миритися з несправедливістю у кожному з її вимірів, про боротьбу з «панами» і, звісно ж, про кохання.

Допрем`єрний показ стрічки у Трускавці пройшов 28 березня в кінотеатрі «Злата». Вже традиційно як для таких показів було організовано фуршет та зустріч з режисером та акторами, які розповіли про задум, цікаві моменти зйомок, реквізити, кумедні випадки тощо. Частину цих розповідей можна переглянути у відео, розміщеному на сторінці «Трускавець. Оперативно» в мережі Фейсбук від 28 березня.

Чи є в фільму мінуси? Безперечно, як і в кожної стрічки. На мою думку, це те, що фільм знятий літературною українською мовою, без жодних домішок гуцульського діалекту. Тому мешканцю Західної України слухати діалоги полтавсько-слобожанською літературщиною дещо дивно. Проте якщо зважити на потреби популяризації українського кіно на сході, півдні, півночі та в центрі нашої держави, то розумієш, що цей «недолік» стає перевагою. Проста, навіть дещо мелодраматична розповідь про героїчного опришка стане чудовою лекцією з історії України, доказом того, як нелегко було вести боротьбу за елементарне право бути людиною, а не «бидлом».

Фільм явно справляє позитивне враження і після перегляду залишає відчуття добре проведеного часу. Особливо вражають сцени, де показана велич природи Карпат, захопливими є кадри за участю диких тварин.

Щодо персонажів, то, на мою думку, найкраще втілився в роль у цій стрічці актор Михайло Грицкан (вуйко Довбуша, тобто брат матері Олекси). Він міг би отримати реальну відзнаку за другопланову роль, настільки його гра цієї ролі була природною, невимушеною, доброю. А головні ролі (Олекси Довбуша та його коханої Марічки) зіграли в «Легенді Карпат» Валерій Харчишин та Марія Яремчук.

Польські пани у фільмі теж вийшли досить симпатичними і елегантними, вишуканими і розумними, за винятком одного лише пана Кульчицького. Добре враження справила і гра акторів, котрі втілилися у рядових опришків.

Проте кожен може скласти свої власні враження про цей фільм, який стає поряд з такими новітніми українськими стрічками як «Гніздо горлиці», «Дзідзьо-контрабас», «Червоний», «Серце матері Гонгадзе», «Осінні спогади» та інші, котрі були презентовані у Трускавці в кінотеатрі «Злата» в останні два-три роки. Для цього варто піти в кінотеатр і переглянути на широкому екрані роботи, які колись стануть класикою українського кіно початку ХХІ ст.

А завершуємо нашу коротеньку рецензію на цей чудовий фільм «Легенда Карпат» відгуком редактора газети «Трускавецькурорт», журналістки Галини Носової:

«Побувала на презентації фільму “Легенда Карпат”. Враження двоякі, хоча я прекрасно розуміла, що це не Голівуд. Однак наші хлопці молодці. Вони не тільки впоралися із завданням і дуже майстерно й натуралістично розповіли про легендарного Довбуша. Вони зробили це чуттєво, без зайвого пафосу, без надриву.

Зробили красиве кіно з дещо містичною і досить ліричною обгорткою. Оздобили його розкішними краєвидами Карпат, вдало підібраним музичним супроводом, непересічними акторами. В цілому доволі цікава драма про легендарну людину.

І ще одне. Напевно, коли ви вже прийшли на перегляд, не варто шукати ляпів чи історичної невідповідності. Просто насолоджуйтеся красивим українським фільмом. Приємного перегляду».

Володимир Ключак

P.S. Детальніше про фільм «Легенда Карпат» можна довідатися у Вікіпедії.

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • №89934 Хижина СПА
  21.12.2018 | 09:37

  Отель “Хижина СПА” https://higinaspa.com.ua/ расположен в любимой части города Трускавец среди наших гостей согласно независимым отзывам. Этот дизайн-отель расположен в курортном городе Трускавец. К услугам гостей бесплатный кинотеатр, оздоровительный центр и солнечная терраса, а также индивидуально оформленные номера с телевизором с плоским экраном. Каждый номер спа-отеля “Хижина” с гостиной зоной декорирован в уникальном стиле. В [...]

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви