В день, коли випав сніг (+ відео)

By  | 14.11.2016 | Filed under: Публікації

Символічно, що Свято подяки Богу за врожай у Трускавці в 2016 році відбулося в день, коли випав щедрий сніг – у неділю, 13 листопада. Це створило певні проблеми організаторам, зал не був заповнений вщерть, як бувало раніше, але зате щедрість снігу стала наочним прикладом щедрості Бога для нас, людей.

Свято подяки Богу за врожай у Трускавці щорічно організовує християнська спільнота «Добра Новина». Церква п’ятидесятників-харизматів розташована на вул. Бориславській, 47-А, саме там кілька останніх років проходило це свято. Та цьогоріч організатори повернулися до давньої традиції збиратися на День Подяки в Палаці культури імені Шевченка, де тисячний зал вміщує всіх бажаючих прийти і подякувати Богу за всі його милості та щедроти.

Вперше за всі роки проведення Дня Подяки гостей свята привітав міський голова Трускавця. Андрій Кульчинський зранку взяв участь в Богослужінні у протестантській спільноті, а у своєму вітальному слові в ПК ім. Шевченка наголосив, що всі ми – греко-католики, православні, римо-католики, «Добра Новина» та інші конфесії – маємо робити добро та прославляти Бога за його дари. Щедрий сніг заповідає щедрий урожай, каже міський голова. Щодо року, який минає, то він був добрим для Трускавця, вдалося зробити дуже багато з Божою допомогою, завершує свій виступ Андрій Кульчинський.

Перед присутніми на Святі Подяки виступили дитячі колективи, зокрема діти з недільної школи «Доброї Новини», а також група прославлення церковної спільноти. Слово благословення мав старший пастор церкви «Добра Новина» у Трускавці Анатолій Кузьмич. Особливим гостем цьогорічного трускавецького Дня Подяки був переможець проекту «Голос країни» Антон Копитін. Він виконав ряд пісень («Два кольори», «Алілуя», кілька пісень англійською мовою), які супроводжував розповідями-проповідями, базованими на його особистому житті. Уродженець Чернігова, дитинство Антон Копитін провів у селищі Волноваха. Однієї неділі до Волновахи приїхали місіонери з Маріуполя і малий Антон отримав у подарунок дитячу ілюстровану Біблію. Зростаючи в християнській сім`ї, Антонові все ж не вдалося уникнути спокуси наркотиків. Але закладені християнські основи не заглушило терня цього світу. Покаяння та щира молитва за прощення гріхів настали під час публічного свідчення…

Зараз Антон Копитін – батько трьох дітей, зразковий сім`янин. Присутніх вразила оповідь Антона про чудесне врятування його старшого сина Марка в ранній період життя (немовлям). Не менш вражає голос виконавця-проповідника – завдяки цьому дару Антон має можливість служити іншим, ділитися тим, що йому дав Господь.

Свято подяки Богу за врожай тривало більше двох годин, зал Палацу культури імені Шевченка для цього заходу було надано безкоштовно. В перший день справжньої зими у теплому та затишному приміщенні люди дякували Богу за всі дари. Це рідкість в наші дні в Україні, де більшість нарікає, шукає винних, критикує, у всьому бачить негатив. Попри всі негаразди, попри війну та перманентні економічно-політичні кризи маємо хліб і до хліба, живемо набагато краще, ніж жили наші батьки та дідусі, працюючи за копійки та трудодні в колгоспах і радгоспах. Церкви відкриті, тільки б ходити і дякувати Богу за все, що є. Хто має – тому додасться, хто немає – в того заберуть те, що й має. Чи не тому на Україну посипалися різні злигодні, що нема в нас духа подяки, а є лише дух ремствування – безпричинного, жалюгідного, неусвідомленого програмування на невдачу?

Дякуйте Господу, добрий бо Він, бо навіки Його милосердя… Ці слова псалма були лейтмотивом Дня Подяки. А вони мають бути лейтмотивом життя кожного християнина, незалежно від конфесійної приналежності.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags:

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Трускавець запрошує на День молоді
  20.06.2018 | 16:10

  Також читайтеМузей придбає старі речі для експозиції (0)Продається земельна ділянка з житловим будинком у Трускавці (вул. Бориславська) (0)Запрошуємо на фестиваль “Трускавка-Фест” (0)Запрошуємо на турнір повітряних куль (0)

 • Підтримаймо християнський табір у Стебнику!
  20.06.2018 | 11:11

  У Стебнику при греко-католицькому храмі Успення Пресвятої Богородиці в парафії Христа Чоловіколюбця (настоятель о. Володимир Лужецький) запрацював дитячий християнський табір. З понеділка, 18 червня, по суботу, 23 червня, дітки стебничан мають можливість поєднувати оздоровлення з відпочинком та християнською наукою. Всього в таборі оздоровлюється 60 дітей, з ними працює 20 волонтерів, а також катехити, вчителі, священики [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви