В Дрогобичі започатковано новий культурологічний проект (плюс відео)

By  | 26.01.2015 | Filed under: Публікації

Організатори ІІІ Літературного конкурсу «Pro Patria», який проходив в 2014 році, вирішили свою діяльність на культурній ниві не тільки продовжити, але і розширити. Юрій Федчак, Галина Жубіль та Оксана Рудавська вийшли з ініціативою започаткувати в Дрогобичі новий мистецький культурологічний проект. Зустріч з цього приводу відбулася у неділю, 25 січня.

- Нас єднає патріотична ідея, українська мова, єдина країна Україна, – каже журналіст та ініціатор проведення Літературних конкурсів Юрій Федчак.

- Спочатку ми мріяли про літературний клуб, а потім вирішили творити мистецьку спільноту, яка б об`єднала митців Дрогобиччини, – продовжує Галина Жубіль.

Підтримати ідею талановитих журналіста, підприємця і вчительки української мови та літератури прийшла ще дюжина людей, кожен з яких є самодостатньою творчою особистістю, що вболіває за нашу культуру і хоче сприяти її розвитку. Це, зокрема, директор Дрогобицького механіко-технологічного коледжу, кандидат історичних наук, член Всеукраїнського об`єднання письменників «Бойківщина», поет Степан Яким, директор Народного дому в Дрогобичі, заслужений для культури в Дрогобичі та поза межами міста, творча постать Петро Кос, композитор, український музикознавець, культуролог, голова Дрогобицької організації Національної спілки композиторів України Володимир Грабовський, композитор та поет Василь Сторонський, поет та журналіст, член літературного об`єднання в Бориславі Богдан Британ, земляк Івана Франка, поет та перекладач Богдан Гатараняк, лауреат та переможець поетичних конкурсів Юрій Гарник, невтомний дослідник історії рідного Дрогобича, журналіст та громадський діяч, редактор сайту «Droobyczer Zeitung» Олег Стецюк, журналіст та громадський діяч, керівник проекту «Дрогобицьке регіональне Інтернет-телебачення» Сергій Матійко. Завітав на зустріч і етнолог, член Національної спілки композиторів України, етномузикант та діяч Бойківщин Петро Зборовський із міста Турка, який прикрасив своїми короткими та влучними народними оповідками організаційне засідання.

Мистецька спільнота планує збиратися регулярно, а «Трускавецький вісник» декларує свою беззаперечну підтримку цій ініціативі. Після запровадження культурологічного веб-порталу спільноти щораз більше людей може довідатися про проект та долучитися до нього. Адже зараз окрім сайту «Drohobyczer Zeitung» культурологічних сторінок в Інтернеті більше не має.

У планах нового проекту – не тільки літературні вечори чи творчі зустрічі, але і проведення форуму авторів у Дрогобичі, видавнича діяльність, творення альманахів, пропагування нашої культурної спадщини через співпрацю як з громадськістю, так і з музеями, бібліотеками, Народними домами, муздрамтеатром, ансамблем «Верховина», музучилищем, неординарними творчими особистостями Франкового краю.

На першому засіданні співтворці проекту вирішили, що в його рамках всі повинні мати рівні права, а творення з проекту юридичної особи може потягнути за собою як зайві видатки, так і втягування в бюрократичні процедури, які творчим людям є явно неприємними. З вдячністю прийняли учасники зустрічі пропозицію директора Народного дому Дрогобича Петра Коса посприяти у наданні приміщення для зустрічей творчих людей.

Двогодинна організаційна зустріч завершилася неофіційним спілкуванням за горнятком кави та читанням поезії. Цього разу свої віршовані твори прочитали Степан Яким, Богдан Британ та Василь Сторонський. Відеорепортаж із зустрічі можна буде переглянути на Дрогобицькому регіональному Інтернет-телебаченні.

Володимир Ключак

Також читайте

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Футбольна школа проводить набір дітей
  20.02.2019 | 10:00

  Футбольна школа “КМС” (м. Трускавець) проводить відбір дітей 2006-2007 р. н. Кількість дітей обмежена (16-18 чол.). Тренери з ліцензіями, індивідуальний підхід до кожної дитини, участь в якісних футбольних турнірах як в Україні, так і за кордоном, можливість переглядів дітей фахівцями з топових клубів України та Європи. Тел.: 096-064-71-97, 068-292-01-04. Також читайтеВ червні у Трускавці пройде [...]

 • ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ – ОДЕРЖУВАЧІВ СУБСИДІЙ!
  18.02.2019 | 12:33

  З 1 березня 2019 року за рішенням Уряду (постанова Кабінету Міністрів України від 06.02.2019 № 62) монетизовані житлові субсидії пенсіонерам будуть виплачуватись органами Пенсійного фонду України. Пенсіонерам – субсидіантам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховуватись прямо на їх пенсійні рахунки в банківських установах, де вони обслуговуються згідно договору. Пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви