Відкриття парку скандинавської ходьби у Трускавці

У Трускавці в суботу, 27 липня, було відкрито парк скандинавської ходьби. Це черговий крок до популяризації Трускавця як столиці здоров’я. Ще півтора місяця тому, коли проводився загальноміський легкоатлетичний забіг до дня міста і всі учасники, серед яких були підприємці Трускавця, представники різних установ та організацій, а також службовці міської ради разом з міським головою Трускавця, з здивуванням зауважили, що місцевий підприємець, керівник міської громадської організації Клуб щасливих людей Сергій Розора, який давно відомий своїми ініціативами по популяризації здорового способу життя, вийшов і пройшов дистанцію фінською ходьбою. Тоді на фініші міський голова Руслан Козир та його заступник Нестерівський потиснули йому руку і подякували за участь в забігу,а пан Сергій ще довго роз’яснював учасникам забігу і перехожими про переваги фінської ходьби.
Сергій Розора дав почин багатьом цікавим рухам в нашому місті. Він став засновником Ротарі клубу Трускавець, що вписало наше місто Трускавець в світову спільноту Ротарі. Більше трьох років тому, ще за попереднього міського голови за підтримки тодішнього директора парку Олексія Балицького він почав проводити загальноміську щоденну ранкову гімнастику і сформулював слоган “Трускавець – столиця здоров’я”. Десятки тисяч людей змінили свій спосіб життя завдяки цьому, дякуючи Сергію Розорі, його помічникам та Трускавцю. Про це ви, на жаль, не зможете по незрозумілим нам причинам дізнатися з офіційних засобів масової інформації.
Але чергова ініціатива Сергія Розори, який вже пів року ходить по Трускавцю нордичною, фінською ходьбою, щоб привернути увагу до цього виду фізичних навантажень, звернула увагу влади, яка і підтримала ідею створення парку скандинавської ходьби в Трускавці. Сергій Розора з помічниками за останні місяці вже провели навчання сотень бажаючих цього екзотичного наразі виду навантажень. Помогло привернути увагу і проінформувати про позитивні наслідки фінської ходьби ті щити, які вони встановили на спортивному майданчику. Школа фінської ходьби Сергія Розори серед своїх учнів має вже і іноземців не тільки з ближнього закордону, але і з Італії, Шрі-Ланки, Польщі та інших країн.
Шкода що пресконференція по відкриттю парку проспонсорована рядом фірм пройшов за надзвичайно малої кількості учасників, хоча, наприклад, трускавецьке Інтернет телебачення жалілося, що їх з невідомих причин не було запрошено на захід, а зал був майже поржний.
Я нарахував близько тринадцяти чоловік серед яких були представники організаторів, четверо представників преси, декілька представників Міротелю, і пару глядачів. А ще були представники Школи фінської ходьби Сергія Розори з керівником. По дивним причинам пана Сергія не запросили в президію, хоча він найбільше зробив для популяризації скандинавської ходьби в Трускавці, а мало того ще й не мали сильного бажання дати йому слово. Але йому це не обов’язково.  Коли йому потрібно він слово бере сам.  Організатори з полегшенням позіхнули після виступу пана Сергія, який подякував організаторам прес-конференції і міській раді за проведену роботу і підтримку його ініціативи.
Після прес-конференції продовження було вже біля міської сцени, де кожний бажаючий зміг навчитись скандинавської ходьби. Ось тут дійсно було помітно, що Сергій Розора, який понад 35 років займається біговими лижами, та виступав на обласних та республіканських змаганнях за наш педуніверситет має досвід набутий десятиліттями. Тут наші гості з Дніпропетровська програвали, але за прекрасно проведену розминку та ігри з дітьми треба їм віддати належне.
Так що запрошуємо всіх трускавчан приєднатися до цього набуваючого популярності виду спорту.
І пам’ятайте, що в Школі фінської ходьби Сергія Розори, яка існує при Клубі щасливих людей це допоможуть зробити Вам БЕЗКОШТОВНО.Розминка перед вправами

Також читайте

Tags:
 • Пора

  Пройдіться шановні з міської ради курортним парком “Юрського періоду” з палицями аби не впасти. Послухайте, як грають п’яні музики на гітарах. Вам обов’язково зустрінуться свідкі Є., які курсують по парку з метою “просвітити” Вас, що ВИ НЕ В ТО ВІРИТЕ!!!Знайти затишний куточок для відпочинку з метою послухати спів пташок або шум листя в парку тепер практично не можливо.Не сподівайтесь на відпочинок біля “Юзі”. Вам цього не дозволять- “двійочниця- скрипалька” або саксофонист-маразматик. До вехнього бювету бажано йти стежинкою,яку відпочиваючі проклали поруч з “асфальтовою” (див. фото)… Приємних вражень!!!

 • Пора

  Хоч би пофарбували стовпи освітлення до яких закріпили “вказівники маршрутів”. “Естетично” ще гармонують з ними ретро-стовпці ” ТЕРРЕНКУР” радянського періоду.Дивує і “професійний” підхід до прокладених маршрутів. Начепили хаотично з десяток вказівників на іржаві стовпи… Правда на одному з вказівників біля “Юзі” приліпили цифру 6. Чи то шостий стовп чи може залишився вказівник з іншого “шоу-скандинавської ходьби”? А на стовпі біля дж. “Едвард” на вказівнику колись була цифра 5…КОЖЕН ДЕНЬ ПО ПАРКУ ХОДЯТЬ СОТНІ ВІДПОЧИВАЮЧИХ З РІЗНИХ КУТОЧКІВ СВІТУ! УРА, ПАНОВЕ!!!

 • Микола

  Спеціалізований парк це справа серйозна. До цього треба було підготовити проект його, скласти кошторис, виконати якісно необхідні вимоги, а це і спеціальне покриття і достатнє освітлення, а тоді трубіти на весь світ і завішувати пів Трускавця бигбордами про відкриття Першого в Украіні парку скандинавськоі ходьби у Трускавці. А цього нічого нема. Навіть на презентацію ніхто не прийшов. Тут з представлених фотографій видно, що такий парк більше підходить під назву екстримальноі ходьби. А якщо ще згадати собак в парку та недавній випадок з кабаном, то навряд чи хтось заперечить. І дійсно, що палиці тут будуть у пригоді – і по ямах на доріжках можна стрибати і від собак відбиватися. А ви тут упражняєтесь, хто з вас більший бізон.

 • Продавець товарами першої необхідності

  А якщо я торгую презіками і хотів би ними торгувати біля приміщення міської ради, то Вася Бик ( вибач, що не можу назвати тебе vasia Bizon, бо Ромко мене буде вичитувати, за те що не по українськи ) порадь мені якщо я по презіку з пачки буду віддавати, то мабуть замало буде. Ти ж кажеш по палці на брата, палки є дві, то виходить половина, а в мене три презіками в пачці і половину дати не можу, то й що маю робити?

 • економіст

  Я так розумію, що між КП «Трускавецький інформаційно-курортний центр» та Київською школою скандинавської ходьби було підписано договір про економічну співпрацю. Економічна діяльність по прокату і продажу палиць для ходіння, яка як видно з фотографій Пори ведеться біля і в інформаційному центрі на майдані Незалежності, передбачає розподіл прибутку між господарюючими сторонами. Хотілося б глянути на цей договір для розуміння справедливості розподілу прибутків між комунальним підприємством ( тобто нами ) і комерційною організацією -даною школою ходьби. В разі відсутності такого договору в мене виникне підозра про можливість корупційноі складової під патронатом міського голови. Розвійте мої підозри добрі люди.

  • Vasia Bizon

   Точно! В Трускавці завелася палична мафія! Коза Ностра нах.., чи швидше Кама Сутра…
   По кіко “одна палка”?
   А ось і корупційний слоган, що роз”яснює формулу поділу прибутків від продажу кожної пари: “По палці на брата!”

 • Пора

  ПАРК …ребуси маршрутів.

 • А може

  А може ще хтось захоче відкрити в Трускавці першу загальноміську ранкову гімнастику, яку Розора з помічниками ( яким з своєї кишені оплачує ) веде вже більше трьох років і яку вже показували по центральних каналах телебачення і писали в газетах, і через яку пройшло десятки тисяч людей. Чи в загальноміській программі “відновлення теренкурів, розширення лікувально-оздоровчої та спортивної інфраструктури міста-курорту” це не вписано і вписано не ними.

  А зал на пресконференціі взагалі майже пустий. Що ж то за захід – купа шуму ні для кого. Може бабло відмивають?

 • Vasia Bizon

  Молодці! Респект, хлопаки!
  Пропоную крім “скандінавської ходьби” ще запровадити платні курси “шведської сімейної культури”, “бедуїнської гігієни”, “таксістського етикету” та “російської великодушної простонародності”.

 • роман

  Скажіть мудрегелики чому ви неможете ходити Українською
  ходьбою,просто взяти палицю тай піти на Орів ,ні траба
  розвести “лоха” !Цей Розора просто аферист.

 • Пора

  ПО МАРШРУТУ З ПАЛИЦЯМИ

 • Пора

  РЕКЛАМА ПАРКУ

 • Пора

  Доріжка від “Юзі”

 • Пора

  Маршрут

 • Пора

  Парк

 • Пора

  Прокат

 • Пора

  Прокат палиць для безпечного пересування по курортному парку біля ТІКЦ- 10 гр. за годину,або купити за 200-250 гр. Маршрути-теренкуру бувають 5, 6 чи просто:” РЕБУС- сам собі йди…”

 • Чапський Володя

  Відкрито школу скандинавської ходьби (ходьба за допомогою палиць, подібних до лижних)

  Школа скандинавської ходьби – це частина загальноміської програми відновлення теренкурів, розширення лікувально-оздоровчої та спортивної інфраструктури міста-курорту.

  Відкриття даної школи стало наслідком укладеної угоди між КП «Трускавецький інформаційно-курортний центр» та Київською школою скандинавської ходьби.
  З нагоди презентації скандинавської ходьби у «Міротелі» відбувся урочистий захід за участі лікарів санаторно-курортних закладів та представників міської влади. Презентував цю лікувально-оздоровчу процедуру тренер міжнародного класу зі скандинавської ходьби Ігор Єсіменко. Надалі для усіх бажаючих випробувати себе у такому виді ходьби будуть проводитися фахові інструктажі, оскільки потрібний ефект може бути отриманий тільки якщо виконуються відповідні інструкції.
  Як зазначив заступник міського голови з питань розвитку курорту Ю. Яворський, під час скандинавської ходьби активно працюють 90% усіх м’язів, тренується серцево-судинна система та опорно-руховий апарат, спалюється на 50% більше калорій, ніж при звичайній ходьбі. Застосування скандинавської ходьби у лікувально-оздоровчих процедурах розширить сферу надання санаторно-курортних послуг.
  На сьогодні у парковій зоні міста уже прокладено два маршрути-теренкури, встановлено вказівники та розробляється карта-путівник.
  На майдані Незалежності біля КП «Трускавецький інформаційно-курортний центр» щодня працює тренер зі скандинавської ходьби та міститься потрібна інформація для усіх бажаючих

  З офіційного сайту Трускавецької міської ради

 • Думка

  Те що цією ходьбою першим в Трускавці почав ходити і популяризувати Розора знають всі. Значить є всього два варіанти:
  1. Влада підтримала цю ідею.
  2. Вона присвоіла собі цю ідею.
  Хто може дати відповідь?

 • Коментар

  Чи брав Розора безпосередню участь в підготовці до відкриття Парку скандинавськоі ходьбой чи ні я не знаю. Але в цьому є його велика заслуга, як би там хто не заперечував і треба йому віддати належне. Влада вже сама одного разу визнала його тактичні здібності опублікувавши в бюлетні міської ради статтю на всіх сторінках “Шляхи досягнення мети від підприємця Розори”, якою зробила йому рекламу, а собі …

 • http://Truskavets.tv Гістть 2

  То поясніть мені темному будь ласка. То міська влада підтримала ідею Розори, чи нагло вкрала ?
  А то я читаю і не можу зрозуміти. Бо получається, що його школа в Трускавці перша була.

 • громада трускавця

  навчи Сергій мера з його заступниками ходити, так щоб вони пішли і в місто більше не повернулись!!!

 • Svita

  Розумні,кмітливі,доброзичливі. Чомусь такі люди не потрібні жодній владі, а не лише трускавецькій. Вони ж самі-”не ликом шиті”,то чому б любе починання і не перетягнути на себе?. Так роблять всі пігмеї, а їх ох як багато ще! Але на щастя росте кількість отих добрих і щиросердих і зовсім скоро маленька кількість перейде у велику якість.

 • Гість

  Гарний матеріал , тільки реклами і піару PH Club забагато…І якщо іде розмова за Сергія Розору , то зауважте , що він відношення до відкриттю парка немає жодного. Якщо бути уважним ми можем побачити що парк відкрила Українська Школа Оздоровчої Сканденавської Ходьби під патронатом мера Трускавця. І не треба присвоювати собі чиїсь досягнення.

 • WOLODYMYR

  Прекрасний матеріал, Святославе. Так, саме Сергій Розора є автором слогану “Трускавець – столиця здоров`я”, яке згодом трішки переробили в мерії і приписують собі авторство. Ти пишеш, що було мало преси, а можеш уточнити, хто з журналістів взагалі був на “прес-конференції”? Я, на жаль, довідався про її проведення вже пост-фактум. Складається враження, що трускавецька територіальна громада і влада Трускавця – абсолютно різні та непоєднувані речі. Стосовно того, що Сергію Розорі не дякують, то пригадай публікації в “Голосі ради” за минулий рік, як його там пісочили за те, що просто посмів висловити власну думку.

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

Архіви