Віктор Возняк: «В першу чергу має бути співпраця влади та бізнесу»

28.01.2015 | Filed under: Публікації

Останнім часом прізвище дрогобичанина Віктора Возняка стало часто появлятися в засобах масової інформації, контрольованих мером Трускавця. Генеральний директор ТзОВ «Альфа-Плюс» та телерадіокомпанії «Алсет» звинувачується у … намаганні усунути пана Козира з посади. Йому згадали 132 гектари трускавецької землі, проданої ТзОВ «Альфа-Плюс» в районі питного озера, звинуватили в плетінні інтриг та прямим текстом назвали «папіком» Андрія Кульчинського, депутата, котрий мав сміливість захищати у суді свої права, порушені трускавецькими владоможцями.

Отже, сьогодні Віктор Возняк має можливість викласти свою позицію та розставити всі крапки над «і».

– Пане Вікторе, Вас поряд з Віктором Ждановим та Левом Грицаком назвали одним з трьох «папіків» Андрія Кульчинського. Як Ви сприймаєте таке «батьківство»?

– Напевно не буду приховувати того, що Андрій Кульчинський – мій друг. Ми знайомі з ним вже багато років. А те, що хтось намагається назвати мене «папіком» Андрія і видає бажане за дійсне – так це, з одного боку, мене тішить (бо дає мені якусь вагу), а з другого тривожить. Тішить, що не «випадаю» з трускавецької когорти – я думав, що про мене вже й забули, а виявляється ні, зробили з мене страшилку, страшать мною інших і самі страшаться.

З другого боку, це тривожить, бо вже неодноразово моє ім`я було паплюжене в трускавецьких інформаційних джерелах. «Альфа-Плюс» – не остання компанія, яка справно та регулярно сплачує немалі податки в бюджет міста-курорту. Зрештою, наше підприємство намагається щось та й робити в плані створення нових робочих місць, загосподарювання території, на якій мали б виникнути нові об’єкти, які б давали нові робочі місця та розвивали територію. Додам, що ми намагаємося це робити попри протидію й небажання місцевих чиновників.

Така заангажованість провладних трускавецьких ЗМІ показувати мене як директора компанії в негативному світлі свідчить про небажання розвивати ділові стосунки з інвестором. Ну і, звісно, це намагання заплямувати ділову репутацію як підприємства в цілому, так і мене як його керівника зокрема.

– Що, на Вашу думку, стало причиною загострення політичної кризи у Трускавці? Кому вигідне це протистояння? І як всім сторонам гідно вийти з цієї кризи, не нашкодивши курорту? Чи можливо це?

– Це питання не зовсім до мене. Я не хочу заходити глибоко в місцеву трускавецьку політику. Зрештою, я ніколи й не заходив у неї. В ситуації, яка зараз склалася у Трускавці, вважаю, що це не зовсім криза. Криза – це коли є цуґцванґ, коли зовсім нема виходу і треба вирішувати щось революційними шляхами. А тут маємо справу із звичайною штатною ситуацією, коли влада у місті замість того, щоб займатися конкретною роботою з вдосконалення комунальної системи, займається більше політикою, чварами і своїми рішеннями блокує бізнес.

От, Ви, Володя, у своєму попередньому запитанні згадували про Жданова, гендиректора ЗАТ «Трускавецькурорт». Підприємству заблокували проїзд, витративши на це немалі гроші з міського бюджету. Це було необхідно чи це чиїсь хворобливі амбіції? А він же – потенційний інвестор…

Та ж сама історія з нами. Коли ми згідно Генплану розробили детальний план території, то з вказівки міського голови чи з якоїсь іншої причини питання затягнули. І тягнеться воно вже третій рік. Кому це вигідно? Звичайно, що ні нам, ні громаді міста.

Подібна ситуація і з депутатами, яких, складається враження, інколи вважають за ніщо, вносять на сесії рішення з голосу, намагаються на них впливати. Це така демократія місцевого самоврядування?

Сама криза, як Ви її називаєте, не вигідна нікому – ні депутатам, бо потрібно приймати відповідні рішення, ні владі, яка себе в цьому випадку дискредитує. Не вигідне це і громадянам міста, бо Трускавець від цього всього тільки програє.

Щоб вийти з цієї ситуації, треба ставати трішки добрішим. Ці хворобливі амбітні рішення, які приймає міська влада останнім часом, повинні якось згладитись. Ці рішення повинні бути мудрішими, продуманішими, такими, які ведуть до консолідації бізнесу та політичних еліт, коли від цього виграють абсолютно всі сторони, а особливо громада міста.

– В попередні роки тема «Альфи-Плюс» не надто порушувалася у Трускавці, були тільки скупі відомості про плани подальших інвестицій у водопостачання, про якісь переговори між власниками ТзОВ та мером Трускавця. Чому зараз розпочалася атака на «Альфу-Плюс»?

– Дуже просте пояснення. З самого початку, коли будь-який інвестор заходить у місто, то він перш за все намагається налагодити співпрацю з владою. Не буду приховувати, що з нашої сторони теж були спроби налагодити контакти з міським головою, що, зрештою, він підтверджував у своїх публічних виступах. Так, в 2010 році велися переговори з теперішнім міським головою Трускавця і тоді було досягнуто згоди в багатьох питаннях.

Було внесено зміни в договір про виконання взаємних зобов’язань між «Альфою-Плюс» та Трускавецькою міською радою. Наголошую, що це були зобов’язання двох сторін. Не тільки ми зобов’язувалися щось зробити, а й міський голова обіцяв сприяти погодженню детального плану забудови території.

Ми почали інвестувати, в 2011 році у водопостачання Трускавця нами було інвестовано більше 2 мільйонів гривень. Місто ж не внесло жодної копійки в інвестування зі свого боку. І тут нас, грубо кажучи, з детальним планом «прокатали».

Ми брали зобов’язання за спокійного періоду. Зараз натомість є додаткові складнощі об’єктивного характеру – економічна, загальнополітична, воєнна ситуація в державі, що не є сприятливим фактором.

Щоб люди зрозуміли – питання постійно мусується навколо питного водосховища та І санітарної зони. Але не всі 132 га знаходяться в І санітарній зоні, майже вся земля – у ІІ санітарній зоні. І ставити питання, що там нічого не можна робити – це просто нонсенс. Бо, наприклад, навіть будівля міської ради знаходиться в ІІ санітарній зоні охорони джерел.

Абсолютно зневажливо ставляться до нас як одного з найбільших платників податків у місті. Ми щорічно, причому де-факто не користуючись землею (бо інвестиційні проекти заблоковано), сплачуємо 2,5 млн. грн. плати за землю. А загалом за наш період перебування в міський бюджет  внесено більше 100 млн. гривень. Причому більшість з цих грошей було вкладено ще тоді, коли долар коштував не 20 і не 8 гривень, а 5 гривень.

Ми платимо податки, як я вже сказав, немалі, і з цього живе міська влада. Надходження від «Альфи-Плюс» в бюджет міста становлять біля 200 тисяч гривень в місяць – це напевно весь фонд заробітної плати міськвиконкому! А це сплачує тільки одне наше підприємство….

Власне ця атака, яка зараз відбувається, нам абсолютно незрозуміла. Тому не мене треба запитувати про неї, а міського голову – чи це таким чином має вестися «конструктивна» робота з інвесторами? І чому саме так?

– Довелося почути, що «Альфу-Плюс» намагалися позбавити впливу на діяльність водоканалу. Чи не тому було впроваджено посаду виконавчого директора, яку зайняв «сірий кардинал» Козира Петро Іванишин?

– Якщо глянути на будь-яке комунальне підприємство в Трускавці, то у мене складається таке враження, що всіх їх хочуть розорити. На їхніх очільників ставляться люди, які мають бути абсолютно лояльні до міського голови. І не просто лояльні, а угодні на всі 100%. Приклади – міська лікарня, «Трускавецьжитло», парк курортний. Та сама історія вийшла і з водоканалом. Міському голові потрібно було перехопити ініціативу…

Мені дивно, що вони не знайшли нікого іншого на цю посаду, а взяли п. Іванишина.  Чому міський голова настояв на тому, щоб це був саме п. Іванишин? Це для мене незрозуміло. Обласний депутат і ніби успішний бізнесмен згодився працювати заступником директора водоканалу. Про що це свідчить? Що на цій посаді могла бути будь-яка людина з команди мера. Але, видно, в цій команді настільки обмежене число людей, що не знайшлося більше нікого гідного зайняти цю посаду крім п. Іванишина…

– Минулого року суттєво зросли ціни на водопостачання у Трускавці…

– Я не втручаюся в оперативну діяльність водоканалу, але чомусь так співпало, що саме з приходом п. Іванишина на роботу у Трускавецький водоканал боргові зобов’язання водоканалу почали зростати, зокрема перед Дрогобицьким водоканалом. А рішення на цьому підприємстві приймаються колегіально – директор сам не може нічого приймати, він їх приймає разом зі «смотрящим» від міста. З моменту приходу у водоканал п. Іванишина зросла кредиторська заборгованість підприємства…

– ТзОВ «Альфа-Плюс» два роки тому намагалася привести у Трускавець інвестора, проте місцева влада тоді перешкодила цьому. Можете розповісти детальніше про всі перипетії, пов’язані з загосподарюванням тих злощасних 132 га землі?

– У попередніх відповідях я частково вже дав відповідь на це запитання. Так, дійсно, були інвестори-американці, в яких була ідея створити в Україні місто моди. Це тренд, тенденція в цілому світі. По конкурсу випало два міста – Одеса і Трускавець, причому в нас, у Трускавця, були кращі умови. Так що були всі підстави надіятися, що інвестор до нас прийде і буде розпочато реалізацію цього проекту. Гадаю, це був би потужний крок вперед у розвитку не тільки Трускавця, а всього регіону. Це була перспектива, яка не була реалізована знову-таки через чиїсь амбіції. Бо інших причин блокування цього проекту я не бачу.

Ми тоді звернулися до мера Трускавця та підписали своєрідний протокол про наміри. Це був трьохсторонній протокол – підписали його «Альфа-Плюс», американський інвестор і міський голова.

Я не знаю, наскільки швидко вдалося б реалізувати цей проект, але це був серйозний шанс, який ми упустили. Хоча мер підписав, що буде сприяти і казав, що буде двома руками «за», але потім з якоїсь причини на сесії кивав головою депутатам, щоб не приймати детальний план території. Питання затягнулося на роки. Зараз ми і далі чекаємо на прийняття детального плану території, на сприяння місцевої влади.

А зараз придумали ще нову річ – зонування (чи як вони називають, «зонінг»), яке взагалі не відповідає Генплану. Для чого? Щоб ще більше усугубити ситуацію?

Це зонування не відповідає Генплану навіть у частині, яка стосується земель «Альфи-Плюс», не кажучи вже про всі інші території Трускавця.

Тому звичайно, що жоден інвестор не захоче сюди заходити і тим більше вкладати гроші, поки не буде нормального мера в Трускавці. Або ж поки діючий голова не поміняє свого ставлення до інвесторів.

– Початок цього тижня ознаменувався «мутною» історією із зривом прямого ефіру на «Алсеті» за участю депутата ТМР Ігоря Пілька та громадського діяча Святослава Грабовського. Що тоді сталося? Бо навіть говорили про втручання російських спецслужб…

– (сміється). Мене навіть звинуватили у тому, що це агенти КГБ не допустили цього прямого ефіру. Насправді тут все набагато банальніше.

На мої плечі лягає все технічне забезпечення. Зараз ми працюємо тільки в ефірному режимі. Нацрадою прийнято рішення про відключення ефірних мовників аналогового телебачення. Тому функціонування місцевого телеканалу в майбутньому знаходиться під великим знаком запитання в зв’язку з переходом на цифрове телебачення. Оскільки аналогове мовлення буде неможливим, то працюємо в такому режимі до кінця року і не вкладаємо гроші в техніку. А техніка має здатність виходити з ладу у самий невідповідній час. Так і сталося в понеділок, коли згорів мікшер. Зараз ми все полагодили, виходимо нормально, вчора прямий ефір пройшов без будь-яких збоїв, телефонували люди, давали свої запитання…

– І останнє. Як Вам зі сторони, з Дрогобича, бачиться розвиток Трускавця? Що, на Вашу думку, йде добре, а що не так? І чи маєте якісь плани участі в політичному житті Трускавця в найближчій перспективі, зокрема на місцевих виборах 2015 року?

– Як бачите, зараз я беру участь в політичному житті Трускавця не по своїй волі (сміється).

Як бачу розвиток Трускавця? В першу чергу має бути співпраця влади та бізнесу. Якщо такої співпраці не буде, то нічого путнього чекати не слід. Можна наставити базарчиків і це може й добре. Але якщо в нормальному режимі не будуть працювати бюджетоутворюючі підприємства – санаторії, готелі, заклади харчування, наша «Альфа-Плюс» врешті-решт, то перспектив не буде.

Потрібно шукати шляхів порозуміння, думати про конструктив, а не шукати ворогів на кожному кроці. Дрогобич кілька років тому вже проходив цей шлях, коли у всіх шукали ворога – і місто від цього програло. Хочеться вірити, що у Трускавці влада зрозуміє потребу дослухатися до думки бізнесу і не буде ні шантажу, ні тиску, ні тим більше цієї істерії, яка зараз панує у трускавецьких мас-медіа…

Трускавець порівняно хоча б із Дрогобичем є більш компактним і менш вимогливим в грошах, тому можна його «причесати» і зробити зразковим містом. Але для цього потрібна добра воля керівництва міста.

Спілкувався Володимир Ключак

(Переглядів 466 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви