Влада Дрогобича хоче видати бажане за дійсне

By  | 19.03.2018 | Filed under: Публікації

У часописі «Галицька зоря» від 15.03.2018 р. надруковано інформацію про те, що 20.03.2018 р. в 11 годині в світлиці ратуші відбудеться, спільно з громадською радою, розгляд інформації головних розпорядників бюджетних коштів про виконання ними програм за 2017 рік. В анонсі до викладеного в часописі повідомлення про використання міського бюджету зазначається про відповідальність влади перед громадою за значні досягнення в прозорості, що підтверджується заходом оприлюднення розлогих звітів. Проте влада хоче видати бажане за дійсне. Ось аргументи, які підтверджують це.

У відповідності до ст. 28 Бюджетного кодексу України розпорядники коштів місцевого бюджету зобов’язані до 20.03.2018 р. здійснити публічне представлення та публікацію інформації про бюджет у розрізі програмам і проінформувати про час та місце проведення публічних представлень. Отже, це чітка норма законодавства, яку зобов’язані виконувати, а не добра воля і заслуга міської ради.

Через відсутність в ЗМІ інформації про проведення публічних звітів використання бюджетних коштів 6.03.2018 р. ми звернулись з офіційним запитом до міського голови з проханням надати графік проведення публічних звітів, але і на цей час відповіді не отримали. Вважаємо, що наше звернення в певній мірі спонукало міську владу до дії.

Спосіб проведення заходу не надто відповідає задекларованим принципам відкритості та прозорості. Незрозуміло, чому надано перевагу громадській раді брати участь у заході, адже це законне право кожного громадянина міста, а час проведення заходу не надає можливості багатьом дрогобичанам прийняти в ньому участь. Не надто вдало обрано приміщення. Громадська рада, яка складається з 34 членів та десяток представників влади повністю заповняють світлицю. Отже і необхідний кворум таким чином забезпечать.

З невідомих причин одночасно будуть представляти інформацію декілька розпорядників . Вони викладуть сотні цифр, які важко буде проаналізувати. Окрім цього в опублікованих матеріалах практично відсутній аналіз і посилання на конкретні програми та реальний ефект для громади в результаті їх фінансування з бюджету міста. До речі, і не всі розпорядники та учасники бюджетних програм визначені для звітів .

Реальна бюджетна прозорість дає змогу громадянам відчути себе повноправними споживачами суспільних послуг на належному рівні в обмін на сплачені податкові платежі. Тому рекомендуємо міській владі чітко дотримуватись вимог чинного законодавства і організувати процес публічних звітів не для фейкового висвітлення прозорості, а для отримання реальних результатів.

Дрогобицька міська місцева парторганізація Громадсько-політичного руху В. Наливайченка «Справедливість»

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • №89796 Стоимость установки сигнализации на автомобиль
  15.12.2018 | 00:36

  Стоимость установки сигнализации на автомобиль . Сервис центр по установке автосигнализаций (противоугонных комплексов) с автозапуском и без, мотосигнализаций, парктроников, механических средства защиты на авто недорого в Москве (Алтуфьево, СВАО). А также оказываем ряд услуг: шумоизоляция автомобиля, тонировка по ГОСТу, оклейка антигравийной пленкой, ремонт и перетяжка салона автомобиля, автовинил, полировка кузова, защитная сетка в бампер и [...]

 • №89282 Офіційна робота в Німеччині.
  27.11.2018 | 11:10

  Офіційна робота в Німеччині, з оплатою від 8 євро/год і більше. Офіційне оформлення відбувається, по відрядженню форма А1 (від польської фірми на практику). Для оформлення на роботу потрібна польська робоча віза (з терміном не менше трьох місяців, або біометричний паспорт ( не менше 90 днів). Працевлаштування тільки офіційне, з віковим обмеженням до 50 років. Знання [...]

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви