Влада Дрогобича хоче видати бажане за дійсне

By  | 19.03.2018 | Filed under: Публікації

У часописі «Галицька зоря» від 15.03.2018 р. надруковано інформацію про те, що 20.03.2018 р. в 11 годині в світлиці ратуші відбудеться, спільно з громадською радою, розгляд інформації головних розпорядників бюджетних коштів про виконання ними програм за 2017 рік. В анонсі до викладеного в часописі повідомлення про використання міського бюджету зазначається про відповідальність влади перед громадою за значні досягнення в прозорості, що підтверджується заходом оприлюднення розлогих звітів. Проте влада хоче видати бажане за дійсне. Ось аргументи, які підтверджують це.

У відповідності до ст. 28 Бюджетного кодексу України розпорядники коштів місцевого бюджету зобов’язані до 20.03.2018 р. здійснити публічне представлення та публікацію інформації про бюджет у розрізі програмам і проінформувати про час та місце проведення публічних представлень. Отже, це чітка норма законодавства, яку зобов’язані виконувати, а не добра воля і заслуга міської ради.

Через відсутність в ЗМІ інформації про проведення публічних звітів використання бюджетних коштів 6.03.2018 р. ми звернулись з офіційним запитом до міського голови з проханням надати графік проведення публічних звітів, але і на цей час відповіді не отримали. Вважаємо, що наше звернення в певній мірі спонукало міську владу до дії.

Спосіб проведення заходу не надто відповідає задекларованим принципам відкритості та прозорості. Незрозуміло, чому надано перевагу громадській раді брати участь у заході, адже це законне право кожного громадянина міста, а час проведення заходу не надає можливості багатьом дрогобичанам прийняти в ньому участь. Не надто вдало обрано приміщення. Громадська рада, яка складається з 34 членів та десяток представників влади повністю заповняють світлицю. Отже і необхідний кворум таким чином забезпечать.

З невідомих причин одночасно будуть представляти інформацію декілька розпорядників . Вони викладуть сотні цифр, які важко буде проаналізувати. Окрім цього в опублікованих матеріалах практично відсутній аналіз і посилання на конкретні програми та реальний ефект для громади в результаті їх фінансування з бюджету міста. До речі, і не всі розпорядники та учасники бюджетних програм визначені для звітів .

Реальна бюджетна прозорість дає змогу громадянам відчути себе повноправними споживачами суспільних послуг на належному рівні в обмін на сплачені податкові платежі. Тому рекомендуємо міській владі чітко дотримуватись вимог чинного законодавства і організувати процес публічних звітів не для фейкового висвітлення прозорості, а для отримання реальних результатів.

Дрогобицька міська місцева парторганізація Громадсько-політичного руху В. Наливайченка «Справедливість»

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

Оголошення ТВ

 • №92321 Текстильная продукция от производителя
  20.03.2019 | 21:38

  Огромный ассортимент – все виды постельного белья и трикотажа – женского, детского, мужского; Качество отечественного производителя; Доступные цены; Разнообразные способы доставки по всей территории РФ; Сертификация всей продукции. Но, всё-таки, главной причиной для того, чтобы купить текстиль именно в нашем интернет-магазине, является максимальная прозрачность работы над заказом на всех этапах. На сайте Вы всегда без [...]

 • №92283 шукаю штукатура у бригаду вік до 30 0986026861
  18.03.2019 | 18:30

  шукаю штукатура у бригаду вік до 30 0986026861 Також читайтеСергій Розора: «Володимир Свєнтицький і Едуард Леонов – свободівці, патріоти, націоналісти чи провокатори і перевертні, які ганьблять національну ідею»? (285)Святослав Грабовський: «Лише нікчеми не йдуть голосувати» (з підказкою) (113)Звернення батьків вихованців Трускавецького БУТу (110)Створено групу за відновлення унікальної пішохідної галереї(Дептака) (86)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви