Влада Дрогобича хоче видати бажане за дійсне

By  | 19.03.2018 | Filed under: Публікації

У часописі «Галицька зоря» від 15.03.2018 р. надруковано інформацію про те, що 20.03.2018 р. в 11 годині в світлиці ратуші відбудеться, спільно з громадською радою, розгляд інформації головних розпорядників бюджетних коштів про виконання ними програм за 2017 рік. В анонсі до викладеного в часописі повідомлення про використання міського бюджету зазначається про відповідальність влади перед громадою за значні досягнення в прозорості, що підтверджується заходом оприлюднення розлогих звітів. Проте влада хоче видати бажане за дійсне. Ось аргументи, які підтверджують це.

У відповідності до ст. 28 Бюджетного кодексу України розпорядники коштів місцевого бюджету зобов’язані до 20.03.2018 р. здійснити публічне представлення та публікацію інформації про бюджет у розрізі програмам і проінформувати про час та місце проведення публічних представлень. Отже, це чітка норма законодавства, яку зобов’язані виконувати, а не добра воля і заслуга міської ради.

Через відсутність в ЗМІ інформації про проведення публічних звітів використання бюджетних коштів 6.03.2018 р. ми звернулись з офіційним запитом до міського голови з проханням надати графік проведення публічних звітів, але і на цей час відповіді не отримали. Вважаємо, що наше звернення в певній мірі спонукало міську владу до дії.

Спосіб проведення заходу не надто відповідає задекларованим принципам відкритості та прозорості. Незрозуміло, чому надано перевагу громадській раді брати участь у заході, адже це законне право кожного громадянина міста, а час проведення заходу не надає можливості багатьом дрогобичанам прийняти в ньому участь. Не надто вдало обрано приміщення. Громадська рада, яка складається з 34 членів та десяток представників влади повністю заповняють світлицю. Отже і необхідний кворум таким чином забезпечать.

З невідомих причин одночасно будуть представляти інформацію декілька розпорядників . Вони викладуть сотні цифр, які важко буде проаналізувати. Окрім цього в опублікованих матеріалах практично відсутній аналіз і посилання на конкретні програми та реальний ефект для громади в результаті їх фінансування з бюджету міста. До речі, і не всі розпорядники та учасники бюджетних програм визначені для звітів .

Реальна бюджетна прозорість дає змогу громадянам відчути себе повноправними споживачами суспільних послуг на належному рівні в обмін на сплачені податкові платежі. Тому рекомендуємо міській владі чітко дотримуватись вимог чинного законодавства і організувати процес публічних звітів не для фейкового висвітлення прозорості, а для отримання реальних результатів.

Дрогобицька міська місцева парторганізація Громадсько-політичного руху В. Наливайченка «Справедливість»

Також читайте

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

Оголошення ТВ

 • Мы платим за лайки! – Ежедневные выплаты!
  22.09.2018 | 05:43

  Мы платим за лайки! – Выплаты по требованию! Наш сервис предоставляет настоящие лайки на фото заказчиков, которые готовы платить за качество. Именно для этого мы и набираем удалённых сотрудников, которые будут выполнять работу, то есть ставить лайки и получить за это деньги. Чтобы стать нашим удалённым сотрудником и начать ставить лайки, зарабатывая при этом 45 [...]

 • УРБАН-бібліотека запрошує на два майстер-класи
  20.09.2018 | 13:28

  Також читайтеЗапрошуємо на зустріч “Медіація як спосіб вирішення конфліктів” (0)УРБАН-бібліотека запрошує сьогодні на Українські вечорниці та Катеринівські ворожіння (0)Дотик до душі (0)Ми не Африка, але… (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви